Парфюмни размисли и страсти - 235

  • 56 130
  • 730
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 472
Намирам прилика в усещането което създават Амбре Есентрико и Табако Ванил, но не и в миризмата им по нотки.
Харвсвам ги, но и на мен ми идват много хард за носене, просто не мога да се сетя къде бих могла да ги сложа освен с рокля на презрамки ама в снега през зимата... 🤔
Онзи ден пробвах Блек Афгано. И никакво кой знае какво впечатление не ми направи. Очаквах да е нещо могъщо даже леко отвратително, ами то... доде се прибера почти се беше изпарил. Явно не само дизайнерските къщи сменят концентрацията щом мине първоначалната еуфория около определен парфюм. Хм... Не може да е това същото Афгано, за което е писано във фрагрантика.

# 646
  • Мнения: 31 419
Не намирам абсолютно нищо общо между парфюма на Армани Приве и Табако Ванил. Нищичко. Хубав е Арманито, но Табако Ванил е класика и моя вечна любов.

# 647
  • София
  • Мнения: 974
И аз се замислих, че има вероятност да не дойде. Още повече, че сега очакваме нов.
Точно, да. А новият звучи чудесно просто, благодаря за инфото за него, ще го чакам с нетърпение, пирамидата е мечтателна. Simple Smile

Silver Pearl, Наина, благодаря за линковете, дами, мернах ги в Нотино и аз, но под идване "тук" имах предвид да се появи физически в Дъглас, например, тази линия, да е официално представена в Бг, което си мисля, че няма да се случи на този етап; цените са космически за жалост и не бих купила насляпо от Нотино аз лично. Интересът ми грабна точно илангът, след като миналата година бях луднала да си търся бананов парфюм и установих покрай тестване на Zoologist Chameleon, че в някои случаи/композиции илангът може да има бананов акорд. Бях учудена, защото дълго време не бях тествала илангови парфюми, обикновено не ми понасят. Сега обаче вече имам едно наум и преслушвам внимателно каквото ми попадне с иланг, белким открия някой банан под прикритие. JoyFlowers Banana

# 648
  • The Evergreen State
  • Мнения: 1 171
Тествах днес новата Мис Диорка и е много много приятна. Лек и свеж парфюм е, мисля че е подходящ дори и за жегите, розите не са задушаващи а са прозрачни и не превземат пространството въпреки че парфюма си е там през цялото време, не е нетраен просто е лека и свежа композиция, много хубави рози за мен.

Тествах най-накрая и Мон Герлен Интенз, много различен от горния и е мммммммм, супер. Искам и двата - единия за през деня - свеж, искрящ, кристален, а другия за вечерта, за излизане или просто когато ми се доноси секси и дълбок парфюм.

Последна редакция: чт, 30 яну 2020, 03:05 от Athena

# 649
  • Мнения: 11 830
Един малко странен въпрос, но вярвам, че ще се сетите - преди около 4-5 години купих за подарък на една дама парфюм от Сефора, много набързо, без да ми е познат и мой ароматът, но реших, че за нея ще е добре. И от известно време се опитвам да се сетя кой е бил парфюмът! Flushed Помня само, че беше в тесен, висок, може би квадратист флакон, тъмно червен или вишнев.. Знам, че описанието е твърде постно, но реших да пробвам, защото сте страхотни! Подарих го непосредствено, беше в знак на благодарност и нямам вече контакт с въпросната дама, за да я попитам. Не ми е никак важно, просто ме човърка..

# 650
  • Sofia
  • Мнения: 7 066
Някой вариант на Very irresistible Givenchy?

# 651
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 787
Сиси,
това ли е ?
Скрит текст:
п.с. Карен ме е изпреварила Simple Smile

# 652
  • Мнения: X
Квадратист е... интересна форма. Simple Smile Ценовия диапазон помните ли?

# 653
  • The Evergreen State
  • Мнения: 1 171
Може да е Dolce & Gabbana Pour Femme, кутията е тъмночервена.

# 654
  • Мнения: 1 437
Аз пък се сетих за Ескада Магнетизъм. 😉

# 655
  • Мнения: 31 419
Поръчах насляпо сега Precious Oud Mancera. Надявам се да ми хареса много.
Утре ще пиша, като дойде.
Има изключително интересен състав, дано си паснем.
https://www.fragrantica.com/perfume/Mancera/Precious-Oud-56254.html

# 656
  • Мнения: 11 830
Момичета, страхотни предположения! За съжаление, май не е нито един от посочените. Dolce & Gabbana Pour Femme със сигурност не е, опаковката въобще не помня, само шишето. Но точно нещо между Very irresistible Givenchy (лилавеещи и розови има, не червено-вишневи и сякаш нямаше такава прозрачност в долната част) и Escada Magnetism (мисля, че съм взела нещо по-скъпо и в още по-тъмен цвят сякаш, винен..). Дбре сте ме разбрали, отговарят много точно на описанието ми и определението за висок и квадратист (calabaza, Simple Smile). А ценови диапазон също не помня, но поводът предполага, че съм взела нещо хубаво, или поне в средния клас, но не и в ниския, ако мога така да се изразя). Ще разгледам при първа възможност и някъде на място, пък дано го разпозная. Благодаря ви все пак!

densi, уау, ще чакам да споделиш!

Последна редакция: чт, 30 яну 2020, 13:15 от Сиси ♥♥

# 657
  • Мнения: 721
По повод парфюма дето се търси, да не е някой от серията Hypnose на Lancome?

https://www.fragrantica.com/perfume/Lancome/Hypn-se-170.html

# 658
  • Мнения: 10 033
Най-добре е Сиси да погледне във Фрагрантика. Първо всички фланкъри на Givenchy Irresistible, и после други. Достатъчно снимков материал има, според мен ще излезе.

# 659
  • Мнения: 31 419
Може парфюмът да е на Кензо. Амур примерно.

Общи условия

Активация на акаунт