Цикъла ми изчезна

  • 3 913
  • 114
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте, на 28 години съм и от два месеца цикъла ми просто изчезна. Няма вероятност да съм бременна. Досега никога, ама никога не се е случвало да закъснее (или подрани) с повече от няколко дена. Нямам здравословни проблеми и не съм имала. И сега нямам никакви други симптоми на хормонални нарушения. Четох за възможни причини, но никоя от тях я няма при мен. И овулация мисля, че не съм имала, от около 08.12 всичко изчезна, а дотогава - всичко като по учебник. Единствената причина, която частично я има при мен, е загуба на тегло, но изобщо не е било бързо - около 7 кг, но за ок. 8 месеца. Не съм си лишавала организма от нищо полезно - само от джънк фууд, тестяно и сладко. Ходя на фитнес, но е само 2 пъти в седмицата и изобщо не се натоварвам много. Всичко това от май месец, а това е от 2 месеца. Можете ли да ми помогнете със съвет, как да си върна овулацията и цикъла?

Последна редакция: нд, 12 яну 2020, 23:20 от Анонимен

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
Отиди на лекар.

# 2
  • Мнения: 13 793
На лекар!

# 3
  • Мнения: 25 736
Скрит текст:
Здравейте, на 28 години съм и от два месеца цикъла ми просто изчезна. Няма вероятност да съм бременна. Досега никога, ама никога не се е случвало да закъснее (или подрани) с повече от няколко дена. Нямам здравословни проблеми и не съм имала. И сега нямам никакви други симптоми на хормонални нарушения. Четох за възможни причини, но никоя от тях я няма при мен. И овулация мисля, че не съм имала, от около 08.11 всичко изчезна, а дотогава - всичко като по учебник. Единствената причина, която частично я има при мен, е загуба на тегло, но изобщо не е било бързо - около 7 кг, но за ок. 8 месеца. Не съм си лишавала организма от нищо полезно - само от джънк фууд, тестяно и сладко. Ходя на фитнес, но е само 2 пъти в седмицата и изобщо не се натоварвам много. Всичко това от май месец, а това е от 2 месеца. Можете ли да ми помогнете със съвет, как да си върна овулацията и цикъла?
Колко кг тежиш в момента?

# 4
  • Мнения: X
Искам да отложа малко ходенето на лекар, гадаенето от какво може да е и намесата с лекарства в хормоналния баланс. Тоест искам първо да опитам сама, може би с билки или нещо, но не съм запозната. Затова се обръщам към вас, някой запознат по въпроса, или с подобен опит...

# 5
  • Мнения: 25 736
Искам да отложа малко ходенето на лекар, гадаенето от какво може да е и намесата с лекарства в хормоналния баланс. Тоест искам първо да опитам сама, може би с билки или нещо, но не съм запозната. Затова се обръщам към вас, някой запознат по въпроса, или с подобен опит...
От загубата на тегло е.  Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 28 527
Лекарите са по-запознати след съответните прегледи и изследвания, тук във форума гадаем.

# 7
  • Мнения: X
Скрит текст:
Здравейте, на 28 години съм и от два месеца цикъла ми просто изчезна. Няма вероятност да съм бременна. Досега никога, ама никога не се е случвало да закъснее (или подрани) с повече от няколко дена. Нямам здравословни проблеми и не съм имала. И сега нямам никакви други симптоми на хормонални нарушения. Четох за възможни причини, но никоя от тях я няма при мен. И овулация мисля, че не съм имала, от около 08.11 всичко изчезна, а дотогава - всичко като по учебник. Единствената причина, която частично я има при мен, е загуба на тегло, но изобщо не е било бързо - около 7 кг, но за ок. 8 месеца. Не съм си лишавала организма от нищо полезно - само от джънк фууд, тестяно и сладко. Ходя на фитнес, но е само 2 пъти в седмицата и изобщо не се натоварвам много. Всичко това от май месец, а това е от 2 месеца. Можете ли да ми помогнете със съвет, как да си върна овулацията и цикъла?
Колко кг тежиш в момента?
48-49, бях 55-56, всеки месец отслабвах с около 1-1,5кг, като точно последните месеци най-бавно.

# 8
  • Мнения: 25 736




48-49, бях 55-56, всеки месец отслабвах с около 1-1,5кг, като точно последните месеци най-бавно.
Няма значение скоростта. Организма ти няма вече запаси и се чуди от къде да черпе. Първо спира менструацията. После ще започне от черния дроб да взима...един по един ще източва органите като започва от най маловажните.
И лекар ще ти каже, че трябва да се храниш.
Цикъла ще ти го предизвикат с хормони (изкуствено), но ако държиш това тегло, или по ниско, без лекарства няма да имаш менструация.
Замисли се, на тези години трябва да осъзнаваш какво правиш.

Искам да отложа малко ходенето на лекар, гадаенето от какво може да е и намесата с лекарства в хормоналния баланс. Тоест искам първо да опитам сама, може би с билки или нещо, но не съм запозната. Затова се обръщам към вас, някой запознат по въпроса, или с подобен опит...
От загубата на тегло е.  Peace
Въпреки че е постигнато по здравословен начин и бавно? А ще се върне ли, след като организма ми "свикне" с новото тегло?
Не.
Ще се върне, ако вдигнеш теглото до толкова кг колкото си била при последния нормален цикъл.

# 9
  • Мнения: X
Около 08.12 трябваше да дойде, но не дойде. Но и тогава имах един ден главоболие, каквото имам всеки път около този ден.

Последна редакция: нд, 12 яну 2020, 23:20 от Анонимен

# 10
  • София
  • Мнения: 28 527
Отиди на лекар да те прегледат, изследвания ако трябва да направят. Загубата на тегло е само една от възможните причини.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 10 788
Може и киста на яйчника да е. Аз не бих седяла да чакам и да гадая, бегом на гинеколог.

# 12
  • Мнения: 13 793
Не знам доколко може да се стресне това което ще напиша ,  но случващото се  може сериозно да засегне репродуктивните ти функции. Това спиране е много възможно да е от загуба на обичайни килограми, може да се случи от стрес, климатични промени , здравословни проблеми (!) или пък комбинирани фактори. Възможно е дори и да се върнеш към старите килограми -  пак да не ти дойде. Важното е че яйчниците ти не трябва да бъдат с затихващи функции и хормоналната ти картина трябва е изрядна. Да ти идва редовно на твоята възраст означава едно важно нещо - здраве.  Изводът е логичен - лекар.

# 13
  • Мнения: X
И все пак ще изчакам още малко, организма ми е здрав и силен по принцип, много пъти са ми се решавали някакви проблеми от самосебе си. Предполагам ако един път успея да предизвикам нормален цикъл, всичко ще си влезе отново в релси и ритъм, както е било винаги досега.

# 14
  • Мнения: 11 970
Загуба на тегло и цикъл. Провери си за Хашимото. Т.е пускаш си хормони на щитовидната и задължително ТАТ и МАТ към тях. Три дена по-късно ще знаеш дали има там проблем. Но трябва да посетиш ендокринолог и гинеколог. Или е задържан фоликул, който или ще се спука или ще стане на киста, или е щитовидната жлеза. Автоимунните неща се отключват от раз, а Хашимото преди 29-30 годишна възраст. Последиците обаче могат да станат видими много години по-късно.
Идеята за самопредизвикване, без да е ясна причината за спирането на цикъла е опасна, защото билките не са безобидни, само ли пък сама да си ги предписваш и дозираш. Ще объркаш още повече организма си. Отивай на лекар и разбери причината, ако изобщо в плановете ти влиза някога да имаш дете.
Имаш ли в рода си жени, които рано да са влезли в климактериум?

Общи условия

Активация на акаунт