Кюретаж и забременяване след това - тема 83

  • 25 077
  • 755
  •   1
Отговори
# 495
  • София
  • Мнения: 7 544
Miss_Independent5, идеална си Simple Smile

# 496
  • Мнения: X
Здравейте, това е моята епикриза,аз не разбрах нищо

# 497
  • Мнения: 237
Момичета, някоя от вас да в пила Марвелон -10дни по 2, за предизвикване на Мц.Ако е , моля за мнение..

# 498
  • Мнения: 2 529
Stefi , изглежда не са намерили нищо особено при изследването, но когато бях в същото положение лекарите ми казаха че това е просто документ в който няма да пише нищо и да си говоря с лекарите най-добре.
Може би с този др Тошевски?

# 499
  • София
  • Мнения: 272
Момичета, някоя от вас да в пила Марвелон -10дни по 2, за предизвикване на Мц.Ако е , моля за мнение..
Пила съм го в тинейджърските си години изписван от гинеколог, за да борим ПКЯ. Не беше по 2 на ден, а както се пият противозачатъчни. Трябваше да го пия 3 месеца. След упатребата му са ми били най болезнените менструации в живота. Дори и при спонтанния аборт не ме е боляло така. Надявам се при вас нещата да протекат по най-добрия начин!
След моя кюртаж също се наложи да предизвикваме, за да мога да направя фертилити тест и доктора ми предписа 10дни по 2т дуфастон. Изобщо в последните 6 години жт както съм на бойното поле за бебе с дуфастон предизвиквам, а с регулон забавям.

Последна редакция: чт, 12 мар 2020, 00:06 от Др. Кой

# 500
  • София
  • Мнения: 7 544
И аз съм го пила едно време, заради болезнена менструация. Марвелон и Мерсилон, общо 12г. Ама то тогава други хапчета нямаше. В момента има доста по-щадящи препарати от него, но не знам какво се използва за предизвикване на цикъл.

# 501
  • Мнения: X


Момичета моля, ако някой може да разчете рвзултатът от цитонамазката. Лекарят ми е на работа в понеделник, но все пак бих искала до тогава да имам някаква яснота. Благодаря😊

# 502
  • Sofia
  • Мнения: 3 485


Момичета моля, ако някой може да разчете рвзултатът от цитонамазката. Лекарят ми е на работа в понеделник, но все пак бих искала до тогава да имам някаква яснота. Благодаря😊
Ами съмнителна е, най-вероятно ще ти предложат биопсия с типизиране на HPV. Аз съм била и Трета А група поради инфекция. Възможно е да ти предпишат противовирусен препарат и да проведеш лечение. Със сигурност бременност е противопоказана в момента 😒

# 503
  • Мнения: X


Момичета моля, ако някой може да разчете рвзултатът от цитонамазката. Лекарят ми е на работа в понеделник, но все пак бих искала до тогава да имам някаква яснота. Благодаря😊
Ами съмнителна е, най-вероятно ще ти предложат биопсия с типизиране на HPV. Аз съм била и Трета А група поради инфекция. Възможно е да ти предпишат противовирусен препарат и да проведеш лечение. Със сигурност бременност е противопоказана в момента 😒

Като е 2ра група не е задължително да е нещо страшно нали...понеже взех, че се притесних сега. Тъкмо минаха 5 месеца и си викам още малко и да пробваме...а то какво стана😣

# 504
  • София
  • Мнения: 7 544
Преди биопсия има стъпка колпоскопия + лечение и контролна цитонамазка след това. Изчакай си консултация с доктора. Играх го това цялото нещо преди Коледа.

# 505
  • Мнения: 449
И на мен цитонамазката ми е 2ра група направих колпоскопия взеха ми и биопсия от нея излезе сквамозен папилом,доктора препоръчва направо горене веднъж вече ми е горена и се чудя дали пак трябва затова записах час при друг лекар за второ мнение, иначе тамън мислех че вече можем да започнем опити и излезе и това и друго общо взето май ке се чака още някой месец за съжаление.

# 506
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Те биопсията може да я вземат при колпоскопията. При всички случаи ще има лечение, защото пише, че има атипични клетки.
Скоро правих цитонамазка - резултатът беше втора група и пишеше "единични левкоцити. Липсва атипичен епител." Така че от втора до втора група има разлика.

# 507
  • Мнения: X
Дали е нормално да се потя толкова много, дори нощем, рол-она не помага в случая, усеща се лека миризма, не ми се е случвало до сега, след аборта доста се потя.

# 508
  • Мнения: 237
Момичета, може ли да ми обясните как стоят нещата с излседванията за прогестерон и тестостерон че нещо вчера се омотах, защото последно бях на Аг и ми взеха кръв, вчера получих обратна връзка че всичко с изследванията ми е наред, и аз попитах кога точно да отида за излседвания за прогестерон и тестостерон, тъй като така бяхме говорили последния път, че сега ще предизвикаме Мц и ще птида на 3ти или 5ти ден от Мц за тях, но отговора му беше че те сега са изследвани и всичко било в норма, ако искам на 3ти или 5ти ден да изследвам женските хормони!?!? Доста се омотах..моля за мнение

# 509
  • София
  • Мнения: 7 544
Ddnn96,
На 2-3 ден от цикъла се изследват LH, E2, FSH. На 7 ден след доказана овулация се изследва прогестерон. За тестостерон не знам какви са изискванията, виж темата за хормоните.
Пролактин се изследва на чист ден, след 30 мин почивка в лабораторията и без пипане на гърдите в предишния ден.

Стефи,
Възможно е да е хормонално, ако не отмине с времето, отиди на ендокринолог.

Последна редакция: сб, 14 мар 2020, 11:07 от delisardeli

Общи условия

Активация на акаунт