Кюретаж и забременяване след това - тема 83

  • 24 773
  • 755
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 703
Може би трябва да отидеш на лекар. А имаш ли симптоми някакви?

Ами почти не, от време на време ме наболянат яйчниците все едно ще ми дойде.С постоянно зацапване съм кафяво нз дали това било се броило за цикъл,но е слабо.
Казваш че си с постоянно зацапване? тоест от след аборта или?
И аз бях с постоянно зацапване след аборт, и се наложи реабразио, заради остатъци..
След което ми дойде на 45 ден.
Най-добре е да те види Аг, вместо да го мислиш.

Бях на лекар днес и се оказа задържан фоликул.Почвам хапчета 😞

# 316
  • Мнения: 71
Здравейте,
момичета..
Не успях да прочета всичко в темата и искам да попитам.. В 10 г.с. започнах да кървя, бях на преглед вчера - мисед. Още кървя (без болка) и кюретажа ми е чак след 2 дена. Това нормално ли е да ме бавят така?  Аз съм била изхвърлила повечето тъкани при кървенето.. На 25 съм, първа бременност Sad

# 317
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Здравейте,
момичета..
Не успях да прочета всичко в темата и искам да попитам.. В 10 г.с. започнах да кървя, бях на преглед вчера - мисед. Още кървя (без болка) и кюретажа ми е чак след 2 дена. Това нормално ли е да ме бавят така?  Аз съм била изхвърлила повечето тъкани при кървенето.. На 25 съм, първа бременност Sad
Може би след два дни ще те прегледат пак преди кюретажа и ще преценят дали е необходим или си се изчистила сама. Съжалявам за случилото се, бързо да се възстановяваш и да се получи вторият път

# 318
  • Мнения: 72
Здравейте,
момичета..
Не успях да прочета всичко в темата и искам да попитам.. В 10 г.с. започнах да кървя, бях на преглед вчера - мисед. Още кървя (без болка) и кюретажа ми е чак след 2 дена. Това нормално ли е да ме бавят така?  Аз съм била изхвърлила повечето тъкани при кървенето.. На 25 съм, първа бременност Sad

Здравей и при мен се случи така - в петък /края на декември/  ми беше прегледа и ми казаха в понеделник ще бъде интервенцията, но още в събота имах болки и имах обилно кървене, а след това ме прегледаха и нямаше нужда да ме чистят.
П.п. и аз съм на 25, първа бременност и много добре те разбирам.
Успех! Simple Smile)

# 319
  • Мнения: 754
Здравейте,в момента съм във горе долу в същото положение и ми е много трудно да реша какво да правя.Накратко във 12г.с. след преглед и започнало леко кървене се установи,че ембриона е спрял да се развива,дори имаше съмнение за кухо яйце.
Миналия вторник след обилно кървене с огромни съсиреци стигнах до спешното където ме държаха няколко часа и ми казаха,че може да се наложи кюретаж.По късно ме пуснаха с уговорката,ако се почуствам зле да се върна.След като се прибрах кървенето все така продължаваше придружено със съсиреци и след около половин час изхвърлих един доста голям съсирек и кървенето значително намаля.Този понеделник бях на преглед,жената която ме гледа на скана ми каза,че имам още малко кръв и ще продължавам са кървя,но не пожела да ми каже повече.След това се срещнах с доктора който ми обясни,че съм имала някаква заседнала кръв и ще се опитат да я махнат,но ако не успеят ще се наложи кюретаж.Опитаха се и казаха,че не могат.Насрочиха ми още един преглед за следващия понеделник за да видят има ли промяна и ако не ще решаваме какво ще правим.Чесно казано след всичко преживяно не ми се иска да ми правят кюретаж затова искам да попитам има ли някой като моя случай и да се е изчистил без намеса.Също така четох,че има някакво допустимо количество кръв което след втория цикъл се изчиствало.Цялата работа е,че тук не ми дават твърд отговор "Да"има нужда от кюретаж или "Не",можеш да се изчистиш сама,просто и те самите не знаят как да постъпят с което допълнително ме объркват.Само да добавя,че не става въпрос за България.

Извинявам се за дългия пост!

# 320
  • Мнения: 2 516
Ток ме хваща като видя нов отговор в тази тема.
Съжалявам narcissus. Аз се подложих на кюретаж, но не знам дали беше правилното решение. Нямах време да мисля тогава. Има много момичета, които са оставили природата да си свърши работата. Не се тревожи. Вероятно си изхвърлила всичко (колко зле звучи Sad ).
Ако няма лекарска намеса, може много бързо да опитате отново и да забременееш бързо. Пожелавам ти така да стане, но този път докрай.

# 321
  • Мнения: 72
Да ви кажа мен много ме беше страх от операцията и силно се надявах всичко да е приключило... когато чух “матката е чиста, няма нищо вече .. и кървене нямаш” изпитах противоречиви чувства - стана ми тъжно, но пък пт друга страна ни казаха,че може да опитаме след първи цикъл.
Успех на всичкии момичета!

# 322
  • Мнения: 56
Здравейте,в момента съм във горе долу в същото положение и ми е много трудно да реша какво да правя.Накратко във 12г.с. след преглед и започнало леко кървене се установи,че ембриона е спрял да се развива,дори имаше съмнение за кухо яйце.
Миналия вторник след обилно кървене с огромни съсиреци стигнах до спешното където ме държаха няколко часа и ми казаха,че може да се наложи кюретаж.По късно ме пуснаха с уговорката,ако се почуствам зле да се върна.След като се прибрах кървенето все така продължаваше придружено със съсиреци и след около половин час изхвърлих един доста голям съсирек и кървенето значително намаля.Този понеделник бях на преглед,жената която ме гледа на скана ми каза,че имам още малко кръв и ще продължавам са кървя,но не пожела да ми каже повече.След това се срещнах с доктора който ми обясни,че съм имала някаква заседнала кръв и ще се опитат да я махнат,но ако не успеят ще се наложи кюретаж.Опитаха се и казаха,че не могат.Насрочиха ми още един преглед за следващия понеделник за да видят има ли промяна и ако не ще решаваме какво ще правим.Чесно казано след всичко преживяно не ми се иска да ми правят кюретаж затова искам да попитам има ли някой като моя случай и да се е изчистил без намеса.Също така четох,че има някакво допустимо количество кръв което след втория цикъл се изчиствало.Цялата работа е,че тук не ми дават твърд отговор "Да"има нужда от кюретаж или "Не",можеш да се изчистиш сама,просто и те самите не знаят как да постъпят с което допълнително ме объркват.Само да добавя,че не става въпрос за България.

Извинявам се за дългия пост!

Здравей, за съжаление в случая мисля че ще ти се наложи кюретаж, тъй като и сз бях с такъв случай, само че на мен ми беше направено абразио, имах кървене, после при преглед се видя че е недоизчистена матката както трябва, пробвахме медикаментозно с едно хапче дали ще се получи, но така и не стана, само дето се трових излишно, и се наложи реабразио, и слава богу вече всичко е наред.
Моят съвет към теб е колко по-скоро се изчистиш както трябва, толкова по добре, пусни ЧХГ и кръвни изследвания, да се види дали имаш стара кръв

# 323
  • Мнения: 441
И на мен ми става много мъчно, като видя в тази тема да се трупат отговори.

narcissus, много съжалявам! Само не разбирам как “ембриона е спряла да се развива” и “съмнение за кухо яйце”, което означава, че има околоплоден сак, но вътре няма ембрион, видяхте ли сърдечна дейност в по - ранните седмици? Можеш да пробваш да се изчистиш сама, но медикаментозните аборти нямат сигурност, че скоро пак няма да се стигне до кюретаж. При мен беше в 8г.с., но ние въобще не чухме пулс и след първия в 6г.с., а и аз усещах, на следващия ден ме приеха и изчистиха, имах малко зацапване и след 25 ден нов цикъл, та всичко свърши бързо, без да се тревожа и да го мисля, изчакай още малко и ходи пак да те видят и ако е необходимо да те изчистят, защото е опасно! Бъди силна, направи си изследвания и ти пожелавам скоро отново да видиш двете чертички! 🍀

# 324
  • Мнения: 754
Проблема е,че се намирам извън Бг.Тук първият преглед е около 14г.с.(моят първи трябваше да е утре)Този път бях решила да го давам по спокойно и да си изчакам първия скан.Но след като започнах с леко кървене в мен се породи едно чуство,че нещо не е както трябва.И така на своя глава си запазих час за частен скан.Точните думи на жената бяха,че най вероятно е кухо яйце,вижда нещо,но не може да каже на 100%,че е ембрион,и дори да е,то той по размер според нея отговаря на 5г.с.Наистина ми се иска да се изчистя сама,това ми  е втора загуба и при първата ми правиха кюретаж в Бг и макар всичко да мина като по учебник,не ми се иска да преминавам през това отново.

# 325
  • Мнения: 71
Момичета, днес минах кошмара на кюретаж с местна упойка. Голяма грешка.. Искам да ви попитам, тъй като не намерих подобно оплакване. 10 часа след процедурата започнах да
имам мускулни конвулсий (спазми, без болка), които са между влагалището и ануса, много странни, свива се и се отпуска (подобно на след оргазъм или точно свиването на мускула след уриниране, но постоянно)
Нормално ли е? Sad((

Последна редакция: чт, 13 фев 2020, 19:49 от candyass

# 326
  • Мнения: 441
Момичета, днес минах кошмара на кюретаж с местна упойка. Голяма грешка.. Искам да ви попитам, тъй като не намерих подобно оплакване. 10 часа след процедурата започнах да
имам мускулни конвулсий (спазми, без болка), които са между влагалището и ануса, много странни, свива се и се отпуска (подобно на след оргазъм или точно свиването на мускула след уриниране, но постоянно)
Нормално ли е? Sad((

Мисля, че е нормално и аз имах подобни, това са контракции. За твое успокоение може да се консултираш с лекар. Защо с местна упойка Sad Това не бих го преживяла, аз бях с пълна и нямам спомени от денят.. Sad Пожелавам ти бързо възстановане и скоро отново в очетната тема! 🍀

# 327
  • Мнения: 2 523
Как така само с местна! Надявам се бързо да забравиш това ужасно преживяване. При мен беше раждане и после кюретаж и нямах никакви оплаквания после или спазми. Може би е някакъв остатъчен рефлекс и ще отмине скоро.
Пожелавам ти повече да не преминаваш през такива кошмари!

# 328
  • София
  • Мнения: 333
Добро утро момичета, миналата седмица прокървих за 24 часа от кафяво към червено, почти цикълно, бях в 5 седмица +1 ден. Лежах в Тина Киркова от 7ми февруари, опитаха да ми помогнат, но на 11ти сутринта се видя че сакчето се е сплескало, кървенето вече придружено с леки болки и дискомфорт. Почистиха ме с вакуум и пълна упойка, нямам спомен от процедурата, възстановявам се доста бързо. Лекарката ми каза, след 10 работни дни да се чуем за резултатите от хистологията на изваденото от мен. Най-вероятно след 3 месеца пак ще мога да забременея, по думите на 2ма лекари. Първа бременност ми беше, надявам се следващата да е успешна и докрай. Обясниха ми, че е имало бум на случаи като моя, мислят че е заради декемврийските, януарските и февруарските грипове и отслабената имунна система. Притеснява ме и фактът че аз съм B - кръвна група. След аборта ми сложиха инжекция Анти Дот- Резонатив човешки анти-D имуноглобулин. Ще чакаме да минат 3 пълни цикъла, преглед за всеки случай и пак опити.

Моля ако някоя мама е с B-, а мъжът й B+, да драсне два три реда по темата. Благодаря Ви предварително Simple Smile

# 329
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Съжалявам за това, което се е случило.
Направили са каквото трябва по отношение на резус фактора. Инжекцията се слага, за да нямаш проблем със следваща бременност.

Общи условия

Активация на акаунт