За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 29 985
  • 737
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 500
Червено цвекло на тънки филийки в/у хартия за печене във фурната с малко мазнина - става разкошно, и аз сурово не мога да ям.

# 361
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Запеканка не се ядат много в нас, нещо оформено не става ли от тази кайма?
Един път правих супа топчета и детето каза, че са гумени топчетата.🙄
Само запържена ли става?

Аз сея червено цвекло и не мирише на пръст.
Купувала съм преди такива миризляци: започваш да го белиш от листата и долната част, която е в земята, я изрязваш щедро. Другия път взимай големи глави. Като почистиш малките и нищо не остава.
Био или не, няма значение по отношение на миризмата на пръст.

# 362
  • В градината...
  • Мнения: 15 929
Червеното цвекло е класика на салата с ябълки и моркови, олио и оцет /не зехтин/, комбинацията е супер.

# 363
  • Мнения: 9 515
Зависи от цвеклото и сорта. Сега в Лидл продават чудесно от тъмното. Ям го само с лимон и зехтин. Заради децата по-често е варено. Мн върви и със семена, орехи, копър, магданоз...
Направих 🍰 капрезе. Ами мн е вкусна. Ще добавя към нея и маскарпоне сладолед с лека ягода.

# 364
  • под тепетата
  • Мнения: 9 268
Аз откакто открих маринованото цвекло на пеп-4о ( кога с яйца, кога без), не оставам без него в хладилника. Слагам го във всякакви салати- вчера беше с китайско зеле, чери доматчета, краставици, майонезен дресинг, семки от тиква сурови, нахут. Или с царевица, моркови и майонезен  сос, семки. Като се вари с виното и подправките не ми мирише. Но аз ям цвекло под всякаква форма. Което пък ме подсети, че скоро не съм правила кореноплодни на фурна. Мога само да благодаря на pep-4o!

# 365
  • Мнения: 9 107
Тъкмо щях да пиша за него, често правя по 2 3 бурканчета и си имам почти винаги.
Сурово_  като случа на миризливо на пръст цвекло го настъргвам, изстисквам да му излезе Сока и после заливам с лимон зехтин и чесън

# 366
  • Мнения: 861
Момичета , някоя изпитана рецепта за яхния с бамя и грах ?

# 367
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
Аз пък не съм попадала на цвекло, което да не можем да ядем.
Салата с настъргано сурово цвекло, морков, ябълка и орехи  или  варено цвекло с котижд сирене и мащерка/босилек/мента са ни любими.

# 368
  • София
  • Мнения: 3 009
Ася,да са стали гумени топчета в супата според мен нещо каймата не е била както трябва.Ако искаш да е манджа можеш кюфтета по чирпански да направиш.Или да направиш кюфтета с доматен сос.В друга тема някой беше споделил "мързелив" начин.В торбичка за печене слагат се домати,подправки и оформени кюфтенца.Така се пече. Ако изпускам някоя подробност поправете ме,който знае рецептата.

# 369
  • Мнения: 1 316
Сурово цвекло не харесваме, но мариновано през зимата винаги си имам в хладилника. Тази рецепта ме предизвика да го опитам, но марината е добре да се опитва на вкус.

Мариновано червено цвекло

https://www.hera.bg/s.php?n=340

Харесваме салата Винегрет
https://rumicka.blogspot.com/2011/07/3-4-5-1-8-10-1-50.html

За разнообразие направих Сельодка под шуба
http://www.colourswithpepeliashka.com/2016/01/blog-post_15.html

# 370
  • Мнения: 128
Може ли да се замразява авокадо (на кубчета) и да се яде след време? Имам останало, а от утре съм отпуска и се чудя какво да го правя.

# 371
  • Мнения: 7 273
Ася,Или да направиш кюфтета с доматен сос.В друга тема някой беше споделил "мързелив" начин.В торбичка за печене слагат се домати,подправки и оформени кюфтенца.Така се пече. Ако изпускам някоя подробност поправете ме,който знае рецептата.
Нищо не изпускаш в "рецептата" Wink ,аз бях мързеливата готвачка...
Определено от както го научих този начин , ги правя по-често кюфтенцата с доматен сос.

# 372
  • Мнения: 181
Имам въпрос относно разтапянето на захар за крем карамел.
До сега винаги се е получавал, но днес захарта ми остана неразтопена докрай и на бучки.
Къде бъркам? Слагам на бавен огън и бъркам непрекъснато. Какви са тънкостите?

# 373
  • София
  • Мнения: 10 835
Имам въпрос относно разтапянето на захар за крем карамел.
До сега винаги се е получавал, но днес захарта ми остана неразтопена докрай и на бучки.
Къде бъркам? Слагам на бавен огън и бъркам непрекъснато. Какви са тънкостите?

Не се бърка, за това ти е станала на бучки.

# 374
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Натуся, аз не съм в Бг и тук каймата е без тлъсто.
Също съм и веге, ерго готвя я на око и нос 🤪
Та, трудно е да разбера къде съм сбъркала, защото не я ям. Мъжът ми каза тогава, че са сухи 😳

Сега каймата замина в тигана с подправки и отгоре сложих пресни фетучини и разбърках. Детето не одобри, на Болонезе била по-вкусна 🤨
Мъжът ми каза, че е вкусно. Да се спасяват.

Общи условия

Активация на акаунт