ЮЛИ 2020 - Тема №3

  • 23 316
  • 742
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 51
Здравейте, момичета! Отдавна ви следя, но сега се включвам. На 38 г. съм, живея в София, термин 06.07. Мина 1-вия БХС и сега съм на 2-ри на 28.01. Проблемът е, че в София обявиха грипна епидемия и женските консултации се прекратяват другата седмица. Чудя се дали това важи и за Бхс. От болница Надежда ме посъветваха да следя сайта им, че още нямат инфо. Ако има някой с опит от предишна бременност по време на грипна епидемия, и може да изкаже мнение, ще съм благодарна. Хубав ден от мен!

Здравей, аз понеже в понеделник на 27.01 имам час за първа ЖК, днес видях в сайта на Надежда, че имат вече съобщение. Поради тази причина се обадих по телефона и ми казаха засега да си отида в понеделник, когато ми е часът, а ако има някаква промяна междувременно ще ви се обадят. Може да пробваш да им знъттеш по телефона Simple Smile

# 346
  • Мнения: 395
Здравей! Преди малко се чух с тях и се успокоих. БХС и Фетална не се отменят, слава Богу. Дано и с ЖК всичко е по план, че иначе става сложно.
Здравейте, момичета! Отдавна ви следя, но сега се включвам. На 38 г. съм, живея в София, термин 06.07. Мина 1-вия БХС и сега съм на 2-ри на 28.01. Проблемът е, че в София обявиха грипна епидемия и женските консултации се прекратяват другата седмица. Чудя се дали това важи и за Бхс. От болница Надежда ме посъветваха да следя сайта им, че още нямат инфо. Ако има някой с опит от предишна бременност по време на грипна епидемия, и може да изкаже мнение, ще съм благодарна. Хубав ден от мен!

Здравей, аз понеже в понеделник на 27.01 имам час за първа ЖК, днес видях в сайта на Надежда, че имат вече съобщение. Поради тази причина се обадих по телефона и ми казаха засега да си отида в понеделник, когато ми е часът, а ако има някаква промяна междувременно ще ви се обадят. Може да пробваш да им знъттеш по телефона Simple Smile

# 347
  • София
  • Мнения: 2 438
Ще съм на първа ЖК другия четвъртък, надявам се до тогава да има яснота дали и как ще се провеждат. Пак питам - какво прави/изисква АГ по ЖК? Онези прегледи, описани в пътеката по Здравна каса? На вас полезни ли са ви?

# 348
  • Мнения: 4 943
Аз в понеделник ще се записвам на ЖК, но сега като обявиха грипна ваканция дали ще важат прегледите? Едно момиче ми каза, че май ги отменят.

# 349
  • Мнения: 395
Аз мога да кажа за ЖК в Надежда, та мери се тегло, кръвно, взима се Микробиология и Цитонамазка, пускат се изследвания-ПКК, Вирусология, Кръвна група и др.

# 350
  • Мнения: 312
Момичета, вие всеки месец пускате ли си кръвни да следите стойностите на витамините? На мен ми се налага всеки месец да пускам кръвна захар, TSH и смятам да изследвам фолиева киселина, витамин Д и витамин Б12, които разбрах, че са много важни. Май ще излезе, че не усвоявам мн добре фолиевата киселина. Понеже си пуснах пакет за тромбофилия, заради разширените вени, които имам и се оказа, че имам две мутации, едната касае  фолиевата киселина. Трябваше да се запиша и на частно някъде на ЖК. По здравна каса само гледат общите неща без изобщо да обръщат внимание на другите изслвдвания и нищо не ти препоръчват. Поне при моя Аг е така. Чакам да излязат резултатите от скрининга и ще го посетя, че много неща станаха, за които искам да се консултирам

# 351
  • Мнения: 211
Момичета, вие всеки месец пускате ли си кръвни да следите стойностите на витамините? На мен ми се налага всеки месец да пускам кръвна захар, TSH и смятам да изследвам фолиева киселина, витамин Д и витамин Б12, които разбрах, че са много важни. Май ще излезе, че не усвоявам мн добре фолиевата киселина. Понеже си пуснах пакет за тромбофилия, заради разширените вени, които имам и се оказа, че имам две мутации, едната касае  фолиевата киселина. Трябваше да се запиша и на частно някъде на ЖК. По здравна каса само гледат общите неща без изобщо да обръщат внимание на другите изслвдвания и нищо не ти препоръчват. Поне при моя Аг е така. Чакам да излязат резултатите от скрининга и ще го посетя, че много неща станаха, за които искам да се консултирам

На мен АГ при регистрация ми пусна изследвания, но нямаше нито един витами-нито фолиева, нито Б12, нито Д..и аз не съм ги гледала. Чак след два месецаказа пак изследвания. Сега ме замислихте дали да ги тествам тези витамини. Към момента не виждам причина. Вярно, че от 18 години не ям месо, но два пъти годишно гледам разни неща и уж всичко е ок.

# 352
  • Мнения: 395
Здравей, Impresita. Аз също си пуснах упоменатите от теб витамини + желязо. Оказа се, че съм със завишено желязо и B12. Смятам, че е добре да се следят нивата на витамините и ако има дефицит или излишък да се коригира. Някой с високо желязо като мен?
Момичета, вие всеки месец пускате ли си кръвни да следите стойностите на витамините? На мен ми се налага всеки месец да пускам кръвна захар, TSH и смятам да изследвам фолиева киселина, витамин Д и витамин Б12, които разбрах, че са много важни. Май ще излезе, че не усвоявам мн добре фолиевата киселина. Понеже си пуснах пакет за тромбофилия, заради разширените вени, които имам и се оказа, че имам две мутации, едната касае  фолиевата киселина. Трябваше да се запиша и на частно някъде на ЖК. По здравна каса само гледат общите неща без изобщо да обръщат внимание на другите изслвдвания и нищо не ти препоръчват. Поне при моя Аг е така. Чакам да излязат резултатите от скрининга и ще го посетя, че много неща станаха, за които искам да се консултирам

# 353
  • Мнения: 211
VictoryK,аз съм с високо желязо. 30 при горна граница 26. При все, че както писах по-горе от 18 години не ям месо. Зачудих се и се поразчетах-оказа се, че фолиевата така го вдига по време на бременност. Та мисля,  че е нормално.

# 354
  • Мнения: 395
Biz, не съм обърнала внимание на поста ти, извинявай. Аз също съм много учудена, тъй като почти постих напоследък. А ти мерила ли си Фолата и продължаваш ли да приемаш ФК? Аз имам мутация, не усвоявам ФК на 70 %, приемам мета формата  и много се чудя дали да не я спря за 10.дни, за да измеря фолата. Знам, че предозирането и може да бъде токсично за плода. 
VictoryK,аз съм с високо желязо. 30 при горна граница 26. При все, че както писах по-горе от 18 години не ям месо. Зачудих се и се поразчетах-оказа се, че фолиевата така го вдига по време на бременност. Та мисля,  че е нормално.

# 355
  • Мнения: 211
VictoryK не съм тествала фолиева..Честно до някъде разчитам на АГ-то ми да ме насочва, защото какво правим ако не чета форуми и групи, акк ще ми хрумната всичките тези взаимовръзки..Та се надявам да си знаят работата.

# 356
  • Мнения: 312
VictoryK, а по принцип витамините е добре да са към горна граница като стойности нали? При мен за фолиевата като стойност ми беше излезнало 12,5 при референтни за лабораторията от 3 до 20.Струва ми се, че е ниско. Аз ако нямах мутация, честно казано не знам дали щях да се сетя за витамините.

# 357
  • Мнения: 395
Impresita,
Точно така, витамините трябва да са на горна граница, но не над нормата. Аз заради мутацията пия и Акард 150 / Аспирин/, но и Фиброгенът ми е завишен и смятам да се консултирам с хематолог. [/b]
VictoryK, а по принцип витамините е добре да са към горна граница като стойности нали? При мен за фолиевата като стойност ми беше излезнало 12,5 при референтни за лабораторията от 3 до 20.Струва ми се, че е ниско. Аз ако нямах мутация, честно казано не знам дали щях да се сетя за витамините.

# 358
  • Мнения: 3
Здравейте! Записвам се и аз. Казам се Александра на 22г, от гр. Русе. Това ми е първа бременност. Термин 4 юли 2020.😊

# 359
  • Мнения: 1 715
VictoryK не съм тествала фолиева..Честно до някъде разчитам на АГ-то ми да ме насочва, защото какво правим ако не чета форуми и групи, акк ще ми хрумната всичките тези взаимовръзки..Та се надявам да си знаят работата.
И аз се бадявам на моята АГ, но сега се замислям дали е редно. Като чета за тази ЖК и до сега се чудех не са ли точно това нормалните прегледи при АГ, само че до сега не са ми изследвали витамини, циронамазка, тегло не са ми мерили и тн. Само в началото ми пуснаха някакви изследвания на кръв и урина.
Иначе аз точно по тази тема с витамините ще ходя в понеделник в Рамус да си пусна на основните витамини. В моя град това е най-добрия вариант за лаборатория. Не знам колко ще ми струва обаче? И кои витамини пускате вие освен фолиева, Б12, Д,?

Общи условия

Активация на акаунт