Запушен нос по време на бременност

  • 5 264
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте, мами!

Изчетох доста от подобните теми тук, но все пак реших да пиша и аз.
Казусът е следният : бременна съм /първа бременност ми е / в 9 месец и от 3 седмици се боря със запушен нос. От начало хремата бе придружена с жълтеникави секрети, но в момента секретните са безцветни, на моменти леко бели. Вече съм 6ти ден на антибиотична маз, предписана от личната ми лекарка. Въпросната маз подобри състоянието, относно жълтеникавите секрети, но така и не ми е помогнала за напълното отпушване на носа ми. Притеснява ме това, че скоро ще раджам секцио - на 24ти януари и страшно много ме е страх да не замразя бебо, ако тази хрема и запушване на носа се задържат до тогава.
Нормално ли е това състояние или трябва да ходя на УНГ?
Съжалявам за дългият пост.. Но, разберете ме,че си умирам от притеснение..Cold SweatSobSob

П. П. Преди да се появи хремата и запушването на носа се бях разболяла,бях с много възпалено гърло и се наложи да пия Осмапокс, по предписание на личната ми лекарка.
Въпреки, че пих антибиотика 10 дни, това не повлия на нослето ми и затова в момента съм на антибиотичната маз.

# 1
  • Мнения: 2 215
Консултирайте се повторно с лекар, личен или друг. В никакъв случай не се самолекувайте и не търсете отговори в интернет, включително форуми.

# 2
  • София
  • Мнения: 861
Това, че носът още е запушен, не значи непременно, че инфекцията продължава, особено предвид бистрия вече секрет. Може просто лигавицата да е раздразнена и да не е отбъбнала още. Аз прекарах всичките си 9 месеца със запушен нос, но инфекция нямаше.

И все пак е хубаво да ви види и друг лекар.

# 3
  • София
  • Мнения: 38 499
Консултирай се с лекар и си вземи Синупрет.

# 4
  • Мнения: 182
Мили мами,
Бременна съм в началото на 6-тия месец.
Имам постоянно запушен нос, а понякога положението става непоносимо.
Ноември бях на УНГ, той ме прегледа и каза "ами ползвай малко виброцил и така ще е. Бременна си и хормоните ти бушуват"
Виброцила смекчи временно положението, но после пак се върнах в съшото положение. Спрях го така или иначе, защото не може да се ползва безкрайно. Отидох по собсвтена инициатива Декември и дадох носен секрет за микробиология - резултатите излезнаха - не са открити патоенни микроорганизми .
Ползвах известно време морска вода - Мукоплант, но от вчера положението отново стана нетърпимо
Не мога спя спокойно - заспивам с адски зор и се будя, защото носа ми е запушен и дишам с устата.
От толкова духане ме наболява корема.
Незнам какво да правя - да търся друг лекар, какво да ползвам като продукт.

# 5
  • Мнения: 148
Напълно разбирам какво преживяваш, аз бях по същия начин... С риск да ме разпънат на кръст тук, ще ти кажа, че единственото, което ми помагаше, беше ксилометазолин. Капех си абсолютно всяка вечер преди лягане, както и при нужда, защото чувствах, че ще се побъркам или задуша. Притеснявах се да не развия някой хроничен ринит или да свикна с капките и да не мога да се откача от тях след това, но те уверявам, че в момента, в който родих, проблемите ми с носа спряха още същата вечер. В крайна сметка това да не спиш, да си духаш носа постоянно и да се чудиш как да дишаш с големия корем, ми се струва много по-затормозяващо и вредно от това да си капнеш 1-2 капки ксилометазолин и да изкараш едни спокойни 6 часа.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
И аз бях така - ринит на бременността. Големи дози "Стеримар" временно и малко облекчаваха нещата. Ксилометазолин не смеех да капя, все пак е съдосвиващ, макар че се прилага локално. В деня, в който родих, носът ми се отпуши.

# 7
  • Мнения: 182
И миналата седмица бях в болницата за задържане и тея лекари- болна ли си - не
Ами хремава си
Разказвам им
И те ами нямаме много бременни с запушени носове
Припадам !

# 8
  • Мнения: 2 474
И аз се разболях в последните 2 седмици преди секциото, бях на антибиотични капки и Олинт, но не оправиха положението, а и кашлях много от секретите в носа, моите също бяха прозрачни към бели. Консултирах се и с УНГ и пулмолог преди влизането в болница, но не ми изписаха антибиотик, било усложнение от вирус.
Когато родих обаче ме сложиха 7 дни на Уназин и нещата се оправиха. Бебето ми беше с високо CRP и също беше на АБ, докато бяхме в болницата.
Не беше нещо страшно, но все пак никога няма да забравя как се мъчех да кашлям със срязан корем, не е нещо, което което ми е в топ листа на преживяванията:wink:
Задължително отиди да те прегледат преди секциото и ако не си се оправила до тогава, изрично кажи на АГ-то ти. Те си знаят какво да правят при такива ситуации.

# 9
  • София
  • Мнения: 966
Низита маз, аз това използвах.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 508
На мен ми изписаха Инфлуназал, хомеопатичен продукт за пръскане, отделно на Боарон дражета Апис. При мен имаше ефект. Преди това и аз пръсках Виброцил. И при мен беше нетърпимо.

# 11
  • Мнения: 4 660
Аз имах леко запушен нос като родих се пооправи.

# 12
  • София
  • Мнения: 38 499
Всъщност е опасно.
Аз си мислех, че съм с обикновена настинка и няколко години се сърдех на докторката, че ми предизвика раждане.
После успях да говоря с нея и тя ми каза, че настинката или грипа при бременни близо до раждане могат да се развият бързо и лошо. И затова е избързала. И моето бебе беше на АБ първите дни.

# 13
  • Мнения: 3
И аз имах подобен проблем със запушения нос, само че не през бременността. Нямах никакъв секрет. Отделно не можех да си поема дълбоко въздух. Ходих на какви ли не лекари и специалисти. Един даже ми каза, че си въобразявам. Един ден се заговорих с една доцентка по стоматология, моя позната. Тя видя, че въздишам, защото не мога да си поема добре дъх и ми каза, че имам интеркостална невралгия. Това се е породило от липсата на витамин В. Започнах да пия В комплекс в продължение на месец. После минах на мултивитамини. Не съм допускала, че липсата на витамини може да причини такова нещо. Мислех си,че се храня разнообразно. Явно храната, която ядем днес не е качествена. Сега се чувствам добре и редовно пия витамини, но правя и почивки от по един месец на всеки три. Все пак през бременността се използват много витамини за бебето и за майката остава малко. Консултирайте се обаче с Вашия лекар.

# 14
  • Мнения: 2
А може ли да ви попитам аз след бременноста си продалжих с запушения нос не знам вече на какво се дължи 9 месеца с запушен и сега пак но не толкова често както бях бременна кажете ми какво да правя.

Общи условия

Активация на акаунт