ХУХК - имате ли представа за това?

  • 468 009
  • 2 180
  •   1
Отговори
# 90
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
И може ли да се забременява с такава болест ?

може, трябва да се следи от опитен гастроентеролог. салофалк може да се приема по време на бременност.

# 91
  • Мнения: 60
Аз също се храня по няколко пъти на ден. Сутрин закусвам късно, след 10.30, но в замяна на това цял ден ръфам нещо. Почти постоянно си хапвам солети и обикновени бисквити. Абе до преди месец нямах проблем и като, че ли сама си го предизвиках. Цели 4 години и малко бях в ремисия, и докато трая ремисията си позволявах от време на време доста вкусотийки. Никога не съм се лишавала от сладичко, но и не съм забелязала да ми оказва влияние. Но от месец пак съм с кървене и страшно много се страхувам, затова съм на диета, която наруших в събота и неделя/ е нали все пак бяха празници/ newsm12 Сега продължавам с диетата, но ми е гадничко, наболява ме и ако два дни нямам кървене на третия пак се появява. Добре, че поне нямам разстройство, а миналия път беше съпроводено и с повръщане. Не съм чела някъде да пречи и хляба, но и аз немога да ям без хляб. То останалото какво е, че ако трябва да огранича и хляба?

# 92
  • Мнения: 43
Здравейте всички! Съпругът ми има ХУХК. Изписаха му Мезалазин,Флажил и витамини.Спазва диета и пие всичко по предписание,но ефекта е нулев.Искам да кажа и, че от години е така.По книгите пише, че това заболяване при правилно лечение навлиза в ремисия дори за години, но вече се отчайваме. Някой тук прилагал ли е Урбазон в лечението си и дали помага?

# 93
  • Мнения: 1 163
ani mihailova ,чети назад в темата.

# 94
  • Мнения: 60
Михайлова, поглледни назад във форума, а може да прегледаш и Rosali com там също има много изказвания и пробвайте. Единия път ако едно подейства, следващия път е друго. При всеки е различно и строго индивидуално.

# 95
здравейте, аз прочетох доста за ХУК и улцерозен колит е вече незнам какво да мисля, един ми казва едното друг другото тук в Смолян. При мен нещата започнаха миналата година след повръщане и разтройство. Откриха ми бактерия и уж всикко беше ок, докато след един месец започнах да се събуждам всяка сутрин в 6.30 и веднага в тоалетната - чиста вода 3 пъти сутрин и това е до крлая на деня въобще нямам проблеми. така изкарах 3 месеца без кръв и слуз - никога съм нямала, но вече знаех че не е нормално и отидох на преглед и слез изследването миказаха начална фаза на улцерозен колит - салофалк 2 по 1.
но сега ходих на друга докторка и след 45 мин разговор тя вече се усъмни за ХУК. Забравих да спомена че през тези 3 месеца температурата ми беше 37.5 винаги по обяд
абе странни неща уж няма симптомите на тези болести пек ми ги поставят ,сега септември съм пак на преглед и искат да ме пратят в София или Пловдив но това идследване е гадно, въпреки че на мен ми го правиха с упойка
аз немога без сладко и си хапвам всичко друго съм оставила - мариновано, пържено, алкохол.
Почти съм на пиле с ориз, картофи с ориз и супи, на работа на обяд ям банички. Ако някой е объркан като мен моля пишете, и ако се съмнявате че изобщо сте болни от тази болест.
Понякога наистина имам болки в дясно

# 96
Болест на Крон или ХУК това при мен  са двете диагнози от които съм объркана

една позната се е излукевала преди 20г от чай от слез - листа и цвят, но мен  този чай ме разхлабва. Пия цитросепт и клеева тинктура
вие пиете ли билки
Цигарите пречат ли ви?????

# 97
  • Мнения: 1 163
със сигурност цигарите ги махни

# 98
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
цигарите трябва да се махнат при крон. за хук не е така. спирането им може да влоши болестта.

# 99
####Здравейте, при мен диагнозата не е потвърдена на 100%. Правени са ми две колноскопии в ИСУЛ и двете с биопсия, като след първата биопсия резултатите ми не са били много добри- 98% са били сигурни че е УК. След втората биопсия ми казаха едва ли не че съм напълно здрава, но също така и да продължавам да си пия Салофалк-3Х2 табл. преди това на два пъти бях на  Салофалк лечебни клизми по 14 дена. Относно храненето ми дадоха листовка в която е описан някакъв хранителен режим при възпалителни заболявания на червата. Малко е дълга и затова ако някой иска ще му я пратя на лични. Мен лично ме интересува ако някой има начална или лека форма на това заболяване, нека ми пише какви са симптомите и какъв е точно хистологичния резултат описан в епикризата . Не знам защо си мисля че, при мен има нещо което ги обърква и не могат да ми поставят точна диагноза. Дано аз да бъркам, но като чета из нета имам всички симптоми на лека форма УК. Силно се надявам да бъркам и лекарите да са прави #####
TedDep
и аз като теб си мисля че имам лека форма и дори се убеждавам че нищо ми няма, защото никога не съм имала кръв и слуз, само до 3 изхождания сутрин. Но вчера прекалих с дроб сърмаи хапнах малко домати и днес е ужас - така че явно болестта си напомня. Все си мисля че е по добре ХУК отколкото КРон.но разбрах че много трудно се доказва.
Аз също приемам лактофлор, казаха ми да ги сменям постоянно - като свърши лактофлора следва линекс, ентеросан и пак по обратния ред ,т.е непрекъснато с такива пробиотици
Пиеш ли билки, за хомеопатия нищо не знам за тази болест

# 100
Забравих да ви питам с каква мазнина готвите, аз слагам и масло - малко, но знам че и то е забранено ,но иначе пък  никакъв вкус няма.
Пуша по 1-2 на ден ако някой ме изнерви и то в работата, у нас не се сещам.
някой пробвал ли е 200гр.мед с 20гр.аптекарска дъвка и 200 гр.зехтин по 1л преди хранене, гадно е и при мен нямаше ефект, знам че и меда е забранен. но кой каквото ми каже и аз пробвам Rolling Eyes

# 101
  • Мнения: 60
По принцип рецептите с билки и мед трябва да се използват повече от месец, за да има някакъв ефект. Аз си готвя с олио, но по принцип слагам много малко мазнина. Мазните храни ми действат зле и не си позволявам да ги ям. Не мисля, че 2-3 цигари на ден ще ти окажат влияние, но при това заболяване нищо не е сигурно. Затова мой съвет е да си водиш записки известно време и да пробваш, ако ти е добре от едно слагай го в графа полезни, ако нещо ти действа зле- съответно в графа вредни. Не е задължително сладкото да ти действа зле, при мен не оказва такова влияние. Така по- бързо ще свикнеш какво може да ядеш и какво не. А след това може и да си разнообразяваш менюто. Картофи и ориз може да си ги приготвяш по най- различни начини и в комбинации с различни меса. Важно е и семейството ти да свикнат с твоята диета, защото е много по- трудно те да се хранят с едни неща, а ти с други. Отнема много повече време за приготвянето на две ястия. Аз лично когато не съм на строга диета готвя на всички еднакво. Само когато пържа риба или картофи на себе си я слагам на скара, а на тях- пържена. Пробвай!

# 102
в началото и аз така правих наблюдавах какво ме дразни, но странното е че от едни и същи храни един път е добре друг път не. Кисело мляко обожавам - но съм го ограничила има случаи от него нищо ми няма, друг път ме дразни.без шоколад не мога
Хапвате ли си сурови ябълки, аз  по едно време ги правих само печени, но сега ги беля и така си ги хапвам, моркови само варени ,банани колкото мога, солети ,бисквити  и  то с това се изчерпват нещата.
 Confused
малкия още е на кухня и за него няма проблем но от другия месец май ще готвя на трима различно

# 103
  • Мнения: 60
Когато бях в ремисия си позволявах ябълки, но и аз си ги беля, защото по принцип кората дразни най- много. Лятото си ядях и ягоди и малини и праскови, но прасковите и кайсиите ги белех. Сега не ям пресни плодове и зеленчуци. Бисквити- обикновени, солети, вафли, кроасани, шоколад нямам проблем като ги ям. Бананите ги дават като полезни, но аз не ги обичам вече, защото като бях болна ме тъпчеха буквално с банани- "поне един банан ". Киселото мляко и аз съм ограничила до минимум, кашкавал- само отлежал, сирене по- малко, прясното мляко съм му забравила вкуса, боб, леща, спанак - не съм вкусвала от години.

# 104
ти от колко години си така. При мен стана вече година, а толкова неща ми се ядат.
Как си обясняваш заболяването. Аз и малкия бяхме в заразно заради вирус повръщане и разстройство. бяхме 5 дни но аз там психически рухнах, като го гледах как изгаря от темп и на системи, той боледува много и аз веднага почвам да треперя, аз си обяснявам че от това всичко ми е дошло много и трябва да избие напрежението някъде. Лошото е че няма лечение и остава за цял живот.
Хубавото е че тази зима успях за кача 4 кг. което миналото лято не можеше да ми се случи. Проблема е че ям страшно мноооого сладко от каквото се сетиш - а не трябвало защото захарта ферментира в червата.
аз съм на минимална доза салофалк и винаги когато започвам да го намалям пак се влошавам.
на колко време ви правят контролна колонскопия и задължителна ли е тя????  в смисъл лед като вече се установи заболяването
Кафе пиеш ли?? Аз сутрин но вече не на гладно а с препечена филийка
Благодаря ти за отговорите!!

Общи условия

Активация на акаунт