Цикъла ми изчезна

  • 3 873
  • 114
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: X
So Lucky*, ти какво предлагаш? Щом въпреки липсата на ограничения, организма не си покачва теглото (засега), значи му е добре така. Според теб само някаква точна цифра е важна и всичко друго е без значение?!

# 61
  • Мнения: 25 673
So Lucky*, ти какво предлагаш? Щом въпреки липсата на ограничения, организма не си покачва теглото (засега), значи му е добре така. Според теб само някаква точна цифра е важна и всичко друго е без значение?!
Аз и всички писали, предложихме да отидеш на лекар. Един преглед просто.
Иначе аз съм сигурна, че ако качиш 2-3 кг цикъла ще се завърне. Wink

# 62
  • Мнения: 1 227
Не мисля, че е проблема упира до 2-3 кг. Аз съм висока 160 и тежа 40 кг. Еми всичко си ми е редовно, изследванията ми всеки път са си изрядни.
Просто това момиче трябва да отиде на преглед. Изобщо не разбирам какви билки за предизвикване на овулация са и в главата, при положение че последната и менструация е била октомври... сега сме края на януари. Ако е свързано с отслабването, то значи ще има отклонения в кръвни показатели и хормони, трябва да се изследва просто.

Не разбирам защо толкова протакаш, видимо за 3 месеца проблема не ти се е оправил.

# 63
  • Мнения: 25 673
Не мисля, че е проблема упира до 2-3 кг. Аз съм висока 160 и тежа 40 кг. Еми всичко си ми е редовно, изследванията ми всеки път са си изрядни.

Това ти е нормално тегло, не го постигаш с режим/диета, ограничаване на групи храни.

Авторката не иска да отиде на лекар, вероятно защото знае, че ще и изпишат хормонален препарат, а от там килограмите вече няма да са под нейн контрол.

# 64
  • Мнения: X
So Lucky*, колко пъти да обяснявам, че не съм изключвала група храни, даже сладкото не съм напълно, просто вече не го ям всеки ден. Не съм на диета или режим, дори не на нисковъглехидратен високомазнинен, защото там изключват фъстъци, нахут, грах, плодове, зеленчуци, а за мен е глупаво да се изключват тези полезни неща.
Иначе кой иска да му се объркат хормоните и да напълнява неконтролируемо. И изобщо да се обърка всичко. Сега пия бял равнец, ако не стане, ще пробвам с билката бабини зъби и ако не успея, ще отида на лекар. Така или иначе има два варианта - да успея сама да предизвикам влизане в нормален цикъл или да не успея и да се окаже, че без лекарства не може да стане.
PeachHoney, последната започна на 08.11, нормално беше всичко. Декември, когато трябваше да дойде, имах само главоболието, което имам почти всеки път преди менструация. Януари вече не е имало и главоболие.

# 65
  • София
  • Мнения: 11 942
Напиши какво ядеш с точни количества, моля!

# 66
  • Мнения: 25 673
Тъй като и аз съм била в такъв етап от живота си, спирам да пиша.
Ако човек сам не си помогне, никой не може!
Успех с белия равнец, бабини дивотии и като решиш да имаш деца, ще те четем в проблемното.

# 67
  • Мнения: X
То и намесата в хормоните в млада и активна възраст има голяма вероятност да ми създаде проблеми със забременяването.
Поне 3 месеца да станат, за да отида, четох, че до три месеца може да е нещо инцидентно, а не признак за заболяване.
А за другото - не знам защо се хванахте за него и не вярвате - аз какъв интерес имам да лъжа, и то пишейки анонимно във форум...

# 68
  • Мнения: 13 664
То и намесата в хормоните в млада и активна възраст има голяма вероятност да ми създаде проблеми със забременяването.

Това от "Една жена каза" ли го научи? Защото аз от личен опит ще ти кажа че е абсолютна лъжа. Те хормоните ти вече са набъркани достатъчно щом ти липсва цикъл. И именно това може да ти създаде проблеми в бъдеще. Но който каквото прави на себе си го прави. Единствена Лъки не се отказа да те убеждава но вече загуби и нея за каузата си.

# 69
  • Мнения: X
То и намесата в хормоните в млада и активна възраст има голяма вероятност да ми създаде проблеми със забременяването.

Това от "Една жена каза" ли го научи? Защото аз от личен опит ще ти кажа че е абсолютна лъжа. Те хормоните ти вече са набъркани достатъчно щом ти липсва цикъл. И именно това може да ти създаде проблеми в бъдеще. Но който каквото прави на себе си го прави. Единствена Лъки не се отказа да те убеждава но вече загуби и нея за каузата си.
Все пак не съм казала, че за нищо на света не бих се подложила на хормонално лечение, просто няма да е сега веднага.
А Лъки е убедена, че си лишавам организма от някакви хранителни вещества, само защото съм отслабвала с няколкостотин грама на седмица, като това е започнало да става от пролетта мин. година.

# 70
  • Мнения: 46 434
Успокояваш се с някакви измислици.
Като идеш на лекар няма да те вържат и насила да ти дадат хормони. Ще ти поставят диагноза и ще ти предпишат лечение. Натам вече, ако искаш го спазвай или търси алтернатива. Но вече ще знаеш какво лекуваш, а не какво си мислиш, че ти има.

Дори може въобще да не е гинекологично. Липса на цикъл има и при проблем с щитовидната.

# 71
  • Мнения: 25 673
Аз тежах 44 кг, на ръст 1,69 и бях напълно убедена, че се храня пълноценно и разнообразно. Simple Smile
Добре, че беше за кратко, и ума ми дойде без терапия.
Психологическа или хормонална. Бях и значително по млада от авторката тук. Wink

Та този филм съм го гледала от първи ред.

# 72
  • Мнения: 13 664
Подкрепям Лъки
Аз бях студентка, всяка сесия от стрес ми спираше цикъла. И аз така си мислех че е в реда на нещата и си чаааааааках,докато гинеколожката при която отидох не ми каза че така от чакане  може и яйцниците ми да си затихнат във функциите и после като решиш да имаш деца  - ходи гони Михаля.Тогава нямаше хапчета, мен са ме боцкали по схема с два хормона докато ми възстановят функциите на яйчниците  и така до следващата сесия. Три години беше мъка , после нещата се нагласиха.

# 73
  • Варненска клюкарка
  • Мнения: 15 324
Авторката, прекалено слаба си. Предвид че ходиш и във фитнеса, вероятно имаш добре поддържана мускулатура, която тежи повече от мастната тъкан, а теглото ти е много ниско за човек с поддържана мускулна маса, значи вероятно си още по-слаба. Не се заблуждавай с вида на други жени, при тях ниското тегло може да е генетично обусловено и да не обърква основни функции. Вероятно си ликвидирала мастната тъкан и в тялото ти има много ниско съдържание на мазнини, за да спре такава основна женска функция, направо може да се каже дефицит на мазнини. А те са "транспорта" на хормоните, тяхната молекула се закача за мастните молекули и така се усвоява от клетките, посредством мазнини, не случайно инжекционните форми на хормонални лекарства са мастно разтворими, както и едни от най важните Витамини за полово здраве какъвто е вит.Е. Не че ще послушаш какво ще ти кажа, но с опити да предизвикаш нещо, можеш да останеш много изненадана.  Не случайно докторите преди да изпишат лекарства за предизвикване правят оглед на малкия таз за кисти и тумори. Да, липсата може да се дължи и на тумор, а ако го накараш да прокърви ще стане много лошо! Окосмяване не се получава веднага след закъснение, може да минат няколко месеца докато функцията на яйчниците отслабне още, а в тялото се изчерпят и малкото оставащи запаси, И как така нямаш симпноми на нещо сериозно, сам по себе си липсващия цикъл си е симптом та дрънка. Никой няма да ти тика насила лекарства, но поне да разбереш причината. Ако е 2 месеца може да се каже че се случва да прескочи, но 3 си е повод за посещение при доктора нетърпящ отлагане, че после може да стане късно или оправянето на нещата да ти струва много нерви, пари и време. Преди години познавах момиче останало без цикъл повече от година, маниачка на тема здравословен живот, която ни надуваше главите с възгледите си. Накрая всеки месец приемаше хормони, беше готова и още толкова да приема, само да се оправи, обиколи България, ама не да и гледа красотите, а да ходи по доктори и билкари, на работа не си носеше вода, а двулитрова бутилка с поредната много полезна отвара.... Мина доста време и и се върна някаква вяла функция, последваха няколко случаи на мъртъв плод в различни срокове, роди едно силно недоносено дете и последва ранна менопауза на 35...
Не е достатъчно да ядеш фъстъци и слънчоглед, тахан или ленено семе, или да си докарваш мазнини от месо. За случай като твоя с настоящия ти проблем би било добре да похапваш краве масло и да приемаш капсули с масло от сьомга или други студеноводни риби. Предишиното ти тегло е било нормално, може би щеше да е достатъчно само да се стегнеш във фитнеса и функциите ти щяха да се запазят.
Разбери причината, и после решавай какво да пиеш!

Последна редакция: пт, 24 яну 2020, 15:08 от Беллора

# 74
  • Мизия
  • Мнения: 295
Здравейте на всички! Извинявам се, че се намесвам в темата. Преди три седмици разбрах, че моята баба си отива от рак, а тогава трябваше и да ми дойде (на 08.01.20г.). След това започнах една диета, в която не се лишавам от никаква храна, но последното хранене е в 16:00ч. и за седмица свалих 3,700кг., което най-вероятно е задържана вода. От тогава до сега не съм сваляла повече килограми. А месец преди това пиех едни билкови капсули на Гарциниа Камбоджа, от които вместо да сваля, аз качих 3 кг.
Пиша всичко това, за да ви изясня моят случай по-добре. Онзи ден погребахме баба Sad Много, много съм разстроена. Вчера си купих тест за бременност и е отрицателен. Вече 12 дена ми закъснява цикълът. В началото на февруари ще ида на гинеколог, дано ми дойде до тогава. При мен явно проблема е от свалянето на тези килограми бързо и от стреса.
Висока съм: 160см.
Бях 64,700, сега съм 61кг.

Общи условия

Активация на акаунт