Нашите кухни - 81

  • 48 525
  • 755
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 452
Здравейте, имам колебания за кухнята. Поствам архитектурната схема и разпределение. Аз се чудя дали този вариант да избера или вариант в който кухнята е П като няма барплот а шкафовене продължават на дясната страна. Хладилникът е вграден остава след комина и се обличат заедно в плоскости като продължение на кухнята. Втория вариант ми се струва че е по-добър защото ще оползотворя дясната стена с горни шкафове а при вариант с барплот само отдолу. Обаче сега пак нещо се колебая дали нещо няма да стане тясно, кой вариант ще е по-добре и реших да се допитам да вас.

# 76
  • Мнения: 39 330
Аз бих заложила на П- образна кухня, без барплот, и с шкафове на дясната страна.

# 77
  • София
  • Мнения: 3 706
Здравейте, прочетох предишната и тази тема, но не намирих много информация за мивките. В момента съм с мивка от композитен гранит и много се захаби и не е възможно трайно да се изчисти. Ако я накисна с парче плат и белина се изчиства временно да следващото кафе или червено вино и пак става мърлява. Искам да я сменя с такъв материал, който да не задържа петна и да се чисти по-лесно. Какво бихте ме посъветвали? Предпочитам да бъде в цвят екрю, защото този цвят ми се връзва с кухнята.

# 78
  • Мнения: 335
Благодаря много за новата тема ,в процес сме на правене на кухнята,но не мога да реша.да й слагаме ли дръжки или не ,моля споделете мнения.

Ако все още въпроса е актуален - кухнята си правихме преди 5-6 години и я направихме с дръжки. По съвет на дърводелеца, за да излезе по-евтино. След като решихме да има дръжки, аз държах да са широки и дълги. Първо много ми харесват и второ исках да си премятам кухненските кърпи на тях. Сега на дръжките на двете вратички пред мивката премятам по една кухненска кърпа и ми е страшно удобно - така никога не сме се чудили къде и каква закачалка да сложим, а и са ми винаги под ръка. Ако някога правя друга кухня, отново ще си сложа дръжки.

# 79
  • София
  • Мнения: 3 457
Смених кухня с дръжки  за такава без.Подкрепям вариант без дръжки.Чисти се с едно движение.Кърпа може да си преметнеш  и на  фурната. Това  от практична гледна точка.Иначе- избери  си  както ти харесва като дизайн

# 80
  • Раковски
  • Мнения: 2 170
Здравейте, прочетох предишната и тази тема, но не намирих много информация за мивките. В момента съм с мивка от композитен гранит и много се захаби и не е възможно трайно да се изчисти. Ако я накисна с парче плат и белина се изчиства временно да следващото кафе или червено вино и пак става мърлява. Искам да я сменя с такъв материал, който да не задържа петна и да се чисти по-лесно. Какво бихте ме посъветвали? Предпочитам да бъде в цвят екрю, защото този цвят ми се връзва с кухнята.

модел, марка

# 81
  • Мнения: 40 913
Аз избирах измежду няколко и накрая взех тази, основно по цвят (кремавата). Нямам проблеми с поддръжката вече близо две години. Петна от вино, кафе и други не задържа. По едно време случайно забелязах, че дъното е леко захабено (натрупано с времето зацапване) и с малко доместос на гъбката светна.

https://shop.bania.bg/productv/3118/kuhnenska-mivka-ot-sintetich … hni-tsvetove.html

# 82
  • Мнения: 3
Здравейте, не знам дали тук е тема, в която мога да попитам за мебелисти, които изработват кухни по проект?  Става въпрос за 2 кухни в 2 отделни апартамента. Имам направени проекти, знам с какви материали искам да е направена кухнята и т.н., но съм в процес на търсене на човек, който да я направи? Всяка препоръка ще е от полза.   Благодаря ви.

# 83
  • Мнения: 3
Също така искам да попитам, възможно ли е такъв ъгъл на остров на бъде изработен от термоплот?
https://www.alamy.com/marble-top-kitchen-island-with-ceramic-bow … age255288972.html

# 84
  • Мнения: 187
Здравейте, имам колебания за кухнята. Поствам архитектурната схема и разпределение. Аз се чудя дали този вариант да избера или вариант в който кухнята е П като няма барплот а шкафовене продължават на дясната страна. Хладилникът е вграден остава след комина и се обличат заедно в плоскости като продължение на кухнята. Втория вариант ми се струва че е по-добър защото ще оползотворя дясната стена с горни шкафове а при вариант с барплот само отдолу. Обаче сега пак нещо се колебая дали нещо няма да стане тясно, кой вариант ще е по-добре и реших да се допитам да вас.


На този бокс размерите са 280/280, дълбочината на шкафовете е стандартната. Не е тясно.

# 85
  • София
  • Мнения: 1 423
Макар че още не е довършена, съм толкова хепи от досегашния резултат, че ще си покажа новичката придобивка, снимана набързо с телефоня...Blush

# 86
  • Варна
  • Мнения: 926
MayBach въпреки, че изобщо не е моят стил, мисля че е много красиво!

# 87
  • София
  • Мнения: 1 423
Emily_D, благодаря - при мен и хола, и спалнята ще са в такъв стил, имах леки притеснения как ще изглежда на живо в кухненски вариант, но си отдъхнах Relaxed

# 88
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 738
Много е красива. Много харесвам такъв стил. Със здраве да си я ползваш. Simple Smile

# 89
  • Стара Загора
  • Мнения: 933
MayBach, прекрасна е! Много е красива. Да си я ползваш дълги години с удоволствие.

Общи условия

Активация на акаунт