Кюретаж и забременяване след това - тема 83

  • 24 676
  • 755
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 449
Съжалявам за всички нови момичета не се отчайвайте един ден и нас ще се случи щастието. Като чуя за тина киркова ме побиват тръпки особено патологична бременност и за Мажена Панова прехвалена истеричка .

# 331
  • В страната на мечтите.
  • Мнения: 898
Добро утро,момичета. Съжалявам да видя, че има нови сред нас. Прегръщам ви всички и ви пожелавам скоро да се отпишете от тук.
Аз вчера бях при личната ми, за да поискам изследвания,но тя каза, че нищо не можела да ми пусне и трябва да отида при гинеколог. Изпрати ме в болницата при някакъв доста младичък лекар, но с доста пациентки и добре, че някой се беше отказал и днес в 17:45 ще ме приеме, защото следващите му свободни часове са през април. Доста се притеснявам, защото личната ми каза да си приготвя поне 1000 лева за изследванията :O Още не могат да ми се оправят хорамните и плачя за щяло и нещяло,но се надявам всичко да е наред.

# 332
  • София
  • Мнения: 7 467
Sia go,
Прочети за резус отрицателна бременност
https://www.noviteroditeli.bg/zdrave/predi-da-se-rodya/otricatel … specialen-kontrol
Щом са ти сложили антиД гама глобулин, значи засега всичко е наред.

Трополинка,
Нормално е да си объркана и тъжна, дай си време.
На първа страница на темата има списък с изследвания. Можеш да започнеш да ги правиш малко по малко. Не е необходимо някой да ти ги назначи, така или иначе много малко от тях минават по каса. За хормони и имунология се изчаква поне 3м след аборта.
Горе главата, с времето болката ще се притъпи и ще ти стане по-леко.

# 333
  • Мнения: 2 523
Трополинка - Звучи ми като да са те пратили в Адела. Иначе изследванията не са евтини, но тук има много теми за всичките видове проблеми и на мен ми помогнаха много да се ориентирам за лекари и къде да се изследвам и как да си го подредя във времето и финансово. Можеш да започнеш с генетичните защото не зависят от ден на цикъла или колко време е минало след загубата и после витамините за да можеш да ги попълниш ако нивата са ниски. Аз бях със страшен дефицит на вит Д и след един месец прием започнах да се чувствам много по-добре физически. Ако не бях видяла във форума че трябва да го изследвам, сигурно още щеше да ми е лошо.

# 334
  • В страната на мечтите.
  • Мнения: 898
Трополинка - Звучи ми като да са те пратили в Адела. Иначе изследванията не са евтини, но тук има много теми за всичките видове проблеми и на мен ми помогнаха много да се ориентирам за лекари и къде да се изследвам и как да си го подредя във времето и финансово. Можеш да започнеш с генетичните защото не зависят от ден на цикъла или колко време е минало след загубата и после витамините за да можеш да ги попълниш ако нивата са ниски. Аз бях със страшен дефицит на вит Д и след един месец прием започнах да се чувствам много по-добре физически. Ако не бях видяла във форума че трябва да го изследвам, сигурно още щеше да ми е лошо.

Пратиха ме уж при най-добрия лекар във Велико Търново. Бил ученик на най-добрия доцент тук. Аз в момента не мога да си позволя да пътувам, но иначе обсъждахме Варна,Стара Загора,Плевен.. Аз съм наясно, че вече трябва да се обърна към специализирана клиника, но се надявям днес лекаря да ми вдъхне някаква надежда. Може да звучи нелепо,но всеки път, когато трябва да разкажа през какво съм минала и започвам да плача и не мога да се успокоя после дълго време... Сякаш се връщам в онези моменти. Но времето лекува всичко. Днес е един хубав празник, момичета. Обичайте се много и дано през ноември всички да се преместите в отчетните за бебета Heart

# 335
  • Мнения: 71
Аз отново съм с въпрос, като преживяла за първи път това нещо. Нормално ли е да има болки (умерени) на другия ден след кюретажа? И май не мога да пия нищо, защото казаха, че може да получа кървене от отпускането на матката.
Имам все още "кървене", по-скоро кафяво. На антибиотик съм - Азатрил 500.
Sad

# 336
  • Мнения: 42
Момичета,

извинявайте мноого за въпроса, сигурно ще ви се стори доста глупав:close:Flushed, но много се притеснявам от бактериални инфекции, а сега разбрах, че ще се наложи бизнес пътуване и ще трябва да си купя панталон/дънки.

Нещо казаха ли ви за пробването на панталони/дънки и дали има риск след кюретаж да проникнат бактерии??Fearful
На мен ми казаха, че животът си продължава както си е бил с изключение на спорта, басейните и секса за 1 месец (аз обаче го възприемам повече като да е до първа менструация). Не ми е хрумвало да питам за това, но като знам колко момичета и как пробват дрехи и ги въргалят по земята в пробната:expressionless: пък и ако някоя си "носи" нещо...


candyass, съжалявам много, че ти се налага да минеш и ти през това. аз имах за малко след смата процедура, но при изписването ми казаха , ако имам да пия нещо (не съм сигурна обаче какво ми каза). За жалост не съм най-надеждният източник на инфо за това, ако можеш да си питаш АГ-то и да й опишеш, тя ще прецени най-добре каква е ситуацията и какво да ти препоръча.
Успешно възстановяване и кураж!

Последна редакция: пт, 14 фев 2020, 17:02 от vensa

# 337
  • Мнения: 56
Аз отново съм с въпрос, като преживяла за първи път това нещо. Нормално ли е да има болки (умерени) на другия ден след кюретажа? И май не мога да пия нищо, защото казаха, че може да получа кървене от отпускането на матката.
Имам все още "кървене", по-скоро кафяво. На антибиотик съм - Азатрил 500.
Sad

Нормално е, дс имаш болки, не се притеснявай, дори и Мц като дойде, може да бъде доста болезне,н,но при всеки индивидуално.
На 14ти ден след абразиото ти препоръчвам да отидеш на контолен преглед и да си пуснеш Чхг за да се види че вече няма бременност и за да си по-сигурна че всичко е наред. Казвам ти го от личен опит Simple Smile Хубаво е дори да се консултираш с Аг, да ти предпише и някакви витамини, защото организма в момента ти ще бъде доста слаб Simple Smile Аз пих магнезий и калций
Всичко ще бъде наред, просто ще трябва време

# 338
  • Мнения: 42
didi0022, ха-ха:) да, хем ми звучи абсурдно, хем страхът ми е голям и правя някакви връзки Kissing


и аз попитах моята АГ за витамини, но тя каза, че няма нужда. Не знам какви мога да си взема, обикновени мулти витамини??? нали има такива, които не се препоръчват при определени случаи... И антибиотик не ми е дала, каза, че двата дни вливане венозно са достатъчно Thinking Писах й, че след 12-ти ден още има зацапвания, но не ме вика на контрола, а каза да изчакам да свърши... и да отида на 10-ти - 12-ти ден от първата м.
оу, много е гадно това, което ни се случва, а инфекция, повторно абразио...милата, кураж и дано се възстанови напълно. А имаше ли симптоми?
Хм, и други момичета споделят за контрола преди това, не знам защо така моята не ме вика...много странно, а е от голяма репродуктивна клиника. Дали пък да не й отида изненадващо Smile
Не сме коментирали нищо за ЧХГ тест. Не се ли чисти бавно от организма, с месеци?? знаеш ли след колко време се пуска за такава проверка? Днес вече ми е 19-ти ден. Кюретажът беше в 8г.с. Няма ли още да са високи стойностите?

благодаря ти за съветите и споделеното

# 339
  • Мнения: 56
didi0022, ха-ха:) да, хем ми звучи абсурдно, хем страхът ми е голям и правя някакви връзки Kissing


и аз попитах моята АГ за витамини, но тя каза, че няма нужда. И антибиотик не ми е дала, каза, че двата дни вливане венозно са достатъчно Thinking Писах й, че след 12-ти ден още има зацапвания, но не ме вика на контрола, а каза да изчакам да свърши... и да отида на 10-ти - 12-ти ден от първата м.
оу, много е гадно това, което ни се случва, а инфекция, повторно абразио...милата, кураж и дано се възстанови напълно. А имаше ли симптоми?
Хм, и други момичета споделят за контрола преди това, не знам защо така моята не ме вика...много странно, а е от голяма репродуктивна клиника. Дали пък да не й отида изненадващо Smile
Не сме коментирали нищо за ЧХГ тест. Не се ли чисти бавно от организма, с месеци?? знаеш ли след колко време се пуска за такава проверка? Днес вече ми е 19-ти ден. Кюретажът беше в 8г.с. Няма ли още да са високи стойностите?

благодаря ти за съветите и споделеното

Това че Аг не те вика за преглед, не означава че не можеш да отидеш.Това е съвета ми за теб, относно моето преживяно.
На 15ден отиди за контролен и Чхг-при Чхг ще проличи дали бременност вече няма, а при контролния дали матката е изчистена както трябва, и лигавицата.
Поискай витамини за по бързо възстановяване-най-вече магнезий и калций.
Аз бях на контролен на 14ден, така че може да отидеш в най-скоро време.
Не оставяй нищо в ръцете на лекари, ако ти сама не се интересуваш и не искаш, няма кой да се заинтересова повече за твоето здраве, отколкото ти самата.☘

# 340
  • София
  • Мнения: 6 010
Момичета, а кога сте пускали цитонамазка и МБ след аборт? Аз искам да започна с профилактичените изследвания малко по малко за да не се бавим като решим пак да правим опити.

# 341
  • Sofia
  • Мнения: 5 903
Момичета, а кога сте пускали цитонамазка и МБ след аборт?

Аз ги пуснах след три месеца (в моя случай това е след втория цикъл).

# 342
  • София
  • Мнения: 7 467
Лаленце, МБ може на следващия цикъл. За цитонамазка поне 1—2 цикъла изчакай, за хапчета е достатъчно за шийката да се прибере. При кюртаж поне 3, защото е имало интервенции по шийката и това може да окаже влияние за цитото.

# 343
  • София
  • Мнения: 6 010
Ясно, благодаря!
Сега като се замисля аз пих и АБ след аборта та дори и да е имало нещо предполагам, че сега МБ ще е чиста? Ще изчакам и аз 1-2 редовни менструации за всеки случай.

# 344
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Момичета, а кога сте пускали цитонамазка и МБ след аборт? Аз искам да започна с профилактичените изследвания малко по малко за да не се бавим като решим пак да правим опити.
Цитонамазка правих месец и половина след аборта. Излезе втора група.

Общи условия

Активация на акаунт