Как да и предложа брак

  • 3 911
  • 61
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте на всички. Имам приятелка и искам да и предложа брак да и падна на колене, нали всяко момиче си мечтае за това. И искам да е нещо романтично, незабравимо та питам вас особено дамите, как и къде да го направя. Благодаря предварително

# 1
  • Мнения: 22 867
Направи го естествено както и когато ти дойде или решиш, или си готов. Ако изловя някого, че ми играе театро в такъв момент, хич няма да се трогна! Но това за мен, ако е човек, когото обичам и искам да продължа с него живота си, все едно ще ми е как и къде ми предлага брак. Ако не го искам, ако ще и на връх Айфеловата кула или в Crissier да ми предложи, все тая.....Падането на колене във филмите е ефектно, защото актьорите са подготвени за ролята, но на колкото реални такива падания на колене съм присъствала, ами смехотворно ми е, момчетата се стесняват ли, що ли, далеч не романтично ми се е виждало. Ама всеки си решава.

# 2
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 002
Когато моят съпруг ме изненада по този начин,наистина не го очаквах.В смисъл ,да бяхме говорили за сватба,че и дата си бяхме избрали,но не очаквах от него да ми направи предложение с падане на колене...А той го направи-на мястото на първата ни среща,навръх Коледа.Имаше много сняг и бе много романтично.И до днес си го спомням с голямо умиление...

# 3
  • Мнения: 1 106
Не го прави на 14 февруари, по-добре на 1.04 отколкото на този банален ден.
ПС:  незнам защо се сетих едно видео, българско, той й предлага на някакъв булевард, тя не иска и майка му започва да я убеждава.....момичето не се даде, хвала богу.
Та дано твоето момиче се зарадва много и да бъдете щастливи!
По въпроса със съветите, не си казал какви интереси имате, годишнини, от колко време сте заедно .... На едни може да им харесва онова с Айфеловата кула, на други не... може да помислиш за това колко е близка със семейството си, колко искаш да си близък ти с тях, има нещо кавалерско в това тайно да говориш ден по-рано с баща й, за позволение един вид, хем е и към него жест, хем и е крачка към роднините, уважение. Но това става с много малко бащи....много няма да го оценят, така че сам си прецени.
(Знам, че на много от вас ще им се види тъпо, но...сякаш има някаква романтика и в това, поне за мен би било голям жест да чуя след време, че ММ е направил това )

# 4
  • Мнения: 22 867
Да, хората са различни и един ще оцени едно, друг друго. Може би, ако са само двамата и падне на колене, моментът ще бъде вълшебен и запомнящ се. Написах, че съм присъствала на такива падания на колене пред още хора - приятели, познати, не знам защо се държи и публика да има, и поне тези, които съм гледала - момчето се притеснява може би, непохватно е, момичето не очаква или не смее да покаже, че се досеща, никаква романтика не съм усещала. Подобна сцена от филм е къде по-въздействаща. Но, ако на човек отвътре му иде да го направи по тоя начин - нищо лошо, нека да е така. Пък и авторът на темата си знае приятелката, т.е. би трябвало да знае какво ще ѝ допадне повече. На мен лично не са ми падали на колене, но и никога не е била в мечтите ми подобна сцена.Предложението беше по-обикновено, но не по-малко вълнуващо и запомнящо се. Моментът с позволението или искането на ръката от бащата също не е лош, но пак зависи. С ММ сами си решихме, че ще се женим и после уведомихме родите. Simple Smile Но вероятно предварителното искането на съгласие също би се харесало, така че по преценка на кандидатът би трябвало да е или пък по решение и на двамата.

# 5
  • Мнения: 1 106
Това с бащата не го мисля като покупко-продажба или пък баща ти те дава, идвай... По-скоро като да го уведомиш ден, час-два преди всичко и да е по-скоро: надявам се, нямаш нищо против.
Но само ако бащата е супер, разбран, и имат силна връзка

# 6
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Здравейте на всички. Имам приятелка и искам да и предложа брак да и падна на колене, нали всяко момиче си мечтае за това. И искам да е нещо романтично, незабравимо та питам вас особено дамите, как и къде да го направя. Благодаря предварително

Най - добре на Малдивите.

Не прави нещо откачено, което би я уплашило/притеснило.

# 7
  • Мнения: 18 295
За кой град говорим? Всеки си има разни романтични местенца... Инак на екскурзия също бива.

# 8
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
По-добре коленичи само на едно коляно, така ще станеш по - лесно.

Може да й подариш пръстен, който би й харесал.

# 9
  • Мнения: 4 239
Аз бих предпочела предложението за брак да бъде в ресторант, на предварително запазена маса за двама, с годежен пръстен. Може и с падане на колене, но не ми е задължително. Не бих искала публика (защото ако не съм готова за брак, не желая отказът ми да засегне/унижи партньора). А ако цъфне да ме иска за булка от баща ми преди да ме е питал мен - забрави! И това са ми разсъжденията от 80-те години на 20 век!

# 10
  • Мнения: 17 407
Мисля, че няма по-романтично от това да паднеш, но изобщо да не ставаш.

# 11
  • Мнения: 25 568
Рожбе, ако не знаеш момичето ти на какво би се зарадвало и какво би ѝ трогнало сърчицето, рано ти е още за женене. Или не си за нея, ти си помисли кое от двете.
Да питаш непознати жени какво би харесала тази до теб? Ти сериозно ли???

# 12
  • France
  • Мнения: 12 463
Спомням си предложението за женитба на ММ. Гористо хълмче край града, чуден изглед, залез и в фаталния момент на коляно вече се изтърсиха двама бегачи от местния маратонски клуб. Това мааалко уби романтиката, но оцених жеста.
За поколението израснало с американски  филми, предложение в ресторант или някъде на романтично място е почти задължително. Направи го по-простичко, така има по-малко шанс нещо да се обърка.

# 13
  • Мнения: 4
Значи със моето момиче, как да кажа пътищата ни са свързани да бъдем заедно. Каквото и да направя знам, че на нея много ще и хареса просто искам да бъде този ден незабравим за нея. Даже бяхме говорили за брак и тя беше споменала, че ще ми падне на колене и ще ми предложи. А аз аммм останах така викам, как ти ще ми предложиш, казах и нале момчето трябва да падне на колене и така нататък, но ще измисля нещо много хубаво скоро време, но знам, че и тя ще ми предложи за някои може да бъде смешно, но това разбирам колко ме обича тя. Благодаря за позитивните отговори живи и здрави да сте.

# 14
  • Мнения: 107
Според мен хубаво си помисли дали си напълно, ама напълно сигурен, че искаш да се жениш за нея, че преди няколко дни четох тема за един, който предложил и като наближила датата, поискал да отложат сватбата.
А за предложението, според мен не е нужно да е нещо грандиозно. Постарай се да я изненадаш, например с романтична вечеря вкъщи, вземи винце, цветя и чукни колянце, не мисля че е необходимо да има показност(в ресторант), това е интимен момент за вас двамата. Или я заведи на мястото на първата ви среща, първата целувка, нещо подобно. Според мен тя ще оцени жеста ти, това че си се постарал да се сетиш за нещо сантиментално за вас двамата.
Успех!!!

Общи условия

Активация на акаунт