Парфюмни размисли и страсти - 235

  • 55 982
  • 730
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 11 828
Намерих гоооо!! Modern Muse Le Rouge Gloss Estée Lauder!!

Благодаря още веднъж, че се постарахте и ме изтърпяхте!! Two Hearts

П.П. Не е особено "квадратист", май само височината и цвета уцелих! Bowtie Но, добре съм избрала, предполагам, че дамата си го е харесала, нямах повече контакт с нея след това.. Но какво се присетих тези дни! Даже ще отида да го тествам, макар да помня, че за себе си тогава не го харесах..

Последна редакция: чт, 30 яну 2020, 14:11 от Сиси ♥♥

# 661
  • Мнения: 4 042
Разкажи после как го намираш. Аз много го харесах в началото, така че си поръчах и втора бутилка от сайта на ЕЛ. В последствие първия още преди половината го подарих, а втория си стои затрупан на дълбоко. И не че ми е неприятен или нещо ме отблъсква, както се е случвало с други, просто и аз не знам защо го загърбих.

# 662
  • Пловдив
  • Мнения: 972
Кожа, винил, роза... Олеле Simple Smile

# 663
  • Мнения: 4 042
Кожа и роза нямаше при мен. Най-вече вишня, винил и ванилия. Винила много ми е смешно като го видя като грамофонна плоча във фрагрантика. Simple Smile По-скоро го усещам като гланц на списание. Уж помня що годе как миришеха грамофонните плочи.

# 664
  • София
  • Мнения: 3 883
И аз помня предимно вишна. Имам един тестер, но не си спомням добре как мирише, безличен ми е някак.

# 665
  • Мнения: 4 042
Лизи, не ми е безличен, напротив. Виждам го като конкретен образ, който не съвпада с моя. По спомени някой в руската фрагрантика го беше описал като млада, нахакана мадама, с ярко червено червило и черен, лъскав кожен аутфит. Ами съгласих се, ала не се разпознах в образа Simple Smile

# 666
  • Мнения: 20 106
Тези дни съм толкова щастлива от парфюмите, които нося, че чак не смея да ги похваля, та да не вземат да ме разочароват.

Вчера и онзи ден станалият форумен хит Le Parfum Royal Elie Saab (искам да благодаря гореща на дамата, която пусна първа линк към намаленията му, не помня за съжаление, да се обади, но има дълбок реверанс от мен). Парфюмът при мен се развива с абсолютна доминация на пачулито. Но какво пачули, ах какво пачули. Острият му и дързък характер е чудесно изгладен от розат аи мандарината, които в съчетание звучат леко ферментирало и създават върху мен ефект на пияна роза. Тежка, звучи ми като изсъхналите листенца, които поливахме като деца с вода в шишенце и оставяхме на слънце да правим парфюм. Бе аз си я нарекох директно "напита роза". Тежка и отлично балансираща остротата на пачулито. За моя радост мандарината си остана само в началото, но пачулата и розата завладяха сърцето в перфектния баланс. А като се намеси и кехлибара парфюмът стана вече наистина роял за мен.
Сандалът и ванилията придават кремавост и плътност, обаче удивително е, че сякаш пачулата е винаги там. И в различните етапи се меси с различните съставки като дава брилянтен ефект. Дълготрайност при мен завидна. За проекцията не мога да преценя, по-скоро средна. По-добре смесено пачули лично аз не съм помирисвала. Без да ми се зъби, без да ме кара да заставам на нокти. Чудесна пачула с рози и смолист кехлибар!

А днес разносвам L'Ange Noir Givenchy – еее, няма такъв сусам с бадем и ирис. Не се сещам да съм душила други парфюми със сусам в състава, но в този е с осезаемо включване. Прашна, пудрена ефирност на ирис и сладост на бадем с горчивината и спецификата на сусама. В началото реших, че съм попаднала в библиотека, замириса ми на стара хартия и набърчих нос, та фъснах още и още за всеки случай. Полежа си малко и се появи сусама със сладкия бадем и фон пудрен ирис. За моя нос и вкус – невероятно добре направена пудра с ореховост за фон, който върви през цялото време. Не мисля, че би се харесал на всеки този парфюм, има особеност, странност в него. Сладък, но не по обичайният начин, не е гурме, сладки ядки с ирис.

# 667
  • Мнения: X
Аз се сдобих с Modern Muse Le Rouge Gloss от размяна с една мнооого приятна дама, на която горещо благодаря! Изобщо не го намирам за безличен. Бледолилава, на мен винилът леко ми напомня на моторно масло. И в тази връзка, нахаканата мадама, с кожения аутфит, я виждам на мотор. Много далеч и от моя образ, но пък парфюмът ми харесва и си го нося с много кеф.
Базила, oх, че готино описание на Le Parfum Royal, oще повече ме хвана яд на запушения ми нос. Имам го от 2 дни и си го гледам, ама не мога да го подуша, долавям го съвсееем лекичко. Rolling Eyes

# 668
  • София
  • Мнения: 1 978
Базила - Страхотни описания Hands Clap Благодаря за споделените впечатления.

# 669
  • Мнения: 11 828
Радвам се, че поне предизвиках дискусия за Modern Muse Le Rouge Gloss Estée Lauder! Интересно ми беше да прочета мненията ви! Аз въобще не помня как съм се спряла точно на него, но гледам, че е от 2016 г. Точно тогава го купих, май месец, явно именно защото е бил нов съм се спряла на него като подходящ за подарък.

Базила, страхотно описание! Аз също не съжалявам, че се сдобих с него при това на страхотна цена! Сега в другата тема ме изкушават и с друг желан и на хубава цена, който ми е в списъка отдавна - La Panthere Edition Soir Cartier.. Въобще разоряващо е четенето при вас!! Simple Smile

# 670
  • при морето
  • Мнения: 911
Да попитам, ако някое мило другарче има и двата,за да направи паралел,интересува ме има ли все пак някаква съществена разлика и заслужава ли си покупка и на другия,ако имаш първия,говоря за  
Cartier la Panthere Noir Absolu и Cartier La panthere edition Soir

# 671
  • София
  • Мнения: 874
Днес се сдобих с Aqualina Pink Sugar: https://www.fragrantica.com/perfume/Aquolina/Pink-Sugar-975.html

Ами, чиста захар си е парфюма и в същото време не е по тийнейджърски бонбонен. Аз усетих много, много карамел и сладки. Карамела при мен, не беше изгорял. Мисля, че е подходящ за хора, които избягват сладкото. Бях си взела един шоколад и ми се отяде, след като направих скромните 2 фъс. 😂😉😊

# 672
  • Мнения: 20 106
Да попитам, ако някое мило другарче има и двата,за да направи паралел,интересува ме има ли все пак някаква съществена разлика и заслужава ли си покупка и на другия,ако имаш първия,говоря за  
Cartier la Panthere Noir Absolu и Cartier La panthere edition Soir
За жалост и аз искам да пробвам, но няма къде. Мога само да предполагам, че абсолю версията е по-наситена, плътна, шлейфова с дървесен уклон. В тази версия кожата и мъха от соара са заместени от уд и вероятно е по-загладен и топъл.

# 673
  • София
  • Мнения: 9 557
Скрит текст:
Вчера и онзи ден станалият форумен хит Le Parfum Royal Elie Saab (искам да благодаря гореща на дамата, която пусна първа линк към намаленията му, не помня за съжаление, да се обади, но има дълбок реверанс от мен). Парфюмът при мен се развива с абсолютна доминация на пачулито. Но какво пачули, ах какво пачули. Острият му и дързък характер е чудесно изгладен от розат аи мандарината, които в съчетание звучат леко ферментирало и създават върху мен ефект на пияна роза. Тежка, звучи ми като изсъхналите листенца, които поливахме като деца с вода в шишенце и оставяхме на слънце да правим парфюм. Бе аз си я нарекох директно "напита роза". Тежка и отлично балансираща остротата на пачулито. За моя радост мандарината си остана само в началото, но пачулата и розата завладяха сърцето в перфектния баланс. А като се намеси и кехлибара парфюмът стана вече наистина роял за мен.
Сандалът и ванилията придават кремавост и плътност, обаче удивително е, че сякаш пачулата е винаги там. И в различните етапи се меси с различните съставки като дава брилянтен ефект. Дълготрайност при мен завидна. За проекцията не мога да преценя, по-скоро средна. По-добре смесено пачули лично аз не съм помирисвала. Без да ми се зъби, без да ме кара да заставам на нокти. Чудесна пачула с рози и смолист кехлибар!
Базила, толкова добре си го описала, че чак реших, че става дума за друг парфюм, който не познавам! Simple Smile
Не знам къде ги намираш тия всички неща да ги усетиш, че опишеш даже. Не познавам този парфюм, за който пишеш.
Този Роял, който имам аз няма и помен върху кожата ми от изписаната рецепта. Няма го и това е! Интересното е, че пуха на якето ми ухае на парфюма, но не разпознавам този аромат, нито проекцията му върху кожата си. Thinking

Ако трябва да класирам последните си придобивки от последните месеци по трайност то тя би изглеждала така:
1. Интенз Кафе на Монтал -чудовищно траен
2. Пантера на Картие -удивително траен и силна проекция през целият ден
3. Либре -ИСЛ -много траен и силна проекция при мен много си го харесвам!
4. Alaïa Eau de Parfum Blanche -много траен и мощен със силна проекция при мен. Дъщеря ми казва, че поема от парфюма ми след едно гушване в мен
4. Hugo  Boss  private accord - над половин ден проекция и трайност. Мой колега един ден коментира -ей, кой се напръска тоя силен парфюм!! Може би заради сладостта му. Simple Smile
5. Роял Ели Саааб на последно място. Дори околните не го отразяват върху мен. Остава траен само нанесен върху дреха.

# 674
  • Мнения: X
4. Hugo  Boss  private accord - над половин ден проекция и трайност. Мой колега един ден коментира - ей, кой се напръска тоя силен парфюм!! Може би заради сладостта му. Simple Smile
На мен снощи ми казаха "много хубаво миришеш", но това беше 1 час, след като се бях напръскала и бях "захлупила" парфюма с горна дреха и шал. Сваляйки якето и шала, го усещах още половин час и това е... Изчезва за нула време при мен този парфюм, а е прекрасен! Толкова да е летлив, че се е случвало да забравя, че съм с парфюм и да пръскам друг отгоре. 🙄

Общи условия

Активация на акаунт