ОС/AFK Чаатай Улусой, Хазал Кая, проекти и колеги - тема 508

  • 19 029
  • 736
  •   1
Отговори
# 180
  • Варненска клюкарка
  • Мнения: 15 413
Грешното сравнение са сложили, сещам се за едно друго Joy


Да, проработило е рязането , сега пробвах. Една от причините да не кача още няколко снимки отпред беше това че не искаше да реже.
Фемо сложи мишката на някой от краищата на снимката и с натиснат ляв бутон  я раздвижи нагоре надолу или наляво надясно и сама ще разбереш как става рязането.

Гизема май и силикон е сложила, докарала си е много моделска визия, добре изглежда, но трябва да спре да се пъне по главни роли и нещата ще и потръгнат екстра. Русолява проскубана коса, малко да я подкъси, силикон и моделска визия, всичко и е точнУ за лошата в историята. Обаче имаше много хубави крака, без да е прекалено слаба, дано с фитнеса да не ги е окепазила нещо.

# 181
  • Пришълец
  • Мнения: 9 301
Феми, тъкмо ти бях направила скрийншот да онагледя как става, но вярно като опиташ сама най-добре ще разбереш. Не е никак трудно.

ПП  При Гизема във времената, когато наистина беше сладка погледа ми все беше в проскубаната ѝ коса. И сега е такава, ако я скъси дали ще е по-добре
От онова, което съм гледала с нея в ПЕ и съвсем скромните ми наблюдения над сериала с Шюкрю, не я бива за актриса, но след като държи да се занимава с това, то поне дано осъзнава, че не става за главна.
Беше ми харесала на кадри от Кара севда. Е, то там не би било пресилено ако кажа, че всяка друга би ми допаднала повече от главната:)


Феми, баджанаци и в нашия край, както и навсякъде другаде предполагам, се използва за мъжете на две сестри. Само си представих изумлението ѝ ако разбере, че имам баджанаЧКА. Жената ще си помисли, че не съм с всичкия си 
Гледам пазиш го Чачослав, пък дали ще съумееш да го опазиш ... Joy
Що му е да вдига шумна сватба при положение, че те и в момента са си почти като женени. С подпис или без, каква е разликата?

Последна редакция: нд, 26 яну 2020, 23:40 от 'Маргарита

# 182
  • Варненска клюкарка
  • Мнения: 15 413
Определено едно скъсяване много ще и помогне да не изглежда толкова проскубана. Сега и се мяткат там 2-3 тънки въздълги кичура и то след обработки на коса и снимки, реалността ще е навярно още по-зле. В ПЕ беше сладка червенокоска, но откак я наклепа тая коса в неузнаваем и нереален цвят, в лице изглежда като ексхумирана, тя е бледа, а цвета засилва бледността и.
С Ча бяха красива двойка и както и друг път съм казвала можеше в един нов сериал да им се получи, той през годините често е играл и химичил сам със себе си и нямаше да му е проблем. Запомнила съм им само целувките, наистина бяха най най които съм виждала в турски сериал, още никой не е посмял да изпраска такива, а ФатЮ навярно се е отплатил подобаващо на СЕМ-а или са си затворили очите Joy И  аз я видях някак в Кара Севда- не помня видео ли бях разцъкала, що ли, че нито една серия не съм гледала повече от 15 минути, онези главните целите омазани до веждите в сополи, сълзи и лиги в добавка с полепнали по тях коси, не мога да ги понасям. Та забелязах каква хубава фигура има Гизема,  изобщо не е слаба с типичната моделска визия каквато имат последните години повечето турски актриси.
Между другото тези дни прочетох че Турския СЕМ не само ги реже с огромни глоби, ами и дава награди - последния път на не знам си кой сериал за семейните добродетели които прокламирал. Сетих се и как глобиха НИ затова че Киразка на 13 години имала трепети към момче. Не сцени  а трепети и мечти, направо, не са наред тия Flushed

# 183
  • Мнения: 27 533
Още едно сравнение с порастналия мъж


 Джан с майка си .

Чаатай в Ямата ,ще го играе гадняр.
Наш Чаатай наистина да  го вкарат там  ще цепи стрелката с рейта . Феновете ще се изкефят да ги видят повторно.

Последна редакция: пн, 27 яну 2020, 20:01 от femmi2

# 184
  • Варненска клюкарка
  • Мнения: 15 413
#MEBS (MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı) 🇹🇷
#Мамак, #Аnkarа

Режима:

Скрит текст:
Чагатай Улусой 20 января 2020 года начал свою службу в армии на военной базе Мамак в Анкаре , в Центре военной подготовки #MEBS / «Системы связи, электронных и информационных систем /
Служба в армии продлится 21 день и закончится 10 февраля 2020 года.

❗Ежедневная программа военной подготовки.
5.30 подъем, душ и личная гигиена.
6.00 заправка кровати и уборка личного пространства. Завтрак
7.30 военная подготовка
12.00 обед и свободное время.
14.00 военная подготовка
17.00 ужин
18.00 разрешается разговоры по телефону, в строго отведенных местах, и свободное время до отбоя.
21.00 отбой.

В каждый блоке в казармах находится от 300 до 350 военнослужащих.
В каждом отделении от 50 до 60 учеников.
В каждом блоке 70 душевых кабин. У каждого солдата есть личная раздевалка, , но спальная зона общая.
❗Использование мобильных связи не допускается и не может использоваться для личных нужд.

🍵 Типичное меню 🍗:

#Завтрак: суп, масло, мед, маслины, сыр, помидоры, огурцы и чай.
#Обед: фасоль или мясо, суп, рис, йогурт, фрукты, пудинг.
#Ужин: нут или бобовые, суп, булугур, фрукты.
Каждое блюдо подается со свежеиспеченным хлебом .

🍭Если солдат желает для себя дополнительные вкусности , он можете купить в буфетах и магазнчиках на территории базы , мясные и куриные тосты картофель фри, крекеры и несколько горячих и холодных напитков.

❗Первые два дня проходят встречи с руководящим составом ,которые знакомят солдат с правилами жизни на военной базе, курсом воееных дисциплин, которе будут преподаваться, на каждого солдата заполняется страховка . Они проходят медосмотр, заполняют всевозможные бланки, берут отпечатки пальцев и примеряют и подгоняют военную форму.
.
❗❗ Первые две недели военной подготовки состоят из: обучения военной культуре, изучения приветствий и командование, отношения между начальством и стажерами, знание военной техники, танков, машин
оружие и т. д. Стрелковые упражнения, изучение военнной тактики, используемой во время войны, день и ночь военные тактические учения.
❗❗❗Третья неделя: они тренируются для церемонии финального приветствия и военного парада , который проходит в конце службы








Не е Ча, ама заради спалното помещение я слагам

# 185
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 12 002
Благодаря Белл,   Hug   Идеална програма за малко позатягане на рибарчето ни.   Twisted Evil  

Скрит текст:

 Джан с майка си .
Ама какво сладко войниче е!   Crazy

# 186
  • Мнения: 27 533
Значи на 10 февруари войника се уволнява.  Ще чакаме заветната дата за концерта на Таркан в Монте Карло ще ни изненада ли нашия на концерта . Още ми е чудно как така се е съгласил , ако отиде разбира се.  
Менюто е важно особено за Чааа Joy Има фасул, обича го казвал го е в интервю.

Информативно да споделя сериала Детето с Джейда Атеш и Серхат Теоман ще прави финал във Вторник на епизод 18.

Последна редакция: вт, 28 яну 2020, 16:13 от femmi2

# 187
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 12 002
Феми, какво имаш предвид с това -
Още ми е чудно как така се е съгласил , ако отиде разбира се.
С какво да се е съгласил?! Човек обикновено пари дава да иде на концерт, не е до съгласие. Пък хеле да се вдигнеш в чужбина за концерт, трябва да си със сериозен мотив. Обикновено е съчетаването на два кефа - от концерт на любим изпълнител и от пътуването. Дотук съм направила предположение, че в добавка има трети кеф под формата на запомнящо се предложение.  Wink

# 188
  • Мнения: 27 533
Профи ,имам предвид че се пази от публичност . За Таркан мега певец и известен е .
И аз искам да съм там но мечтиии..
Само Дуда да не е с него че взимам тоягата и двамата ще ги пердаша Joy

Последна редакция: пн, 27 яну 2020, 20:45 от femmi2

# 189
  • Варненска клюкарка
  • Мнения: 15 413
Ходенето на концерта може да е като своеобразно празнуване, нещо като да ознаменува уволнението, не мисля че ще е друго, ако изобщо отиде. Последните години силно избягва такива шумни места и нещо не ми се вярва, но датата наближава така че ще се чуе, ако не се види....

Проф, някъде бях чела че тези които са 2 м. и нагоре получавали двоен порцион, ама нашия не го лови мярката  Joy
Фемо всъщност доста лабаво го карат като им чета режима, нищо няма да му стане, малко да го постегнат. А и е попаднал при интелигенция, ще му е от полза да поседи малко сред хора, стига се е крил.

Все ще казвам за тази снимка която всъщност не е кадър от сериала. Помня че беше от рекламните излизащи преди серията, но не бях забелязала че всъщност в самата серия я няма. Все щях да казвам че понеже много ги харесвам, а в серията това е снимано много отдалеч, от друг ъгъл, или в близък план са до кръста, но точно такъв цял кадър от глава до пети няма. Днес ме подсетиха на един адрес в Т и докато не съм го забравила пак....


Джан е заприличал на човек, какво хубаво момче е без козината!

# 190
  • Мнения: 27 533
Бел ,лабаво я карат. Три седмици, щракнаха го с тела още първия ден .
Как ще издържи без риболов милия ще ги сънува Joyкато се прибере ще си навакса. Дуда ще си отпочине от рибарлъка. 
На лигавия празник пишеха че ще е при арабките ,дето си плащат . Не вярвам  си причини това за каквито и да е пари ,но знам ли ....

Последна редакция: пн, 27 яну 2020, 22:21 от femmi2

# 191
  • Варненска клюкарка
  • Мнения: 15 413
Абсурд, това да не е кифльото Бурак да ходи да пръска чар на живо за пари, на Ча още му е рано за такива работи, като одъртее и ако все още е хубав, може.... Нашия след казармата сигур нИмогат го прибра от морето, а преди това сигурно ще има голям запой че е отбил...номера и няколко дни ще се мести от маса на маса, предвид многобройните му роднини  Joy  
Слава Богу че има такава възможност, че не ми се мисли ако беше истинска служба със съответните срокове... Обаче и аз се присещам за голямата февруарска новина с която щял да ни изненадва Ча. Хем не си мисля за страшни работи, ама знам ли Imp

Гладен няма да остане, на територията има бюфети и магазини, където се продават тостове, пържени картовки, топли и студени напитки, сладки неща... За 350 човека 70 душ кабини не са много, но ще може да спазва добра хигиена. Всеки разполага и с индивидуална съблекалня, макар че спалните помещения са общи. Ето защо е в тази база- нивото и подхожда, как да го кажа - на звездността, известността, няма как да го оставят да се съблича пред очите на всички.

Последна редакция: пн, 27 яну 2020, 20:48 от Беллора

# 192
  • Пришълец
  • Мнения: 9 301
Изпуснах му края, каква беше последната ни изненада от Ча, ако е била приятна, сега да сме в очакване на обратното

За пръв път откакто знам за съществуването на Джан мога да кажа, че също ми харесва. Ако това наистина е майка му, много млада ми се стори, също както и тази на Елчин Сангу.
Феми, добре си споделила за Детето с Джейда. Аз на няколко пъти съм питала, от чисто любопитство ще го бъде ли. На нея не й върви със сериали, където е в главна роля, този път и дълго издържа...
Тя всъщност заедно с Юсуф и други трима-четирима от АФК обсъждахме преди доста време, че играят в Моят живот. Грам представа си нямам за какво става дума, но онова го разтегнаха много, навярно рейтинга е позволявал... Пък дали нашите познайници са били с епизодично участие или през цялото време...

Не се е случвало да попадам често на подобни кадри от първи сезон в цял ръст, та не бях обръщала внимание преди, но дойде време да се уверя сама в думите на Бел, че Хазал във втори сезон  изглежда по-дребна до Ча. Вярно е дръпнал с няколко см.
Брей, какво откритие направих, е благодарение на друг и с няколко години закъснение, но това са подробности. По-добре късно....
Цитат на: Беллора

Офф. Благодарение на Профи си ги имам старите емотикони, ама не е работа да превключваш ту в единия, ту в другия раздел
И се чудя на новата мамма що докато пиша мнение не ме брои за човек,  то и вас, де Над полето за писане нулата все си стои.

Последна редакция: вт, 28 яну 2020, 00:00 от 'Маргарита

# 193
  • Варненска клюкарка
  • Мнения: 15 413
Старите винаги са ми под ръка че си ги пазя на ЛС , но когато нямам време ,карам без или с каквото става от новите, ама днес съм си вкъщи и ще се постарая.
Марги, да не намекваш че повечето Чачови изненади са лоши, вярно си е, друга емотка исках ама се появи тая, карай и тя става... smile3517  Тоя който е казал да чакаме голяма февруарска изненада е управителя на турския му фен клуб или не знам как да го нарека, но казват че на него можело да се вярва, ходел и на сета на Защитника, който по принцип е най трудния за достъп и проекта пускащ най-малко информация от всичките Чачови работи досега.  Тоест смята се че на този човек се доверяват и го допускат по-близо до извора, значи и ние можем да му вярваме.

На мен пък за пръв път внимание  за ръста на Ча ми обърна Профа преди 3 години някъде, след едни Чачови снимки с някакъв братовчед и взехме да спорим дали на едната е застъпал вече АФК-то или е по-малък, и скорошна снимка от времето на Ичерде. На едната нашия беше с тениска от АФК и беше на ръст колко братовчед си, а на другата от Ичерде с половин глава отгоре. Аз спорех че може да не са стъпили на равна основа и двамата,, краката им не се виждаха,  но по това време латините щурееха по АФК, в нета беше пълно с видеа, бях разцъкала да им видя и двата дублажа и изненада... newsm09  Ча наистина много виздимо продължава не просто се променя физически във всяка серия от АФК, до степен че като разцъкаш различни сезони да се чудиш да не са сменили главния tooth  не просто възмъжава пред очите ни, а продължава да расте на ръст в АФК Shocked  Буквално пред очите ни за година и половина е вдигнал страшно много - едно 7-8 см със сигурност, ако не и отгоре. За протокола ще кажа, че при моето момче такъв буен растеж забелязах около 14 годишната му възраст, а още по буен над 12 см годишно беше на възраст около 13 г. На около 20 г. мъжете вече не би трябвало да мръдват с повече от 2 см...
Вижда се и по тази снимка до къде му стига Хазал по равни подметки. В първия сезон главата и е малко над рамото му, втория с равни подметки, особено в краяна сериала едва едва едва стига до рамото му  Laughing  Няма лошо, както Профа казва не е необходимо една двойка да изглежда еднаква на ръст като нощни шкафчета, за да им се получи хармонията, а ние и още много хора видяхме че е точно така. Аз например като го видех със Сера, тя понеже е манИкенка та дрънка и никак не може да се отърве от моделската си визия, а и вероятно не иска, когато на екран беше с Ча, и двамата ми изглеждаха като модели, особено пък като бяха облечени и в еднакви по стил дрехи, примерно пуловери, които видимо рекламираха в сериала. А моделската визия много порти нещата. И въобще една от тайните  за успеха на АФК е естествеността - вижте актьорите - красивият нощен принц, който наистина е красив, Фера малкото момиче от мазето, обикновено девойче като съседското момиче, изглеждащо на 20 скромно и непипвано, както беше по сценарий а не някоя с изкуствени цици, коси и зъби, с един пръст шпакловка, и изкуствени мигли, моделка изглеждаща на към 30 и опитваща се да мине и тя за нецелувана Joy Ми как да не умра от смях като видя нещо такова и как да повярвам на такъв образ- че то си е направо гротеска. Джансуто- навремето съперниците и лошите бяха точно такива, че да ги намразиш от пръв поглед и само като ги видиш да ти скъсват нервите, грозни и нахални, но изглеждащи като хора, а не като модели. Лара с нейната обикновена външност, ако се огледате, навън е пълно с такива като нея, сладки пухкавели, пристягащи се в модни парцали.... Хандела дето беше фръцливото блонди, но без моделска визия, въпреки че имаше силикон, не правеше нещата да изглеждат евтини, а напротив, изглеждаше като принцеса галеница на съдбата. Гюлсюма, дето актрисата така беше влязла в образ, че реално на 28 героинята и си изглеждаше с година по-малка от Фера, както беше по сценарий, добре че смениха първата. Всички си бяха с нормална външност. А сега ако цъкнеш на един от новите сериали и все едно си на дефиле, всичко е изкуствено, може да е красиво, но от пръв поглед виждаш че не е естествено, а ти напомня за реала където и е струвало страшно много пари и грижи  на "бедното девойче" което вероятно е зацикляло само на външността си - примерно, в историята, ни я пробутват за каква е мамина чиста, ученолюбива и работлива за никакви пари с които едва има какво да яде и къде да се прибере да спи, пък картинката несъответстваща грам на образа и започваща още от върха с надутите устни и изкуствени скули, без да ти се налага в чупенето на моделски стойки да търсиш и някаква игра.... Представям си ако Фатмагюл беше сниман миналата година, а не преди 9-10, какво щеше да се кипри на мястото на Берен, момичето пасящо овцете на село и правещо сирене в мандрата, което имаше нещастието трима да я изнасилят и да преобърнат живота и  newsm09 Или какво щяха да сложат в образа на Мукадес, даже не смея да си го представя Joy Е май се опитаха да повторят образа на Фатмагюл в Черната перла с Ханде Ерчел и Толгахан и до никъде не стигнаха- изнасилената героиня на Хандето изглеждала като да си го търсела и да си го намерила, така четох, не съм го гледала, нямам и намерение. .. За мъжките лимби да започвам ли че направо ще се избълвам. добре че Ча в АФК тоя му период беше за малко, после го подстригаха късо и го рошнаха естествнено.

Последна редакция: вт, 28 яну 2020, 11:38 от Беллора

# 194
  • Пришълец
  • Мнения: 9 301
Мислех си, че в първи сезон Ча не ми изглежда така едър до Хазал заради това, че тя често беше на токчета. Но на вчерашния кадър, тя е с маратонки, човек добива по-ясна представа.... Любовта разхубавява, та и Чачун от името на Емко, който беше много хлътнал, стана още по-красив, възмъжа и чак дръпна на ръст. Естествено, че едното няма общо с другото, но тези които са свикнали с начина ми на изразяване знаят, че се шегувам
Ча ми се видя доста по-едър в 44 еп., след отвличането от Халил и целувката в ап.10, огромен ми се стори до нея като я прегърна, което взе да ми се случва още по-често в епизодите нататък, но го оправдавах с това, че тя е на ниски подметки. И е вярно, че го помислих за друг човек, срам голям (не намирам онова дето се изчервява).
Обаче ефекта от влюбването в следващия му сериал беше обратен - е, в онази двойка жената не че се разхубави, но мъжа действително заприлича на болна овца  
То едно, че на нашия не му отиват такива стърчащи партньорки, друго че Сера е с вулгарно излъчване и не бих си я причинила цял сериал, пък ко ще да е най-рейтинговия и хваления. За блудница да, ама за девица не могат я пробута...
На човек му се гледат доколкото е възможно по-реални образи, до степен такава, че да забравиш, че е просто филм. Heart Eyes С АФК ми се получи точно така. Максимално естествени и много убедителни, иначе историята е екранизирана многократно, в никакъв случай не е нещо невиждано. Как ме изкефи Емко като причака Фера пред дома ѝ и я пита За какъв ме мислиш - за плейбой, за женкар?! ( ама че обективна самооценка) Иии действа.
 Тази е в спомените му, но няма значение


Целия каст беше на ниво, а видът на актьорите в съответствие с внушението, което трябва да се постигне чрез героите. Освен всичко посочено за останалите, аз пък да вметна, че на Халилчо все едно наистина му хлопаше дъската Рюята пък освен опулена изглеждаше и малко тъпичка... Единствено за Фера и Мехмет не повярвах, че са на едни години, личеше си възрастовата разлика.
Пък как ме забавляваше ”стила” на Чепикови и Гюлфидан Joy
В последните години май не се правят такива сериали Confused


Бел Joy Joy Joy
Цитат
Е май се опитаха да повторят образа на Фатмагюл в Черната перла с Ханде Ерчел и Толгахан и до никъде не стигнаха- изнасилената героиня на Хандето изглеждала като да си го търсела и да си го намерила...

Последна редакция: вт, 28 яну 2020, 14:55 от 'Маргарита

Общи условия

Активация на акаунт