Кюретаж и забременяване след това - тема 83

  • 24 856
  • 755
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 1 334
lara_lara защо късната овулация да е проблем?
Аз винаги съм била с по-късна ову - между 16 и 20ти ден, при цикъл 29-33 дни.
Може хормоните още да не са се регулирали, а може и просто организъма така да се е настроил да работи и да си остане така.

# 301
  • София
  • Мнения: 184
Здравейте, момичета преди повече от две години намерих утеха и сили да продължа напред след спонтанен аборт в 21 седмица. Сега пиша, за да "завърша" историята, в случай, че преживяното от мен ще помогне на някого. Днес вече имам бебче на 3 месеца. Честно казано обаче болката от загубата не е намаляла. Просто има повече смисъл в дните от всеки друг път, но не съм забравила предишната бременност и не съм спряла да се питам какво ли щеше да бъде детето ми.
За добро или зло след аборта ми около мен беше пълно с бременни и ме беше срам, че не мога да им се радвам.
Проблемът при мен се оказа цервикална недостатъчност. Направих почти всички изследвания от първа страница на темата, обиколих доста лекари, изпих доста хапчета, но забременях година и два месеца след аборта.
Имах всички екстри на бременността + два серклажа и постоянно лежане от втория месец. Първо заради кървене, после заради повръщането нямах сили, а след това заради серклажа и заради страха ми. Имах тежко раждане с усложнения, родих естествено, но шийката ми се разкъса и седях два дни в реанимация, имах епизотомия в комплект с кашлица, с която се сдобих дни преди да родя.
Въпреки това днес имаме малко момченце, което ни радва с усмивките си.
Искам да ви пожелая много сили и много вяра и любов, защото колкото и труден да е пътят, това е начинът да се запазите истински. Дано скоро всяка от вас види плода на своя път. Аз и до днес не разбрах защо е нужно на някои да се мъчат толкова, за да имат дете, но може би е време да спра да се питам.

# 302
  • Мнения: 703
На някоя от вас дошъл ли е цикъла след аборт след 50 дни без хапчета?

# 303
  • Мнения: 72
Аз се изчистих сама и цикълът ми дойде преди 4 дни съответно на 39 ден!

# 304
  • Мнения: 703
Аз се изчистих сама и цикълът ми дойде преди 4 дни съответно на 39 ден!

И аз сама ,но утре става 50 дет и още нищо

# 305
  • Мнения: 72
Може би трябва да отидеш на лекар. А имаш ли симптоми някакви?

# 306
  • Мнения: 703
Може би трябва да отидеш на лекар. А имаш ли симптоми някакви?

Ами почти не, от време на време ме наболянат яйчниците все едно ще ми дойде.С постоянно зацапване съм кафяво нз дали това било се броило за цикъл,но е слабо.

# 307
  • Мнения: 72
Може би трябва да отидеш на лекар. А имаш ли симптоми някакви?

Ами почти не, от време на време ме наболянат яйчниците все едно ще ми дойде.С постоянно зацапване съм кафяво нз дали това било се броило за цикъл,но е слабо.

Да, имах абсолютно същото кафяво зацапване,което продължи може би 4/5 дни и се обадих в болницата и ми казаха,че това е добър признак и означава, че скоро ще ми дойде.

# 308
  • София
  • Мнения: 6 010
Sanddra, много съжалявам за загубата и за тежките бременност и раждане! Важното е, че си имаш живо и здраво бебче и всичко си е струвало! Бъдете здрави и му се радвайте как расте Simple Smile

# 309
  • Мнения: 56
Може би трябва да отидеш на лекар. А имаш ли симптоми някакви?

Ами почти не, от време на време ме наболянат яйчниците все едно ще ми дойде.С постоянно зацапване съм кафяво нз дали това било се броило за цикъл,но е слабо.
Казваш че си с постоянно зацапване? тоест от след аборта или?
И аз бях с постоянно зацапване след аборт, и се наложи реабразио, заради остатъци..
След което ми дойде на 45 ден.
Най-добре е да те види Аг, вместо да го мислиш.

# 310
  • Мнения: 1 718
didi0022, и аз съм като твоя случай. След второто абразио още чакам МЦ със силни болки, засега закъснението е 3 дни (29 ден ми е)... Значи може би е нормално до към 40-ти да чакам спокойна

# 311
  • Мнения: 56
didi0022, и аз съм като твоя случай. След второто абразио още чакам МЦ със силни болки, засега закъснението е 3 дни (29 ден ми е)... Значи може би е нормално до към 40-ти да чакам спокойна
Мисля че е нормално, защото аз ходих на 35ден на преглед, като аг ме посъветва да изчакам още за Мц, понеже се чака до 40-50дни, смяташе горе долу почти 2 месеца за нормално..
Моето реабразио беше на 27ноември и Мц дойде на 10януари
Като имам два прегледа за този период-един на 13декември-контролен и на 2януари за да се посъветвам още веднъж с Аг за мц.
Общо казано след тези преживявания ходя и питам за абсолютно всичко, пускам вече изследвания за всичко и се настройвам за хубави моменти!
На мнение съм-по-добре да плащам за изследвания и да съм сигурна че всичко е наред(ако не е, да се предприемат мерки), отколкото да се повтори всичко и да си кажа-трябваше!

# 312
  • Мнения: 1 718
Аз бях с първо абразио на 26.11, на 22.12 си ми дойде МЦ, второто абразио се наложи на прегледа след това и беше на 13.01

# 313
  • Мнения: 343
Здравейте момичета, взех си най-накрая изследванията, но се чудя къде ще е по-удачно да ги публикувам за да изкажете и вие мнение - тук или в темата за тромбофилия?

# 314
  • Мнения: 2 523
По-добре в темата за тромбофилия че там пишат повече хора, но Дели е и в двете и е спец , тъй че както прецениш.

Общи условия

Активация на акаунт