моля ви кажете си мнението!

  • 2 420
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • sofia
  • Мнения: 8 938
Не спирай да кърмиш!!!!!
Моя беше с жълтеница и след 40 си ден.
За да се установи дали действително е проблем, че е жълт се взима кръв на бебо, за да се видят нивата на билирубина.......много обичам диагнози поставени на "око".
Глюкози, води и пр. "предписани" без елементарни изследвания са абсолютна безотговорност.

# 16
  • Мнения: 234
Ето ти и моят опит - дано да ти помогна. Първото ми дете имаше три месеца жълтеница. Педиатърката тогава постоянно повтаряше, че ако не се оправи следващия път, ще се наложи да спрем кърмата. Препоръча да изпива повече вода със захар, за да се разгради билирубина. Справихме се така.
Второто ми дете също имаше дълго време жълтеница. Този път обаче го заведохме на гастроентеролог - някаква професорка - не й помня името. Та тя каза, че най-вероятно е жълтеница към майчината кърма, но да пуснем едни кръвни изследвания за билирубин. Взимането на кръв от вената му беше пълен кошмар. Нищо не пускаше, лаборантката ровеше във вената ту на едната му ръка, ту на другата. Щях да я фрасна с нещо накрая. Разгеле, взе две капки и се установи високо ниво на билирубина. Професорката каза, че няма нужда да спираме кърмата, а да отидем при педиатърката да ни изпише със зелена рецепта фенобарбитал. Аз бях категорично против, за щастие и пед. също. Не вярвам, че това лекарство е безвредно. Разбрахме се, да увелича водата и да изчакаме. А ако това не помогне, да спрем кърмата за 2-3 дни. Размина ни се, оправихме се. Но аз  - понеже тук въпросът е дали да се спре кърменето или  да се избере фенобарбитал - категорично бих избрала първия вариант.
Но вие спокойно може още да изчакате - ние как чакахме три месеца...
Успех и не се притеснявай...   bouquet

# 17
  • Мнения: 234
....това с преварената кърма също е добър вариант.

# 18
  • Мнения: 203
Аман от глупости, лекари.... Twisted Evil Момиче , не спирай кърмата, това няма да му помогне, нито водата със захар... ти като голям човек се замисли за какво би помогнала лъжица захар....на бебе... простотии, бил жълт, ами нека му пуснат изследвания и да реагира адекватно.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 87
Да имах.Моето съкровище е на 20 дни и на петия ден от раждането му постъпихме в болница с патологична жълтеница.Билирубина му беше скочил на 527 от норма 200.Приеха го в крайно критично състояние,което можеше да се избегне,ако бяха го проследили още един ден в родилния и там го бяха сложили на лампа..Наложиха се вливания и нагревки на лампа,кислород и тем подобни.През това време изживях голям шок и кърмата ми се вдигна.Докторите
ми казаха,че трябва да изтисквам до последно кърма,защото преминаването на АМ щяло да забави изхвърлянето на билирубинчето и самия процес на оздравяване.Моето мнение е,че не бива да спираш да кърмиш мила,а и съм чела толкова статии където казват,че кърменето не трябва да се спира.Задължително искай да ме иследват Билирубина.Наблюдавай го за пожълтяване на езиче,склерите на очичките,венците.Това е признак на по-тежка жълтеничка.Аз съм мед.работник,видях ги тези неща и още не мога да си простя,че не се консултирах и с друг лекар,ама той мина през най-малко пет лекаря докато ни изпишат от родилното и пак тая.

Последна редакция: сб, 29 юли 2006, 13:18 от Kriss77

Общи условия

Активация на акаунт