Обсесия..моля съвет

  • 4 957
  • 51
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 1 008
Мъжът на авторката първия ли й е, защото ще е странно да "ревнува" от неговото минало, при положение, че и тя е имало такова...
Не прави грешката да почнеш да го обвиняваш, че е живял преди теб, ще го загубиш. Повтаряй си, че те е избрал пред нея, ти си по-добра от другата.

# 46
  • Мнения: 28
Съдейки по прякора ти и по емоциите, които описваш, бих предположила, че този мъж ти е първи партньор. Поне при много млади жени, които за пръв път си имат гадже, се появява това неприемане и безспирно руминиране над "той е имал други преди мен, не съм му първата". Често срещано е, но е и белег за емоционална незрялост. Трябва човек да се научи да приема, че не е единствен, незаменим и че никой нищо не му дължи. Егото е масивен разрушител на животи.

И аз съм била на твоите години, и аз съм мислила такива неща. Помогна ми мисълта - "Защо мисля толкова много за човек, който не мисли за мен?". Хабиш собствения си живот и собствената си любов и време. Порасни емоционално и ще видиш, че има много по-големи неща, които да занимават ума ти, много по-важни и мащабни от "като гледам филм си мисля как с нея вече са го гледали" Simple Smile Успех!

# 47
  • Мнения: 1 758
.

Последна редакция: ср, 15 яну 2020, 20:50 от Morphea

# 48
  • Мнения: 1 758
Бих посъветвала посещение при психиатър.  И терапия би помогнала, но с антидепресант ще стане по-бързо, отколкото с психотерапия. И постът ми не е ироничен, а съвсем добронамерен.

# 49
  • Мнения: 3 154
Скрит текст:
Скрит текст:
Имах една приятелка със същия проблем като твоя. И тя изведнъж започна жестоко да ревнува от бившата на мъжа си. А вече бяха женени и му беше родила дете. С бившата бил 8 години. Много са се обичали. Пазел нейни снимки.
Много съвети дадох тогава. А е с голямо самочувствие въпросната ми приятелка. Но явно по този въпрос беше се отчаяла. И после спря да й дреме изведнъж.
При теб кога се прояви тази ревност, обсебване? Сега - наскоро. Или още откакто си се познавате с мъжа ти.
Няколко месеца след като започнах връзката. Като чух подробности од тяхния живот
Скрит текст:
, че го изневерила  поне няколко пъти, а той и простил. 
Ще се опита да взема сериозно съветите ви.
Как се справи вашта приятелка?
А защо си разпитвала за подробности?Какво те интересува какво и как са правили?
Или той сам ти разказа

Аз питах и тогава започнаха упореденията.

И с какво ти беше полезна тази информация?
Тя питала, а той пък разказвал ...  хвани единия, та удари другия.

# 50
  • София
  • Мнения: 19 143
Знам че сте права, но не мога да не го мисля. За всяко едно нещо което прави с мен, мисля как вече го е правил преди с друга... дури един филм не мога да гледам, а да не мисля че вече го е гледал преди с нея..
Ще е много интересно, ако филмът е произведен след като вече е заживял с теб. Но... да, гледал го е с нея, няма начин
Горкият човек Simple Smile

# 51
  • Мнения: 658
Работиш ли? Ако не, хвани се на работа. По възможност интересна, интензивна, която ти носи удовлетворение и те развива.

Общи условия

Активация на акаунт