Цикъла ми изчезна

  • 3 905
  • 114
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: X
Mama Ru, крампите започнаха, когато приемах твърде много лаксатив, не са били чести, преди не съм имала. Тоест проблема с цикъла е много преди крампите, тогава съм имала само понякога схващане на пръстите на краката. Студени крайници, проблеми със съня, умора - не съм забелязала нещо по-различно, проблеми със съня имах - събуждане през нощта и нервност, но имах и лични проблеми. Мисля, че няма в рода ми жени с ранен климакс, имах леля, която беше побеляла много рано, но не знам дали е била с ранен климакс. Аз имам единични бели косми още от 20 годишна, но напоследък броя им много се увеличи, не знам това има ли някаква връзка с проблема.
Като цяло не се връзват симптомите с Хашимото (чела съм за него). Засега изчаквам да видя дали няма да се получи със спирането на лаксативите и ако не стане - пак ще тръгна по изследвания и ще имам предвид и това. Но наистина имам чувството, че съм някакъв уникален случай... Даже и гинеколожка не можа да ми каже какво може да ми има...

# 106
  • Мнения: 46 490
Даже и гинеколожка не можа да ми каже какво може да ми има...
За да ти каже какво ти има, трябва да ти пусне всички хормони. Помня, че не беше изследвала един от най-важният - прогестерон. Ниските му нива причиняват именно липса на менструация.
Другото, което ти писах и преди - инсулинова резистентност.
Няма да стане с гадаене, за да се открие, трябват изследвания. Не губи повече време, защото каквото и е да, ще се задълбочи.

# 107
  • Мнения: X
Скрит текст:
Даже и гинеколожка не можа да ми каже какво може да ми има...
За да ти каже какво ти има, трябва да ти пусне всички хормони. Помня, че не беше изследвала един от най-важният - прогестерон. Ниските му нива причиняват именно липса на менструация.
Другото, което ти писах и преди - инсулинова резистентност.
Няма да стане с гадаене, за да се открие, трябват изследвания. Не губи повече време, защото каквото и е да, ще се задълбочи.
Точно, защото са много неща, които могат да бъдат, си мисля, че няма как да се изследва всичко...
Да, не е пускала прогестерон, беше ми изписала Дуфастон, което нали е прогестерон, пих го, но само с него не се получи и щеше да ми изписва друго. Но преди това искаше да пробваме със CycleBalance, пих и него, но пак нищо не стана.

# 108
  • Мнения: 46 490
Не са толкова много, те са си на пакети и се пускат редовно, не е вярно, че не могат да се пуснат.
Но като цяло звучи несериозно да не провери основните хормони, които водят до липса на цикъл, а да изписва лекарство след лекарство.
Намери сериозен лекар, който знае какво прави.

# 109
  • Мнения: 4
Скрит текст:
Даже и гинеколожка не можа да ми каже какво може да ми има...
За да ти каже какво ти има, трябва да ти пусне всички хормони. Помня, че не беше изследвала един от най-важният - прогестерон. Ниските му нива причиняват именно липса на менструация.
Другото, което ти писах и преди - инсулинова резистентност.
Няма да стане с гадаене, за да се открие, трябват изследвания. Не губи повече време, защото каквото и е да, ще се задълбочи.
Точно, защото са много неща, които могат да бъдат, си мисля, че няма как да се изследва всичко...
Да, не е пускала прогестерон, беше ми изписала Дуфастон, което нали е прогестерон, пих го, но само с него не се получи и щеше да ми изписва друго. Но преди това искаше да пробваме със CycleBalance, пих и него, но пак нищо не стана.
дъщеря ми вече 3 месец е без цикъл,пи дуфастон без резултата след него кломифен цитрат и все още чакаме резултат най-много още 5 дена и дали ще и дойде,как завърше всичко при теб,възвърна ли си цикъла и как

# 110
  • Мнения: 566
Скрит текст:
Даже и гинеколожка не можа да ми каже какво може да ми има...
За да ти каже какво ти има, трябва да ти пусне всички хормони. Помня, че не беше изследвала един от най-важният - прогестерон. Ниските му нива причиняват именно липса на менструация.
Другото, което ти писах и преди - инсулинова резистентност.
Няма да стане с гадаене, за да се открие, трябват изследвания. Не губи повече време, защото каквото и е да, ще се задълбочи.
Точно, защото са много неща, които могат да бъдат, си мисля, че няма как да се изследва всичко...
Да, не е пускала прогестерон, беше ми изписала Дуфастон, което нали е прогестерон, пих го, но само с него не се получи и щеше да ми изписва друго. Но преди това искаше да пробваме със CycleBalance, пих и него, но пак нищо не стана.
дъщеря ми вече 3 месец е без цикъл,пи дуфастон без резултата след него кломифен цитрат и все още чакаме резултат най-много още 5 дена и дали ще и дойде,как завърше всичко при теб,възвърна ли си цикъла и как

Ако причината е аменория, а не е поликистозни яйчници, проблемът се решава доста лесно. Самата аз преминах през това за около 4,5 месеца. След като посетих лекар (въпреки че знаех каква е причината, а именно бързо отслабване и хранене цяло лято само с леки храни) се изненадох доста първоначално, тъй като не ми назначи никакви изследвания, нито лекарства, а ми каза просто: "Момиче, хапвай всичко, започни и доста мазни неща, след като мазнините са в основата на функционирането на хормоните ни". След като отново започнах да се храня нормално и качих няколко кг отгоре, всичко се нормализира за 2-3 месеца и въпреки, че в момента съм доста близо до килограмите, които бях, когато нямах овулация, в момента съм си напълно добре, тъй като не си лишавам организма толкова много от храни.
Истината е в храната, с която се храним! Набавяме ли си всички необходими макронутриенти, витамини, минерали, всичко ще се нормализира!

# 111
  • Мнения: X
m_i_r_k_a_75, не, за съжаление няма никаква промяна при мен.

# 112
  • Мнения: X
Здравейте! На мен ми закъснява с 2 дни, а попринцип ми е точен (на 28 дни) цикъла. Изключвам бременност. До вчера имах силно ПМС, а днес нищо. Просто не ми дойде менструацията и това е. Последно време се храня нередовно и доста объркано. Чувствам се зле и отпаднала, днес ми се виеше свят и имам главоболие. Нищо не ми се хапва.

# 113
  • Мнения: 566
Здравейте! На мен ми закъснява с 2 дни, а попринцип ми е точен (на 28 дни) цикъла. Изключвам бременност. До вчера имах силно ПМС, а днес нищо. Просто не ми дойде менструацията и това е. Последно време се храня нередовно и доста объркано. Чувствам се зле и отпаднала, днес ми се виеше свят и имам главоболие. Нищо не ми се хапва.

Два дни не са проблем изобщо. Като цяло менструацията се влияе от страшно много неща, включително и нередовното хранене! Simple Smile До 35-ти ден си е напълно нормално.

# 114
  • Мнения: X
Дойде ми М. Просто се бях филмирала и трябва да се пазим по-хубаво...
Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт