За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 30 048
  • 737
  •   1
Отговори
# 540
  • София
  • Мнения: 11 704
Марчева, малко водичка трябва ли сложа?
Или с хартията за печене направо да прехвърля рулото във формата?
И моята форма е за кекс- продълговата.
Хвърляй го с хартията, вода не съм добавяла, то си пуска мазнина.

# 541
  • София
  • Мнения: 3 951
Много ви благодаря, момичета! По принцип не съм забравяла нещо за токова време, та реших да си питам. Още един въпрос - освен сирене "бри", кое става хубаво на тиган с мед, да не става като камък след като изстине? Има ли изобщо?

# 542
  • Мнения: 840
нещото наречено розова сельодка вярно ли го папкат сурово (директно за ядене без никаква подготовка)?

# 543
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Много ви благодаря, момичета! По принцип не съм забравяла нещо за токова време, та реших да си питам. Още един въпрос - освен сирене "бри", кое става хубаво на тиган с мед, да не става като камък след като изстине? Има ли изобщо?
Камембер.

# 544
  • Мнения: 4 859
нещото наречено розова сельодка вярно ли го папкат сурово (директно за ядене без никаква подготовка)?

Да .Моят мъж е половин руснак и така си я яде на препечена филия или без или с картоф варен.Едвам я спасявам (купуваме най-вече за салата сельодка под шуба).
Не е сурова ,маринована е все пак .
На мен не ми харесва само така ,въпрос на вкус.

# 545
  • Мнения: 840
тествах малко. предполагам се измива че адски солено така.

не че планирам да тествам повече де Laughing

# 546
  • Sofia
  • Мнения: 21 625
Сельодката ако е маринована, се сготвя от киселината и по принцип се яде така (но не самостоятелно де), не се мие.

# 547
  • Мнения: 499
Какво месо и по какъв начин приготвено бихте препоръчали към панирано сирене бри?

# 548
  • Sofia
  • Мнения: 21 625
Към пилешки гърди -  печени, пържени, пълнени, панирани. Или към пил. филенца.
Също към свинско бон филе, приготвено по аналогичен на пилешкото начин.

# 549
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Панираното Бри е мазно и тежко и не му върви месо.

# 550
  • София
  • Мнения: 10 858
Момичета, може ли да споделите рецепта за лесна торта (но без нишесте и сметана)? 💐
Искам да направя торта за рд на ММ, имам декорация и готови блатове 😂 така че приемам всякакси предложения

Kрем от "Наполеон"

200 г масло със стайна температура
1 бр. яйце
150 г захар
120 мл прясно мляко
10 г ванилена захар
1 с.л. коняк

Яйцето се смесва със захарта в тенджерка. Добавя се млякото. Слага се на котлона на среден огън и се вари, като се бърка постоянно, докато сместа се сгъсти. Оставя се настрани да изстине. Мекото масло се смесва с ванилената захар и се разбива до получаване на обем. Постепенно, по малко се добавя от млечната смес. Накрая се добавя конякът.

# 551
  • Мнения: 22 867
Момичета, може ли да споделите рецепта за лесна торта (но без нишесте и сметана)? 💐
Искам да направя торта за рд на ММ, имам декорация и готови блатове 😂 така че приемам всякакси предложения

Погледни и тортата на Pela, лесна, бърза и вкусна. Със заквасена сметана и течен шоколад, не слагам захар, защото шоколадът достатъчно подслажда, т.е. кремчето го правя на вкус.

# 552
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Аз също не бих панирала бри или подобно сирене с над 50% масленост.

# 553
  • Мнения: 9 107
Какво месо и по какъв начин приготвено бихте препоръчали към панирано сирене бри?
пилешки филета в прошуто, но сиренето е достатъчно да е запечено, панирано ще стане тежко, както са ти писали. http://pep-4o.blogspot.com/2015/10/blog-post_12.html

# 554
  • Мнения: 44
Здравейте.Взех си халуми от Лидл.Някой може ли да ми каже дали трябва да го сложа във вода да се обезсоли или няма нужда?Някъде четох , че като се изпече става много солено 🤔

Общи условия

Активация на акаунт