В момента чета ... 63

  • 46 523
  • 746
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 1 091
Ауу, не ви понасям. Не можахте ли за исторически нещо да си говорите? За фантастика, извънземни ...? Май ще отписвам темата, че ще свърши паметта на Кирчо, ако продължавате така.
Всички скандинавци съм си ги натоварила, само Ларш Кеплер ми липсваше. Несбьо така и не можа да ме впечатли със Снежния човек, но ще чета и другите .. то е ясно.
Мен също Снежния човек не ме впечатли.
Започнах книгата и така я зарязах.
В момента чета Крис Картър - Престъпен ум.
В началото съм още за да дам мнение дали ми харесва.
За сега започва добре.
Започнах я по препоръка на съфорумка.

# 106
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 550
У Несбьо лично аз открих една градация, която ме впечатли, но аз ги чета хронологично. Още не съм стигнала до "Снежния човек", но пък гледах филма. Ако се водех от първата му книга, никога не бих посегнала към останалите. Тук ме убедиха, че си заслужава, та ги карам по ред на номерата.

# 107
  • Мнения: 5 427
Аз пък съм една от малкото, която хареса първата книга на Несбьо. По ирония на съдбата я четох по времето на голямата "резачка", когато не попаднах на ни едно положително мнение за нея. Очаквах работата да е доста зле, а пък останах приятно изненадана Laughing Laughing Уви, това си остана последната ми (засега) среща с него, така и не стигам до "Хлебарките", но един ден ще се предам и ще я започна, въпросът е кога Rolling Eyes

# 108
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз започнах "Сблъсък" на Кинг.
Преди и аз четях много трилъри, но в последно време май ги избягвам. Преоткривам класиките, харесват ми много разните дистопии, прескачане във времето, фантастики, но не с извънземни, а разни с лекарства, епидемии. Кинг ми е специален и не бързам да го прочета наведнъж. Но точно сега ми се дочете.

# 109
  • В един копнеж!
  • Мнения: 2 407
Категорично не посягайте към "Съседката". Абсолютно извратена, ненормална, психарска книга. До преди нея имах друга книга "фаворитка"- ,, Колекционер на деца,, на Сабине Тислер, но това тука... Не я прочетох докрая. Няма начин. Кой въобще позволява това нещо да излиза от печат!?
Извинявайте, но много съм бясна.

Последна редакция: ср, 15 яну 2020, 23:35 от L'altra

# 110
  • Den Haag
  • Мнения: 1 851
Прочетох "Поручик Бенц", до средата на книгата четох хаотично и не можех да се средоточа и все едно ми се губиха моменти, но от средата на книгата нещо живна в мен. Героите оживяха, емоции, чувства, мисли.... мразех-обичах, харесвах-презирах ти един ти друг герой. Главната героиня е много интересен образ, красива, загадъчна но и непредсказуема. Оплита с красотата си, опиянява и унищожава Simple Smile Човек се замисля върху тази думичка "любов". И много често се случва,да получиш от някой, от където не си очаквал съчувствие, подкрепа, подадена ръка, а там където си обичал да ти забият нож в гърба....

Иначе се чудих какво да подхвана и ще е тази книжка на недерландски език. Автора е скандинавски Simple Smile

# 111
  • Мнения: 74
Аз пък съм една от малкото, която хареса първата книга на Несбьо. По ирония на съдбата я четох по времето на голямата "резачка", когато не попаднах на ни едно положително мнение за нея. Очаквах работата да е доста зле, а пък останах приятно изненадана Laughing Laughing Уви, това си остана последната ми (засега) среща с него, така и не стигам до "Хлебарките", но един ден ще се предам и ще я започна, въпросът е кога Rolling Eyes
Коя беше първата, момичета? Леопарда?Аз съм изчела всичко от него, но не подред. И ги бъркам малко. Но мнооого си ги харесвам.

# 112
  • Мнения: 74
Аз почнах "Сол при солта". Очаквах нещо уау, но пък съм в началото.

# 113
  • Мнения: 635
Аз пък съм една от малкото, която хареса първата книга на Несбьо. По ирония на съдбата я четох по времето на голямата "резачка", когато не попаднах на ни едно положително мнение за нея. Очаквах работата да е доста зле, а пък останах приятно изненадана Laughing Laughing Уви, това си остана последната ми (засега) среща с него, така и не стигам до "Хлебарките", но един ден ще се предам и ще я започна, въпросът е кога Rolling Eyes
Коя беше първата, момичета? Леопарда?Аз съм изчела всичко от него, но не подред. И ги бъркам малко. Но мнооого си ги харесвам.

Прилепа. На мен не ми хареса особено, но и аз като Тарталета знаех от тук, че поредицата започва по-слабо, затова ще продължа с другите.

# 114
  • Мнения: 6 346
Аз прочетох "Прилепът" и не съм разочарована, смятам да продължа нататък. И съм с пълното съзнание, че първите 2-3 книги на Несбьо са слаби, затова и сам е поискал да не се издават първи (у нас, искам да кажа).

# 115
  • София
  • Мнения: 6 137
Не че са слаби, малко са странни и скучни (за мен), но от 3тата нататък не можах да ги оставя. Завиждам неблагородно на всички, които тепърва ще ги четат. Simple Smile

# 116
  • Мнения: 8 252
От Несбьо съм прочела само "Прилепът". Не ми беше скучна, хареса ми, но така и не идва ред на останалите от поредицата, а съм ги заредила на четеца.
След Мураками не може да ме увлече друга книга. Започнах "Първите петнайсет живота на Хари Август", но я изоставих засега. Не успява да ме грабне.
Разнообразявам с разказите на Шекли. Любими са ми. През лятото изтеглих избраните му съчинения в три тома. Тогава прочетох първият, сега продължавам с втория. Някои от разказите съм ги чела, други не съм. Дори и тези, които си спомням добре, си ги чета отново с удоволствие. Като се замисля, една част съм чела по няколко пъти, и въпреки това не ми омръзват.

# 117
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 787
ston, продължавай с Мураками тогава. Аз не мирясах, докато не прочетох 90 % от книгите му. останалите не мога да ги намеря. Sad

# 118
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 513
Благодаря за новата тема! 🌹

Отдавна не съм се включвала. Прочетох няколко книги :
"Сянката на вятъра" - Карлос Руис Сафон
"Тайната история" - Дона Тарт
"Вила с басейн" - Херман Кох
Страхотни четива! 🥰
В момента чета "Художник на променливия свят" - Казуо Ишигуро. Първа среща с писателя. Харесва ми. Ще прочета и другите му книги. 😉

# 119
  • Мнения: 8 252
ston, продължавай с Мураками тогава. Аз не мирясах, докато не прочетох 90 % от книгите му. останалите не мога да ги намеря. Sad

Заредила съм си и други негови, но трябва да направя пауза от няколко месеца. Не обичам да изчитам наведнъж всичко от автор, който ми е харесал.

Общи условия

Активация на акаунт