Кюретаж и забременяване след това - тема 83

  • 25 051
  • 755
  •   1
Отговори
# 285
  • В страната на мечтите.
  • Мнения: 938
Аз се усъмних още когато ми казаха че утрогестана е просто за всеки случай и го изписват за задържане на бременност, но нали въпреки че съм чела доста все си мисля как лекаря знае повече от мен и би трабвало да е за мое добро. Пожелавам на всички момичета тук да сте много усмихнати и да нямате повод за тъга, защото ще имате време да пишете само в отчетните теми дакато си чакате бебенцата на термин.

# 286
  • Мнения: X
Много, много съжалявам за всичко, което си преживяла. За прогестерона с горното мнение и аз съм съгласна. Това "превантивно" е нож с две остриета. Тъй като ще пускам тромбофилия този месец именно заради "превантивната" конска доза прогестерон, която така или иначе завърши с мисед в 10с. Не спирам да мисля с кой акъл ги пих тези хапчета и се доверих сляпо...но...Реших да пускам изследванията с Майчин дом, но искам да питам като всяка друга лаборатория ли функционира или трябва да се запази час предварително? Или просто отивам и давам кръв? Благодаря. ❤️

# 287
  • Мнения: 1 721
Много тъжна история, Трополинка. Разчувства ме! Ти си силна и ти желая от сърце тази година да износиш здраво бебче! 🍀

# 288
  • В страната на мечтите.
  • Мнения: 938
Всички сте много мили Heart Благодаря ви за съветите и мненията. Ще ви държа в течение с нещата около изследванията, но смятам още утре да съм пред кабинета на личната и да питам за всичко, защото тя милата много ми съчувства и все ми вика, че била носач на бебета Grinning Дано всички тази година да видим точката на екрана на ехографа и после до финал. Heart Прекрасни сте.

# 289
  • Мнения: 1 334
Трополинка много съжалявам за това, което ти се е случило. Както и момичетата преди мен са ти писали като начало задължително пусни поне изследвания за тромбофилия и на ЩЖ. И ако се налага наистина иди до друг град при добри лекари.
Дано скоро отново да видиш двете чертички, но този път да е успешен до края!

# 290
  • Мнения: 5 234
Трополинка, много съжалявам за случилото се.
Аз имам чувството, че ако ми се повтори тая случка, няма да ми е до повече опити. Ама не се знае де....

# 291
  • В страната на мечтите.
  • Мнения: 938
Трополинка, много съжалявам за случилото се.
Аз имам чувството, че ако ми се повтори тая случка, няма да ми е до повече опити. Ама не се знае де....
И аз така си мислех, Fifiana. Мислех си след първия път, че ако се повтори няма да го преживея, но някак се научих да приемам нещата философски и това ме успокоява. От време на време ми става толкова тъжно, че искам само да се затворя и да рева докато не ми мине... Знам, че това да се обвинявам няма да помогне, затова вдигам високо главата и продължавам. Преди няколко дни се разделих с мъжа ми, защото и двамата не издържахме на всичко което се случи и сега имам чувството, че лошите неща край нямат, но продължавам напред. Heart

# 292
  • Мнения: 2 526
Нещастията често вървят ръка за ръка. Дано скоро късметът се обърне за всички нас и вече започне хубавото. Виртуално гуш момичета! Flowers Four Leaf Clover

# 293
  • В страната на мечтите.
  • Мнения: 938
Аз може ли да попитам да ви попитам нещо, момичета? Надявам се да не ми се смеете много и да не се видя в една друга тема за смешките Grinning Не знам след колко време трябва да ми дойде цикъла.. спомням си предните пъти ми идваше около 30 дни, но понеже лекаря ми каза, че нямало проблем да забренея още следващия месец (тоест февруари) ние не сме се пазили и сега се притесних... Аз изобщо не се замислих, защото лекаря ме увери, че това било като "репетиция" и че нямало проблем да забременея още следващия месец. Според вас дали би било опасно?

# 294
  • Мнения: 265
Момичета след кюретажа подновихме опитите , но усещам, че овулацията ми е доста късна............ от два месеца се наблюдавам и имам признаци на овулация около 19-20 ден Sad , което май не е добре. Имам точен цикъл на около 29-30 ден. Бях на лекар на 11 ден от цикъла и каза, че да очаквам наистина овулация след 17 ден. И вече ми е 20 ден и усещам овулацията пак...... Все още не сме говорили с АГ за някакъв проблем. Има ли сред вас с такъв проблем и наистина ли е проблем късната овулация? Правим опити от 5 месеца, но не се получава за сега....

# 295
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Аз може ли да попитам да ви попитам нещо, момичета? Надявам се да не ми се смеете много и да не се видя в една друга тема за смешките Grinning Не знам след колко време трябва да ми дойде цикъла.. спомням си предните пъти ми идваше около 30 дни, но понеже лекаря ми каза, че нямало проблем да забренея още следващия месец (тоест февруари) ние не сме се пазили и сега се притесних... Аз изобщо не се замислих, защото лекаря ме увери, че това било като "репетиция" и че нямало проблем да забременея още следващия месец. Според вас дали би било опасно?
То работата е, че ако има конкретна причина за аборта, най-вероятно ще се повтори. Ако е Бо случайност, грешка в делене на клетките или ДНК мутация, не виждам защо да не забременееш веднага и всичко да е ок.
Когато четох за себе си, пишеше, че може още първата овулация да бъде използвана Simple Smile

# 296
  • Мнения: 2 526
Има много случаи на забременели още преди първия цикъл из фб групите.
Иначе цикъла може да дойде до 8 седмици по-късно ако всичко е наред. Ако не е...може и месеци да не дойде.

# 297
  • София
  • Мнения: 7 539
От овулацията до началото на следващия цикъл трябва да има 10-11 дни, така че е съвсем нормално при 30-дневен цикъл овулацията да е около 19-20 ден.
Имайте предвид, че първите няколко цикъла след аборт не са меродавни, защото хормоните все още се наместват. Нормално е да има случаи с ранна/късна /липсваща овулация, тънка лигавица, закъснения и т.н.

Всички нови момичета могат да прочетат информацията на първа страница на темата, ще си отговорят на много въпроси.

Бързо възстановяване на всички!

# 298
  • Мнения: 5 234
Тестовете за овулация са ми първи приятели вече. Tired Face

# 299
  • В страната на мечтите.
  • Мнения: 938
Тестовете за овулация са ми първи приятели вече. Tired Face
Не знам какъв съвет да ти дам освен да си спокойна. Чувала съм много истории дето след доста време на неуспех хора са се "отказали" и си правят секс за удволовствие, без вманиачаване и точно тогава става. Просто не го мисли и всичко, което ще се случва ще се случи когато трябва и както трябва. Аз съм сигурна,че ще си имаш бебенце много скоро. Heart

Общи условия

Активация на акаунт