За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 29 994
  • 737
  •   1
Отговори
# 345
  • София
  • Мнения: 743
А да знаете къде продават сирене или по-точно кашкавал с трюфели? Веднъж опитах такова и беше божествено, но не попитах от къде е и сега не мога да намеря.

# 346
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Мъжът ми е взел кайма смес говеждо и агнешко.
Какво мога да направя от нея, няма грам тлъсто?
Днес правих сос Болонезе и беше одобрен, но утре трябва да оползотворя и другата част.

# 347
  • Мнения: 500
става за мусака или някаква запеканка , или просто запържена на тигана със зеленчуци  /добави си малко мазнина - св мас, сланина, масло, олио/

# 348
  • Мнения: 10 256
А имате ли идея как се маха миризмата на пръс от цвеклото? Взех си три глави уж за разнообразие към салатите. Едната сурова я стъргах, другата я варих. Не става и не става ни едната, ни другата. Снощи направо щях да повърна, толкова ми се згади. Органични взех някакви, уж за по-хубави с надеждата да не бият на тая гадост...

# 349
  • Мнения: 18 497
Не знам ,моите  от двора не миришат.Явно няма да се яде това твоето.

# 350
  • Мнения: 3 361
Не е въпрос, но искам да споделя за любителите на райски ябълки. Пробвали ли сте ги поляти с лимонов сок? Стават страхотни, даже и ММ ги прояде, а до сега не ги поглеждаше.

# 351
  • В градината...
  • Мнения: 15 929
Паучи.

# 352
  • Мнения: 10 256
Не, не, не се яде....А толкова полезно го дават. Мъча се да го внедря в храненето си, но не става (поне това което вземам). Ще ровя из нета да видя дали някой някъде нещо препоръчва. Като гледам това поляци, руснаци как го ползват, направо ако е като моето, не знам как става.

# 353
  • Мнения: 15 356
Не е въпрос, но искам да споделя за любителите на райски ябълки. Пробвали ли сте ги поляти с лимонов сок? Стават страхотни, даже и ММ ги прояде, а до сега не ги поглеждаше.
От цяло дърво изяждаме по 2,всичко раздаваме.Ама ще пробваме.

# 354
  • Мнения: 10 351
Не, не, не се яде....А толкова полезно го дават. Мъча се да го внедря в храненето си, но не става (поне това което вземам). Ще ровя из нета да видя дали някой някъде нещо препоръчва. Като гледам това поляци, руснаци как го ползват, направо ако е като моето, не знам как става.

За мен също цвеклото има някаква странна миризма, но когато правя салата го заливам с някакъв по-ароматен дресинг и го оставям да постои, за да поеме. Напр. настърган лук, ситно настъргана ябълка, лимон, лимонова кора, сметана, зехтин. Или пък с чесън вместо с лук.

# 355
  • Мнения: 10 256
И аз снощи го вложих в една солена торта и в мешеницата от сирена, чесън и лук се позагуби този аромат. Но аз сложих много малко, колкото да ми оцвети едната смес. Остатъка обаче рекох на салата, но понеже и на работя ще ям от нея, не върви там да слагам чесън. Голяма мъка. Че и 3 глави взех (така го продават на връзки).

# 356
  • Мнения: 18 497
С грейпфрут и орехи, лимонов сок го правя.Харесва се.Грейпфрута само меката част ,без ципи.Може и парченца лимон.Малко олио, зехтин ,каквоот има.Но мъничко.Лъжичка.

# 357
  • София
  • Мнения: 11 688
Не, не, не се яде....А толкова полезно го дават. Мъча се да го внедря в храненето си, но не става (поне това което вземам). Ще ровя из нета да видя дали някой някъде нещо препоръчва. Като гледам това поляци, руснаци как го ползват, направо ако е като моето, не знам как става.
Не, няма да стане, цвеклото винаги има тежък аромат. Сурово още по зле е, нещо сварено става и залято със дресинг, ама............няма да кажа на какво ми мирише, не става. Ако не си свикнала и до момента не си го опитвала, съвсем няма да можеш да свикнеш, или аз поне не свикнах и това повече в моята кухня не влиза. Полезно било...сигурно е полезно, ама не се яде.
Търся  рецепта за картофи със сметана и шунка на фурна.
Имам спомен, че тук я бях виждала миналата година, но сред
толкова рецепти ми убягва Blush
Мисля, че тук ще го намериш.
https://cookwithmarcheva.blogspot.com/search/label/%D0%97%D0%B0% … D0%BD%D0%BA%D0%B8
А да знаете къде продават сирене или по-точно кашкавал с трюфели? Веднъж опитах такова и беше божествено, но не попитах от къде е и сега не мога да намеря.
Да, зная. В магазин - "Дар от Боговете" - София

# 358
  • Мнения: 6 689
За първи път пробвах червено цвекло в салата, но беше от консерва. Никак не ми хареса, точно на пръст ми докарваше вкуса. След доста време позната ме посъветва да пробвам сурово. Купих от пазара, направих салата с моркови, поръсих само със сол, олио и оцет и ми хареса много, нямаше изобщо вкус на пръст. Да не би твоето да се е случило някакво гадно? Както има картофи, които имат вкус на пръст.
Ако не можеш да го ядеш, го зарови в пясък и ако боядисваш яйца за Великден, може да го ползваш за тази цел.

# 359
  • Мнения: 10 256
Аз за това органично взех, викам и без други ядем два пъти в годината и по-скъпо да е, но да е уж хубаво. Главичките малки. Като детска ръчичка, ама а де. Абе ще гО мъча малко по малко в салатите.

Общи условия

Активация на акаунт