Трансформиращи дневници - Хранене/Тренировки 6

  • 55 535
  • 739
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 3 342
Е, значи се храниш точно в духа на посланието от горното видео Grinning

Аз нямам алкохолни залитания, но съм “виновна” по всички останали точки. Днес ядох и парче торта, и шоколадов бонбон, и филийка с масло, шунка и кашкавал. Останалото ми хранене бе планираното: спаначени мъфини за закуска, мини протеинови банички с юфка, извара и белтъци за обяд, за вечеря - скариди със зеленчуци, половин помело, десерт - печена тиква с мед, малко тахан и домашна гранола. Пишейки, си задавам сама въпроса - къде са ми суровите зеленчуци Rolling Eyes

# 691
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 477
При мен "проблемът", ако може да се нарече така, идва от спокойствието с повечето калории. Спрях да си приготвям доста неща, понеже нямам скруполи, че ще хапна парче питка или курабийки, ила парче торта и шоколад. Да, ама ако трябва да съм честа, това, че не качвам кг-ми не означава нищо. Бялото брашно и захар си казват думата и определено целулитът ми се влоши и то видимо. Много ме е яд, защото положих много усилия да го махна, а сега само за 2 месеца затрих всичко. Много ме е яд на себе си, но пусто чревоугодничеството е по-силно от мен Simple Smile

# 692
  • Мнения: 1 290
Ани, като те чета и си мисля как хората гледат, колко хапваш, не колко разходваш. Не си дават сметка, че това е най-важното с случая.

# 693
  • Мнения: 2 565
Момичета, какво мислите за палео храненето?

# 694
  • Мнения: 10 012
Момичета, какво мислите за палео храненето?

На мен ми е вкусно, и ща не ща съм палео, защото имам непоносимости.
Не съм стриктно и фанатично палео, а по-гъвкаво. Позволявам си и ориз. По-скоро клоня към Whole 30, плодове всякакви, но следя мазнините, и според зависи.
Доста свободно хранене е.

# 695
  • Мнения: 4 748
За мен палеото е най-доброто хранене ,така се храня от години .Аз изобщо не съм стриктна- примерно  е съм изключила напълно сирената и ориза ,но така се чувствам добре ,понеже прекалено ниските  въглехидрати са ми много противопоказни.

# 696
  • Мнения: 2 565
Благодаря за мненията момичета.
Аз имах от онези "аха моменти" и някак си си дадох сметка за много неща, които съм пренебрегвала в последните години. Най-вече открих онзи мотиватор и движеща сила, които са по-значими за мен от храната. Сега правя детокс, последен ден ми е и утре ще се захраня. И после не съм сигурна как да продължа. Струва ми се, че в 90 дневната диета има прекалено много въглехидрати, но от друга страна качеството и количеството са различни неща. Не мога да кажа, в кое е било проблема, че качих килограми с нея Simple Smile Със сигурност се нуждая от рамка, в която да се впиша, за да овладея хаосът и със сигурност зная, че при мен хранене по-рядко работи по-добре.
Искам да споделя радостта си, че свалий 3.100 кг. Зная, че голяма част от това е вода и ще върна поне 1 кг но няма значение, защото това ме вдъхнови и ме зареди и най-вече ми доказа, че все още имам хъс и воля и не ми пречи да съм 3 дни на течности, а около мен хората да се хранят. В книгата на 90 ДД пише, че при нужда въглехидратният ден може да се замени с протеинов или да се прескочи и обмислям да направя точно така.

# 697
  • Мнения: 10 012
Дух, дръж инсулина и КЗ ниски. Това е.

Аз дори мисля да си взема глюкомер и да се следя. И за джаджа за кръвно се замислям.
Голям купон беше с моите баби и лели, като им дойдеха гости, всички дружно си мереха кръвното.  Two Hearts

# 698
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 477
Ани, като те чета и си мисля как хората гледат, колко хапваш, не колко разходваш. Не си дават сметка, че това е най-важното с случая.
О да, и това го има. Другото, което си мислят е "Ама ти тренираш много, можеш да си позволиш да ядеш всичко" И се чудят що отказвам баничка или тутманик от близката закусвалня и защо си нося обяд и следобедна закуска, като мога да ям вафла и солети, щото видиш ли нали тренирам.... 😂😂😂

Чакам да пишете за палео храненето, ще ми е интересно да чета.

Вчера и днес съм стриктна в храната и затова споделям Simple Smile Тони, 😘❤️😘
Вчера: З: 60г домашна гранола +150г скир + 2 протеинови бисквитки
О: 3 варени яйца, 200г извара, 2 печени чушки, 6 оризовки
Сл.об - 2 протеинови бисквити + кафе с 30мл бадемово мляко
Тренировка - протеин +5 желирани мечета
В: кюфтета от киноа, 80г мини моцарела лайт, салата домати и краставици

Днес:
З: протеин с бадемово мляко и 60г мюсли+ 30г сушени боровинки
10ч кафе с две оризови бисквитки с шоколад
О: омлет с 3 яйца, киноа и тиквичка + 60г шунка
Сл. Об. - кафе с бадемово мляко и протеинов бар
Вечеря - 200г дива сьомга + 250-300г ориз със зеленчуци /сготвен/ и 350г  салата зеле с моркови

Дотук добре. Да видим почивните дни. Мисля да пробвам пържени филийки на Еърфрайъра. Някой правил ли е? +

# 699
  • Мнения: 1 930
Ани, аз съм правила филийки на фурна в/у хартия за печене. Е нямат нищо общо с пържените, но пък са си вкусни.

# 700
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 477
Ани, аз съм правила филийки на фурна в/у хартия за печене. Е нямат нищо общо с пържените, но пък са си вкусни.
Ще пробвам и ще кажа как са. Аз напоследък много го ползвам фрайъра и съм много доволна. Дори децата казаха, че в него картофите им харесват повече, от колкото пържени в тигана Simple Smile
Не всичко става хубаво обаче. Примерно карфиолът, печен на фурната е в пъти по-добре, броколи също не ни харесаха във фрайъра. Но пък морковите стават убийствени, хрупкави, много готини.

# 701
  • Мнения: 1 930
Ани, аз съм правила филийки на фурна в/у хартия за печене. Е нямат нищо общо с пържените, но пък са си вкусни.
Ще пробвам и ще кажа как са. Аз напоследък много го ползвам фрайъра и съм много доволна. Дори децата казаха, че в него картофите им харесват повече, от колкото пържени в тигана Simple Smile
Не всичко става хубаво обаче. Примерно карфиолът, печен на фурната е в пъти по-добре, броколи също не ни харесаха във фрайъра. Но пък морковите стават убийствени, хрупкави, много готини.

Много му се чуда на този  Еърфрайър, а картофите пресни ли са ти, защото за бланшираните са ми казвали , че стават като пържените, но за пресни незнам. Бланширани не искам....
Сега се сетих, че една позната се хвалеше в соц.мрежи точно за филийки в Еърфрайър и по нейни думи станали точно като пържените.

# 702
  • Мнения: 4 748
Пържените филии на еърфраера стават ЕПИК,сложи обаче хартия за печене на дъното и в надупчи с вилица ,да не ти се цапа дъното и да има циркулация.Аз го спуквам моя еърфраер ,за три месеца си изби цената 😂

# 703
  • Мнения: 2 565
И аз имам фраер и съм много доволна!

Ани как правиш печен карфиол?

# 704
  • Мнения: 1 930
Момичета колко е обема на вашите и каква марка?
Защото съм чувала, че много малко събират.

Общи условия

Активация на акаунт