118 паникЮсани кюВтета не Оспяха да се спЪсят от пръвупистния жандармерий

  • 18 594
  • 741
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 22 867
Цитат
затова кара курсът са фризьор.
Цитат
как изведнъж от помощици някой от вас се превърнаха в расисти и съдисти
/ не е садисти, а от съдя, съдници/
Цитат
някой ме опрекнаха,

# 556
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
имам двор и станах "дворянка", но не съм се сетила, че след като садя мога да съм "садист"!
обмислям идеята.

# 557
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
От ФБ, поздравление за рожден ден:
Цитат
БЪДИ ЗСРАВА И ЩАСТЛИВА
.

Явно е механична грешка, ама как не го е видяла това, дето се образува в средата на думата...

Павлина я уважавам по принцип, но за "отдава/удава ми се " хич не ми се вижда естествено, за мен са различни думи и в моето съзнание се пише "удава ми се", а отдава е друга дума с други значения
Скрит текст:
отда̀вам
 

Тълковен речник
отдаваш, несв. и отдам, св.
1. Какво. Давам за временно използване. Отдавам под наем.
2. Какво/кого. Давам завинаги, жертвам, посвещавам. Отдавам живота си за свободата.
3. Какво, на кого/на какво. Приписвам. Отдавам неуспеха си на недостатъчната подготовка. – отдавам се/отдам се.
1. Оставям се да ме владеят. Тя му се отдала.
2. Увличам се в нещо. Отдавам се на пътувания.
• Отдавам чест. Козирувам.

http://rechnik.info/%D0%BE%D1%82%D0%B4%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D0%BC
И едно питане:
Цитат
Ако останеш с него, съществува беглия вариант да те "боздиса", да влезе в критическата и да си хване някоя млада да му ражда тогава.

Какво е "боздиса"?

Последна редакция: пт, 28 фев 2020, 11:42 от *Мила*

# 558
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
може би "бастиса", което не е точно това, което мъжа прави, когато го напъне втората младост...
вариантът може ли да бъде "бегъл"?
мила, и аз знам, че "мома се ОТдава", а "ръкоделието ми се Удава", но напоследък започнах да се съмнявам в себе си.
а за пълната взаимозаменяемост съм без думи.
значи вече може да си "удавам гаража под наЙм"? Simple Smile

# 559
  • Варна
  • Мнения: 838
От уча.се:

От Фейсбук:
Скрит текст:


И от мен:)
Майкал Жексан се укоти сас 119-йсет пръвупистни жиравчета, сеедно е жевотинка в майченство!

За 119-йсети пат се по стотвам: очайващата пръвупист коствено, но сигорно умартвява вироса!

Гръг, 119-йсет индийеца и MAIKAL JEKSAN не удобряват пръвупистната полетика


(Рошелка,
ти си виновна за това "вдъхновение", да знаеш:)

# 560
  • Мнения: 1 123
Мила, Павлина се съобразява с официалните правила и винаги се позовава на официални източници. Ако изразява лично мнение, го уточнява. В случая официалният източник е "Речник на българския език" на БАН. Има го и онлайн в сайта на ИБЕ (Институт за български език):

Ето обяснението оттам:

Trill, и тези заглавия са страхотни попадения. Само се смея. Simple Smile

# 561
  • Мнения: 22 867
Скрит текст:
От ФБ, поздравление за рожден ден:
Цитат
БЪДИ ЗСРАВА И ЩАСТЛИВА
.

Явно е механична грешка, ама как не го е видяла това, дето се образува в средата на думата...
Павлина я уважавам по принцип, но за "отдава/удава ми се " хич не ми се вижда естествено, за мен са различни думи и в моето съзнание се пише "удава ми се", а отдава е друга дума с други значения
Скрит текст:
отда̀вам
 

Тълковен речник
отдаваш, несв. и отдам, св.
1. Какво. Давам за временно използване. Отдавам под наем.
2. Какво/кого. Давам завинаги, жертвам, посвещавам. Отдавам живота си за свободата.
3. Какво, на кого/на какво. Приписвам. Отдавам неуспеха си на недостатъчната подготовка. – отдавам се/отдам се.
1. Оставям се да ме владеят. Тя му се отдала.
2. Увличам се в нещо. Отдавам се на пътувания.
• Отдавам чест. Козирувам.
http://rechnik.info/%D0%BE%D1%82%D0%B4%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D0%BC
Скрит текст:
И едно питане:
Цитат
Ако останеш с него, съществува беглия вариант да те "боздиса", да влезе в критическата и да си хване някоя млада да му ражда тогава.

Какво е "боздиса"?

Мила ме подсети, че обещах да потърся по същия повод материали, а съм изключила. Павлина, да, тя се съобразява с официалните източници, ама понякога нещо не ме устройват тези източници или поне не са ми убедителни. От което Земята няма да спре да се върти, де! Simple Smile Точно под обяснението на Павлина, надолу в обсъждането има едно дълго мнение, с него съм повече съгласна, отколкото с официалното. И на мен не ми се струва, че двата глагола се покриват смислово, не че има голямо значение моето съгласие или несъгласие.

Една реплика:
Цитат
Мисля, че е все тая не ми търсете правописни грешки не сме в училище

Не знаех, че има хора, грамотни само когато са в училище, а извън него грамотността им се изпарява.

Последна редакция: пт, 28 фев 2020, 14:16 от labrex

# 562
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
В допълнение към написаното от Ditto. - Павлина Върбанова НЕ твърди, че взаимозаменяемостта е пълна:
Цитат
И още нещо по въпроса - Отдавам се на мисли какво ми се удава

Следващият скрийншот е от същия сайт:
Цитат


Trill, наистина те е обхванало доста плодотворно вдъхновение!

# 563
  • Мнения: 1 759
Цитат
Николаос ми е познат като стен-ъп комик.

# 564
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Цитат
Аз реших че ще я пореже журито, с тези странни сърми.

# 565
  • Мнения: 13 187
Цитат
аролерията ми
Къде го намери? Много е смешно!

# 566
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
И за технически, и за всякакви други видове грешки, че дори и за тези "от бързане", съвсем не случайно има опция за редактиране. Значи тези, които не са я използвали, се оправдават без значение, че не са проявили желание да покажат уважение към езика, а другите - които показват грешката, се превръщат в неморални доказващи се един на друг комлексари. Хм...

Хайде да взема да избия някой друг комплекс...

"бикини 2 бр на старлорс"

"ужуленото"
- двукратно в последователни изречения

# 567
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Цитат
шедъовър
Цитат
неуценен музикант

# 568
  • София
  • Мнения: 6 171
Не е от форума, а от официален сайт на фирма предлагаща санитарно–хигиенни продукти.

Цитат
Продуктът прекрасно измива с пено образна смес ръцете, като същебременно ги предпазва.

# 569
  • DE
  • Мнения: 9 068
Цитат
Парнирам със световна Немска компания за здраве и красота.
Компания , която пройзвежда високо качествени натурални продукти проверени от най-добрия немски медицински институд.
Ако някой се интересува да ползва високо качествени продукти ... Или се интересува от допълнителни доходи.

Общи условия

Активация на акаунт