Любители на кучета - 101

  • 22 129
  • 739
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 2 433
Лили, върнахте кучето, защото е опикал веднъж, така ли? С бебе куче ще е всеки ден опикано в продължение на месеци.

Искра, за приучаване на хигиенни навици сме говорили много, има информация както на първа страница, така и във всяка една от старите теми. На кратко - търпението му е майката, нищо не става за ден.

сиви, где сте?

# 331
  • Мнения: 709
Хибискус, не сме го върнали, защото в опикал веднъж. Просто не се чувстваше добре тук. За него това беше голяма промяна, която за такова голямо куче не беше никак добре. Не искаше нито да се храни, нито да ака, нито да пишка. Свикнал е да обикаля по двора с майка си, а тук го затворихме в 4 стаи,  на температура 25 градуса , той затова искаше да стои само на терасата.
Защо трябва да го мъчим, при положение,  че на село се чувства чудесно?

Иначе прекрасно знам какво е с бебе....  но там в друго... там тепърва се създават навици...

# 332
  • Мнения: 40
Лили, върнахте кучето, защото е опикал веднъж, така ли? С бебе куче ще е всеки ден опикано в продължение на месеци.

Искра, за приучаване на хигиенни навици сме говорили много, има информация както на първа страница, така и във всяка една от старите теми. На кратко - търпението му е майката, нищо не става за ден.

сиви, где сте?
Благодаря, Хибискус!
Изчетох инфото за регистрацията, ваксините, ще изчета и другата информация за хранене и хигиенни навици. Извинете, че питах за коментирани неща, заплеснала съм се явно и съм пропуснала постовете.
Успешен ден!

# 333
  • Мнения: 2 433
Да поясня, че не се заяждам и не размахвам пръст, понякога тонът ми звучи такъв, дори и като сама си пре-прочета написаното.
Има много полезна инфо на първа страница, Сиви се пъне всеки път да слага всичко там, за да можем да препращаме Simple Smile

Лили, решенията ги вземате вие, аз не съм във вашия дом и няма как да знам каква е настройката ви, казах за опиканото, за да го имаш предвид. Бебе куче също е свикнало при майка си и братята/сестрите си, всяка животинка, без значение бебе или вече голяма, извадена от средата си е стресирана.

# 334
  • sofia
  • Мнения: 3 706
Искра, като отидете при ветеринаря за втората ваксина, той ще ви обясни и насрочи следващата. Нашата препоръча Леон да излезе 2 седмици след третата ваксина, която поставихме точно на 3 месеца. С пишкането и акането има променлив успех...От самото начало го окуражаваме да си пишка и ака на пелена, но понякога го прави където свари...Поне по леглата и канапетата вече доста рядко. По едно време пералнята работеше по-често, отколкото когато имахме човешко бебе...
И още нещо интересно за Леон. Изобщо не плака първата нощ. Може би, защото спа сгушен в нас. Simple Smile

# 335
  • Мнения: 2 452
При Лори всичко е наред!Ще сме издокарани с боди,докато не махнат конците ,след седмица...Мина и това!Голям страх и тревога ми беше,благодаря за подкрепата!

# 336
  • Мнения: 5 598
Лили,според мен,като страничен наблюдател, взехте добро решение да е при майка си на село. Успех с  новото попълнение.

# 337
  • София
  • Мнения: 9 850
Аз не бих препоръчала чау чау за къща с деца, още повече бебета.
Цитат
Maĸap пpивиднo дa изглeждaт cпoĸoйни, тeзи ĸyчeтa мoгaт дa бъдaт дocтa aгpecивни ĸъм няĸoи нeпoзнaти зa дa зaщитят cвoитe cтoпaни и тяxнaтa coбcтвeнocт. Също така агресията им към животни обикновено е насочена към кучета от същия пол, особено ако и те са от порода "Чау Чау". Тъй като тези кучета имат много силни ловни инстинкти е препоръчително те да бъдат държани на каишка, когато наоколо има котки и други дребни животни.
От тук.
И още
Цитат
Кучетата от породата чау чау имат специално отношение към децата. Те се правят, че изобщо не забелязват хлапетата, но ако някое дете прояви дори съвсем лека агресия по време на игра, чау чау може да се опита да го нарани. Затова не се препоръчва кучетата от тази порода да се оставят насаме с малки деца.

От тук.

# 338
  • Мнения: 14 081
Колежка има чау чау. Кучето е агресивно към непознати, както и към котки. Те не гледат котки, но то е успяло да убие три съседски, преминали през двора им.

# 339
  • София
  • Мнения: 460
Кучешки живот от нас:


Като си нахранен и разходен, какво ти трябва - игра, разбира се Simple Smile

# 340
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 915
И аз съм с особено мнение за чау чау. По споменатите вече причини. Много ги харесвам иначе.

# 341
  • София
  • Мнения: 2 958
Кучешки живот и от мен


Коте, честит рожден ден на Бишкотите! Да почерпиш баща им Kissing Heart

Сиви и на мен ми липсва. Киви и тя. Тонката скоро не ни е показвала Харли. Денис също не помня да съм мяркала скоро.
Ама, моля ви се, отчитайте се Heart

Барби, защо така "агнето" се е оттеглило в страни? Гледах клипчета на кучило У и се сетих за теб. Разкажи как се сработвате с новото попълнение!

# 342
  • София
  • Мнения: 9 850
Доста хора липсват напоследък...
И тъй като съм на бебешко-бишкотена вълна, ето още една снимка на малко порасналите бишкотчета

# 343
  • Варна
  • Мнения: 10 570
Коте, да са здрави и щастливи бишкотите. 😊

# 344
  • Мнения: 709
Да, четох всичко за тази порода, но то и за кането така пишеше,  а нашия беше като котка. Спокоен, кротък.
Говорих със собственика, питах го дали има наблюдения за поведението на кучето с деца, каза, че племенниците му нейната я правят на луда, но била кротка и не ги закачала.
Смятам, че си е до свикване и възпитание, а и то от бебе като свикне с малката....
Имам наблюдения върху едно чау-чау, което от поне 10 години гледат в един магазин, стои си там, хора влизат-излизат, то си лежи и изобщо не реагира. Та, всичко е до навици според мен.
Надявам се всичко да е наред!

Общи условия

Активация на акаунт