Редуктил!?!

  • 97 313
  • 1 029
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 013
Надявам се да съм я уморила вече. Иначе съм минус 5-6 някъде...
 

# 16
  • Мнения: 6 039
изобщо не съм имала голям апетит
хранех се малко и качвах на месец по 7-8 кг. от 47 станах 93.
Пиенето на Редуктил беше както казах част от цялостното ми лечение.
Такъв вълчи апетит не съм имала дори и по време на бременността. Качих като бременна 15-16кг, което не е никак страшно, от родилното излязох с -10кг.

запиши я на ендокринолог независим от програмата за Редуктил.

# 17
  • Мнения: 2 013
изобщо не съм имала голям апетит
хранех се малко и качвах на месец по 7-8 кг. от 47 станах 93.
Пиенето на Редуктил беше както казах част от цялостното ми лечение.
Такъв вълчи апетит не съм имала дори и по време на бременността. Качих като бременна 15-16кг, което не е никак страшно, от родилното излязох с -10кг.

запиши я на ендокринолог независим от програмата за Редуктил.


А с какви изследвания ти сложиха диагноза за ударното напълняване? Надявам се, че нещата са се оправили  bouquet

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Бре, какви неща чета тук за Редуктила Thinking
Скоро видях моя първа братовчедка, тя милата що има на пазара продукт за отслабване, го е пила.
Каза, че от 2-3 месеца пие Редуктил и не чувства глад. Видимо малко е свалила.
Купува го от аптеката на Метро в Бургас, от 30мг. за 160лв. Shocked

Последна редакция: пт, 28 юли 2006, 12:03 от Миленика

# 19
  • Мнения: 1 114
Няма ли някой, който да не е изпитал неприятните странични действия?  newsm78
Аз умувам все още, дали да го пробвам, защото имам доста да свалям, а нещо не се получава. Нямам вълчи глад, но в тия жеги като не се движа много-много , колкото и да се ограничавам- няма полза.

# 20
  • Мнения: 6 039
Няма ли някой, който да не е изпитал неприятните странични действия?  newsm78
Аз умувам все още, дали да го пробвам, защото имам доста да свалям, а нещо не се получава. Нямам вълчи глад, но в тия жеги като не се движа много-много , колкото и да се ограничавам- няма полза.

Мисля, че няма почти никаква вероятност да няма странични влияния.
Първите месеци е най-неприятно. Дискомфорт се чувства през целия ден. Аз бях отслабнала 18кг за 1 месец. Това не биваше да го пиша, защото е доста примамливо като резултат. Не мисля обаче, че се дължи само на Редуктила. Килограмите запазих в продължение на 2години, след това забременях. държа да отбележа, че през тези 2 години доста съм се контролирала, внимавах какво ям, имаше доста храни, които бяха табу.
Искам просто да кажа, че няма вълшебно хапче, с което да се събудиш слаб. ако беше така сега нямаше да тръгвам отново от 93кг. Т.е. преди месец бях толкова. Вече съм 84, но оттук нататък няма да е лесно нито с Редуктил, нито без.

изобщо не съм имала голям апетит
хранех се малко и качвах на месец по 7-8 кг. от 47 станах 93.
Пиенето на Редуктил беше както казах част от цялостното ми лечение.
Такъв вълчи апетит не съм имала дори и по време на бременността. Качих като бременна 15-16кг, което не е никак страшно, от родилното излязох с -10кг.

запиши я на ендокринолог независим от програмата за Редуктил.


А с какви изследвания ти сложиха диагноза за ударното напълняване? Надявам се, че нещата са се оправили  bouquet


Изследвания бяха страшно много.
Пълна кръвна картина, хормони, скенер на глава, ренгенови снимки на главата, по- скоро отзад на тила, малкия мозък, забравих медицинските наименования. Куп неврологични изследвания, свързани с главата.
АКГ, и какво ли още не, не помня такива неща и да не се объркам.  newsm78 Включваха ме на какви ли не уреди с кабели, а също така и тестове за алергии, защото като напълнях развих алергия към млечни продукти и най-вече към кашкавал.



# 21
  • Varna
  • Мнения: 288
Аз пих Редуктил преди две години.Отслабнах с около 7кг за един месец.Апетита се убива наистина и имах голям прилив на енергия.За един ден свършвах невероятно количество домакинска работа и пак се чувствах свежа,НО получих и сърцебиене и бодежи в сърцето.Този страничен ефект е описан в листовката.Стреснах се и се спрях с хапчетата.Килата задържах около 5-6месеца,но аз съм от този тип-или всичко се омита от хладилника или нищо не ям.
Не бих повторила отново,по-добре дебела,отколкото с болно сърце!

# 22
  • Мнения: 52
Ами да ви кажа има да сваля.Може би около 15-20кг.
Така или иначе ,ми се обади ,че ще дойде утре ,та през това време ше и запиша час при ендокринолог.
Само се чудя при кой.При някой от тези които ги рекламират към самата прогррама "Редукция" или към някой страничен. Thinking
Притесняваме факта ,че тези които са посочени от програмата ,са малко или много пристрастрастни , а и предполагам се плзват с някакави облаги от цялата работа и сигорно го изписват на куцо и сакато............. Rolling Eyes
Беше ми изписан от лекар #Cussing outПих го 6 поредни месеца.Голям кошмар е.Първите месеци се свалят килограми.След това ми отне 2 години да спре да ми се повръща след всяка храна която приемах.Моя съвет е,ако не ти се налага изрично да пиеш точно това лекарство да не почваш.

А ти колко смъкна с него ,като го спря върна ли ти се апетита...............?

Divana , как върви при теб еста!? LaughingУмори ли кандидата Wink

Момичета ,да ви питам и нещо друго аз ли съм злояда newsm78 или нещо не в ред.Но тя ми описва някакъв апетит ,който не може да контролира.Или няма да яде нищо ,или изяждала всичко ,което и е пред очите #Crazy
Възможно ли е ,или тя си внушава?Тези то вас ,които са го пили заради това ли са го вземали/апетита/
Свалих общо 12 килограма.Нямах апетит много дълго време след като спрях да ги пия.Просто ми се повръщаше от всякаква храна....ужас голям беше.Това вече не беше в нормалните граници и се стреснах доста да не си докарам нещо друго на главата.Никой лекар не е в състояние да ме накара да го пия отново Crazy

# 23
  • Мнения: 817
Malena , стана ми любопитно в какво точно се изразява този синдром ,за който ти описваш.Какви са симптомиите ,как се получава ,как се лекува Rolling Eyes

Иначе много ви благодаря на всички за отзивчивоста и за отговорите.Утре ще ходим на доктор /ендокринолог/ ,но няма да е е някой от тези които са изброени на страницата на Редукция.Ще ни се да чуем и по-обективно мнение.
Преди малко бях да и взема лекарството,10мг. - 125лв /28таблетки/ спомням си ,че преди 3 год. като си бях взимала май беше по-скъпичко newsm78
Ще кажа ,как е минало при доктора и какво му е мнението за този медикамент.Поне ще помогнем на тези ,които си колебаят Laughing

# 24
  • Мнения: 927
Аз вземах РЕДУКТИЛ преди година и половина. От самото начало чувствах,че отслабвам с часове.. За 2 седмици свалих около 10 килограма  Laughing Чувствах се прекрасно и изпълнена с енергия. За храна въобще не можех и да помисля и пиех по около 3л вода на ден. Колежките като видяха кви чудеса стават с мен го почнаха и те. Но тогава разбрахме ,че на всеки действа различно. Една даже качи 2 кг  Shocked , друга се чувстваше адски изнервена и не можа да продължи. Аз ги взимах около месец и половина. Резултатът се  задържа около година, после се отпуснах и си възвърнах килцата  Embarassed

# 25
  • Мнения: 170
Malena , и мен ме заинтригува ,ако е удобно разбира се би ли споделила нещо повече за това заболяване.............. Embarassed
А иначе за лекарството ,ако може без него по-добре Laughing

# 26
  • Мнения: 6 039
Този синдром се открива трудно, но според мен е не толкова рядко заболяване. Поне тогава така ми обясниха.
Конкретни симптоми няма, освен това, че без никаква конкретна причина . /20г не съм имала никакви проблеми с теглото/ започнах да качвам по 7-8кг на седмица. Така много бързо качих около 30 и кусур килограма. Това от своя страна доведе до куп усложнения - липса на цикъл 9месеца, невероятни болки в костите на краката, не можех дори в къщи да се предвижвам, алергии, и още куп неприятности.
Всичи хормонални изследвания, както и изслдвания на щитовидната жлеза бяха в границите на нормален здрав човек.
Така след хиляди ходения в Медицинска Академия и ИСУЛ /тогава живеех в София/ се стигна до предполагаемата диагноза, но естествено трябваше да се направят изследванията за които споменах преди това. По принцип лекарите трудно се навиват, защото изследванията обхващаха кажи речи всички сфери на медицината. За да се правят хормонални трябваше цикълът ми да е дошъл по естесвен начин, без предизвикване с Прогестерон. И се започна едно чакане и после едно след друго изследванията. Още с първите снимки на главата и скенера, диагнозата Диенцефален синдром беше потвърдена.
Изразява се във възпаление на подмозъчната кора, което засяга центъра на обмяна на веществата. Тогава ми казаха, че има поциентки по 200кг, в следствие на това заболяване.
След курса от лечение, всичко си дойде на място. Самата схема на лечение включваше около 20 вида, различни лекарства, по схема, по дни и определени комбинации. Наиситна след 6-и я месец цикълът ми е върна, и оттогава, вече 6годни завинаги, точен като часовник.
Болки в краката нямам, въпреки че съм доста над нормата, но работя упорито по въпроса.
Ами това е в общи линии, някои неща съм ги забравила.
Казаха ми, че всеки човек, или по-скоро жена има такъв Диенцефал в мозъка и след 18г при удар в главата или силен стрес може да се "отключи" и да заработи. Честно казано, при мен не знам от какво е. Родителите ми смятаха че е от стрес, тогава 3 години все кандидатствах архитектура. Вътрешно, не съм усетила, кой знае какъв стрес. Тогава любовта ме тресеше с по-голяма сила Laughing

Последна редакция: пт, 28 юли 2006, 00:04 от Malenna

# 27
  • Мнения: 1 046
Наскоро и аз се замислих за подобен род лекарства, с оглед да ме линчувате , но някой да е чел книгата Кралят на исковете на Джон Гришам , та там е премесено с художствената измислица естествено , но има и верни неща.Та в тази книга съвсем накратко се разказва точно за вредното влияние на различни лекарства , по скоро на лекарства, за отслабване водещи до рак на гърдата, инфаркти и т.н. Водят се едни дела и едни искове и се въртят едни милиони но идеята е тази . Колкото и да ми беше чудно и странно , все повече се замислям дали всичко е вярно и колко е измислицата.

# 28
  • Мнения: 170
Какво искаш да кажеш, че делата се водят с цел забогатяване на ишците ,а не ,че так толкова вредят самите лекарства newsm78 Или,че има някаква световна конспирация на големите форма. компании ,които с едно лекарство излекуват едно с друго ,друго ,но пък ти развалят трето.Аздори съм сигорна ,че има лекарство ,за спин, за рак ,но не се пускат в употреба,защото сигурно от химотерапиите и другите подържащи средства печелят повече TiredКоето е страшно ,дори да си го мисли човек ,но аз така смятам.
Malena,радвам се ,че нещата при теб са се нормализирали.Аз да ти кажа ,сслед радането ,не мога да сваля.Или много трудно свалям.........,дори да не кажа ,че качвам.Правих хормони / в норма/ както щитовидни така и хипофизни ,правих рентген на турско седло/хиповизата/ ,но всичко беше ОК .
Аз малко бях чела за това заболяване ,но щом казваш ,че толкова рязко качваш /7-8 на седмица/
Винаги ли толкова се качва или има варианти при които се качва по-малко ,но пак си го имаш този синдрам.............. ooooh!

# 29
  • Мнения: 13 512
Аз да ти кажа ,сслед радането ,не мога да сваля.Или много трудно свалям.........,дори да не кажа ,че качвам.Правих хормони / в норма/ както щитовидни така и хипофизни ,правих рентген на турско седло/хиповизата/ ,но всичко беше ОК .
Аз малко бях чела за това заболяване ,но щом казваш ,че толкова рязко качваш /7-8 на седмица/
Винаги ли толкова се качва или има варианти при които се качва по-малко ,но пак си го имаш този синдрам.............. ooooh!
Цитирам:  "С диенцефален синдром съм от около три години. Имам сериозни проблеми с теглото, главоболие,световъртежи.Диетите не помагат.Какво следва да предприема..!Павлина"
Отговор на д-р М. Милчева и д-р К. Тодоров от  здравната консултация на Filibe.com

Трябва да търсите специализирана консултация с ендокринолог , като лично препоръчваме Държавна Университетска болница по ендокринология и гериатрия в гр. София / ДУБЕГ/. Там има специализирана клиника по хипофизарни и надбъбречни заболявания.

Общи условия

Активация на акаунт