ЮЛИ 2020 - Тема №3

  • 22 999
  • 742
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 955
Радост, родила си преди 7 месеца, а сега си в 4ти отново бременна? Anguished
Това ок ли е за организма ти изобщо?

# 331
  • София
  • Мнения: 2 437
Такива хора, родили скоро и с плосък корем, са като бебетата еднорози - чувал си за тях, но не познаваш нито един...

На мен вече почти не ми се гади (15+1), но още не съм си развила редовния апетит, който си е впечатляващ сам по себе си.

Ще се записвам за ЖК другата седмица, не съм много по “държавната” част на здравеопазването и се надявам да не ме нервират много. Ще ми пуска жената кръвни изследвания, поне ще съчетая дупченето с още няколко показателя, които следя.

Вие записани ли сте вече? Какво представлява като процес?

# 332
  • Мнения: 312
Radostcheto Petrova 641071, с килограмите напълно те разбирам. Не се притеснявай важното е ти и бебчо да сте добре. Браво как си се решила на второ дете толкова рано.
Аз пък се надявам да не чукна 100те килограма. Много се ядосвам на себе си, че нямах достатъчно воля да отслабна преди да забременея. Сега съм в 17та седмица и съм 80 кила при ръст 167. Верно, че досега съм качила само 3, но нататък ще е жестоко. Ами каквото такова. За другото дете ще отслабна. Grinning

# 333
  • Мнения: 130
Тези от вас, които са с по-голямо детенце с малка разлика , как се справяте? Аз нещо тея дни съм на ръба. Като че ли баткото влезна в т.нар бебешки пубертет и за всичко се тръшка. Всичко трябва да е на неговото. На 2 г.3 м.е, мислех , че минаваме по-нормален през това . Големия проблем е, че много трябва да се пазя,заради това голямо отлепване, което имах, и тъкмо се закрепих и всичко е наред. А пък марчо като се тръшне навън на разходка нито мога да го вдигна ,направо се чувствам безсилна. Ако някой има опит ще се радвам да сподели.
Иначе апетита ми е на 6. Похапвам си добре. И аз имам тези моменти в които изведнъж огладнявам и трябва нещо да хапна веднага. С първата бременност не бях така. Сега си похапвам добре. С първата бременност бях качила 10 кг. е ги свалих с раждането,ноооо сега май ще са повече килцата😃. Гледам да похапвам полезна храна. Не съм много по сладкото и тестеното по принцип.
Иначе от кръвните на БХС всичко е наред. Пуснах всички изследвания и чакам резултати. Това е от мен. Извинявам се ако съм помрънкала в повече😃

# 334
  • Мнения: 439
Радост, родила си преди 7 месеца, а сега си в 4ти отново бременна? Anguished
Това ок ли е за организма ти изобщо?
Тази втора бременност си ни е божи дар... Иначе казаха, че съм се възстановила след раждането напълно, още преди да забременея. Искахме децата ни да са с малка разлика, но не сме предполагали, че ще стане от раз. Чувствам се сравнително добре, просто ми е по тежичко Simple Smile дано сме живи и здрави до финала с бебчето, другото ще се нареди

# 335
  • Мнения: 235
Момичета, вчера ми излязоха кръвните изследвания и се оказа, че съм с отрицателен резус-фактор. Има ли някоя от вас, която също е с отрицателен и какво са ви казали ? Говорих с лекарката по телефона и малко се притесних първоначално като разбрах, но после се поразрових в интернет и май това не е проблем за бебето.
Ще трябва да занеса и изследване за кръвна група на мъжа ми. Следващия преглед обаче ми е чак на 05.02 и до тогава ще го мисля. Confused

# 336
  • Мнения: 46
С първото дете бях мама еднорог, самото бебе беше еднорог... С Мартина забременях 74 килограма, последното теглене в деня на раждането бях 72, от родилно излязох 63 килограма с почти никакъв корем... Тя нямаше още месец, когато спря да суче през нощта, кърмехме се в 12-сет и после чак в 6, като след това си заспивахме пак до 9/10 часа. Просто беше уникално кротичко детенце,заспиваше си самичко в леглото, нямаше ужасни колики, нямаше ревове по време на избиването на зъбките. Та бебе еднорог съществува Simple Smile
Medissa, когато започнах да си изследвам хормоните на щитовидната жлеза в Рамус ми излязоха кажи речи идеални резултати, а реално бяха в пъти над нормата. На моят мъж му "намериха" чревна туберкулоза. Знам и за много такива резултати, които нямат общо с реалността. Когато си правих пренаталния тест, варианта беше да ми вземат кръв точно в Рамус, казах на АГ, че не ги харесвам особено (трябваше да пусна и другите изследвания за ЖК) и тя беше на същото мнение. Може и аз да съм с предубеждение, но ако имам избор, не ходя там...

# 337
  • София
  • Мнения: 2 437
Аз съм с отирцателен резус фактор. Мъжът ми е с положителен, което означава, че следя антителата периодично. За сега са отрицателни. Ако се появи положителен резултат, се бие АнтиДгамаглобулин, за да не започнат твоите кръвни клетки да атактуват тези на бебето като чужди. Не е нищо страшно, просто се следи.
Това, което е МНОГО важно, е около 24 часа смед раждането да ти бият АнтиД гамаглобулин, за да може прИ следваща бременност да не развиваш антитела. Потвърждвам, че работи, защото имах мисед в 11 г.с. преди 2 години и ми биха. И до момента (15 г.с.) не съм развила. При първа бременност обикновено не се развиват, де. Но след всяка следваща се бие и се следи.
Антитела ще развие само майка с отрицателен, ако бебето е с положителен. Но това няма как да се знае преди да се роди Simple Smile

# 338
  • Мнения: 3
Sunrise755, и аз съм при Арабаджи. Малко ме дразни, че не ми даде телефон за контакт. По натам щяла, като съм в по напреднала бременност. Излязоха ми на изследвания много високи левкоцити и се бях притеснила, звънях да й оставя съобщение на регистратурата и не ми звънна обратно, което не е изобщо Ок. Трябваше да се разкарвам и да вися без час, за да ме види за 1 мин. Иначе е симпатична и добре обяснява.

Какво пък ще стане толкова ако ти даде телефон, аз го имам, попринцип не вдига, а връща обаждане по-късно през деня или направо вечер. Мога да ти го дам на лични. Казвала ми е ако не мога да се свържа с нея и има нещо, което много ме притеснява да ходя направо в болницата, а от там със сигурност щели да я издирят...
Покрай операцията ми миналата година, заради разбутани кръвни изследвания често се чувахме по телефона, но вечер и изчерпателно ми обясняваше.

Последна редакция: пт, 24 яну 2020, 11:45 от sunrise755

# 339
  • Мнения: 4 942
Как се изследва и се разбира за този резус фактор?

# 340
  • Мнения: 235
Как се изследва и се разбира за този резус фактор?
Изследват кръвната група и резус фактора. Когато се запишеш на ЖК ще ти пуснат изследвания. Аз мойта преди това не си я знаех. Мъжа ми също не си я знае и тези дни ще пусне изследвания.

# 341
  • Мнения: 395
Здравейте, момичета! Отдавна ви следя, но сега се включвам. На 38 г. съм, живея в София, термин 06.07. Мина 1-вия БХС и сега съм на 2-ри на 28.01. Проблемът е, че в София обявиха грипна епидемия и женските консултации се прекратяват другата седмица. Чудя се дали това важи и за Бхс. От болница Надежда ме посъветваха да следя сайта им, че още нямат инфо. Ако има някой с опит от предишна бременност по време на грипна епидемия, и може да изкаже мнение, ще съм благодарна. Хубав ден от мен!

# 342
  • София
  • Мнения: 2 437
Как се изследва и се разбира за този резус фактор?

Ако вече си знаеш, че си отрицателен, пускаш от кръвноте от имунохематологоята:

Ало Еритроантитела (вкл. Rh)

# 343
  • Мнения: 9
Мамчета, да ви се "похваля" - взех си фетален доплер за домашна употреба (за него разбрах от мацките, които писаха във ФБ групата). Чух сърчице с около 165 удара в минута и се поуспокоих. Като не го усещам и постоянно се чудя всичко наред ли е там вътре, живо ли е Close ...

Към момичетата, които се следят в Щерев - и аз съм чувала добри отзиви за Арабаджи. Аз избрах др. Михайлович, моя близка родила при него, защото нейният тогава бил отпуск - и била доволна, внимателен, обяснява...
Също разгледах колко свободни часове има за близките седмици - и не ми се стори много натоварен, което според мен е добре при една нормална бременност - не ми трябва някакъв гуру, за който не мога да се вредя... Вече му писах и във Вайбър - не ме отряза за щастие Grinning

# 344
  • Мнения: 955
Радина, тя да ти кажа и Арабаджи не е някакво гуру, нямам идея защо е толкова натоварено при нея. Михайлович е добър избор и аз съм чувала хубави отзиви. Бях и при него на 1 преглед по спешност и ми направи добро впечатление.

Общи условия

Активация на акаунт