Кюретаж и забременяване след това - тема 83

  • 24 905
  • 755
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 7 898
Caprice,
Не зная дали инжекцията се поема от ЗК или не, но трябва да ти я сложат в болницата. След аборт не би трябвало да ти отказват, защото има риск за следваща бременност.
https://m.dama.bg/article/rezus-nesuvmestima-bremennost-kakvi-sa-shansovete/19075
Поема се от ЗК при раждане, а при аборт - не. Няма проблем да я купя. Изчетох всичко де що намерих в нета. Има ранни тестове в 9 г.с, с които се установява rh на плода и се вземат мерки. Преди 8 г. с. не се знае каква кр група и резус фактор е.
Не прочетох всички постове, но само да ги кажа че антинД гамаглобулин се слага след първата бременност, а гледам че си имала секцио, така че няма нужда да се поставя след всяка бременност.

Последна редакция: сб, 18 апр 2020, 19:21 от G.Savova

# 691
  • София
  • Мнения: 10 642
Напротив слага се винаги след раждане/аборт (при Rh (+) бебе)

# 692
  • Мнения: 2 516
Не прочетох всички постове, но само да ги кажа че антинД гамаглобулин се слага след първата бременност, а гледам че си имала секцио, така че няма нужда да се поставя след всяка бременност.
И аз да се намеся. Слага се след всяка бременност, ако иска следваща такава.
На моя приятелка, след второто раждане ѝ бяха казали, че щом ѝ е второ може и да не слага, ако мисли, че няма да ражда повече, но си я взе и ѝ я биха, защото не знае дали няма да иска трето.

Последна редакция: сб, 18 апр 2020, 21:59 от Не се сърди, човече

# 693
  • Мнения: 7 898
Напротив слага се винаги след раждане/аборт (при Rh (+) бебе)
Ако е първо, много рядко се слага при последваща бременност, освен ако няма се сенсибилизация.

# 694
  • София
  • Мнения: 7 520
Да, не се слага и после става аборт.

Последна редакция: сб, 18 апр 2020, 22:34 от Не се сърди, човече

# 695
  • Мнения: 7 898
На мен ми сложиха след аборт в 8г.с В родния ми град в болницата
След като посетих д-р Пелев в Селена, той излишно подчерта , че Анти Д се прилага СЛЕЕД 8г.с, не по-рано от това, и това е потвърденно мнение от още 2ма Лекари,тъй че вярвам на това че след 8г.с се прилага ваксината
Никой не казва, че не трябва да се слага! Моля четете внимателно.
Обикновено се слага след първата бременност и това предотвратява проблемите при последваща бременност. При много редки случаи се получава сенсибилизация и тогава се слага при следващата бременност.

https://blitz.bg/zdrave/rezus-nesvmestimata-bremennost-e-naplno- … e_news561498.html

Последна редакция: сб, 18 апр 2020, 22:01 от Не се сърди, човече

# 696
  • Мнения: 1 334
Анти Д гама глобулин се слага винаги след бременност или след аборт (след 8г.с.)!

# 697
  • Мнения: 7 898
Анти Д гама глобулин се слага винаги след бременност или след аборт (след 8г.с.)!
Слага се след първа бременност или аборт, не при всяка следваща.

Последна редакция: сб, 18 апр 2020, 21:58 от Не се сърди, човече

# 698
  • Мнения: 237
На мен ми сложиха след аборт в 8г.с В родния ми град в болницата
След като посетих д-р Пелев в Селена, той излишно подчерта , че Анти Д се прилага СЛЕЕД 8г.с, не по-рано от това, и това е потвърденно мнение от още 2ма Лекари,тъй че вярвам на това че след 8г.с се прилага ваксината
Никой не казва, че не трябва да се слага! Моля четете внимателно.
Обикновено се слага след първата бременност и това предотвратява проблемите при последваща бременност. При много редки случаи се получава сенсибилизация и тогава се слага при следващата бременност.

https://blitz.bg/zdrave/rezus-nesvmestimata-bremennost-e-naplno- … e_news561498.html
Това исках да кажа и аз Simple Smile Слага се веднъж и се пази документа който удовстоверява направената Анти Д Simple Smile
Но винаги след 8г.с:)

# 699
  • София
  • Мнения: 7 520
Do you have to get the RhoGAM shot every pregnancy?
Your doctor will administer at least one dose of RhoGAM Ultra-Filtered PLUS between 26 and 28 weeks of pregnancy. ... If you are Rh-negative, you should receive RhoGAM during every pregnancy unless your doctor has determined that you have already been sensitized or if your fetus is confirmed to be Rh-negative.
www.rhogam.com › faq
FAQ - RhoGAM

Once you have formed Rh antibodies, the medicine will no longer help. That's why a woman who has Rh-negative blood must be treated with the medicine with each pregnancy or any other event that allows her blood to mix with Rh-positive blood.

https://www.nhlbi.nih.gov/health-topics/rh-incompatibility

Който не разбира, да си преведе с Google Translate.

Последна редакция: нд, 19 апр 2020, 00:57 от delisardeli

# 700
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Анти Д гама глобулин се слага винаги след бременност или след аборт (след 8г.с.)!
Слага се след първа бременност или аборт, не при всяка следваща.
Това не е вярно. Майка ми има три деца, нулева отрицателна, а ние сме А положителни. Изрично са ни изследвали кръвните групи след всяко нейно раждане, за да поставят инжекцията. След брат ми ( последното и, родено на 36 години ) са я питали дали ще има повече деца, за да знаят дали да и слагат отново.

# 701
  • Мнения: 1 334
Анти Д гама глобулин се слага винаги след бременност или след аборт (след 8г.с.)!
Слага се след първа бременност или аборт, не при всяка следваща.
При всяко следващо раждане/аборт се слага! (Докато искаш да имаш деца).

Последна редакция: нд, 19 апр 2020, 22:02 от bubanka

# 702
  • Мнения: 252
Здравейте, преди месец загубих бебето си в 23 седмица. Докторите казаха, че причината е цервикална недостатъчност, скъсяване на шийката. Имах кървене. За следваща бременност ми казаха серклаж. Това обаче ми е втора бременност, първата пак неуспешна задържан аборт. Мисля да си направя изследвания за тромбофилия. Тези от вас, които са си правили- може ли да се изследва в обикновена лаборатория или трябва при специалист, който да разчете резултатите? Какви други изследвания да си пусна? Уж всеки път всичко е наред, а губя бебетата.. трета загуба не бих издържала психически.

# 703
  • Мнения: 391
Здравейте, преди месец загубих бебето си в 23 седмица. Докторите казаха, че причината е цервикална недостатъчност, скъсяване на шийката. Имах кървене. За следваща бременност ми казаха серклаж. Това обаче ми е втора бременност, първата пак неуспешна задържан аборт. Мисля да си направя изследвания за тромбофилия. Тези от вас, които са си правили- може ли да се изследва в обикновена лаборатория или трябва при специалист, който да разчете резултатите? Какви други изследвания да си пусна? Уж всеки път всичко е наред, а губя бебетата.. трета загуба не бих издържала психически.

Оле, милата! Толкова съжалявам да го чуя! Каквото и да кажа то никак няма да бъде достатъчно, искрено ти съчувствам! По върпоса с цервикалната недостатъчност и скъсяване на шийката, абе това не може ли да се види по-рано???? Да се предотврати и спре по някакъв начин???

# 704
  • София
  • Мнения: 7 520
Дими, много съжалявам за загубата ти.

За съжаление скъсяването на шийката без да се вземат мерки е пропуск на проследяващия АГ. Дължината на шийката трябва да започне да се проследява още от 12-15гс. Серклажът не е панацея, но заедно с леглови режим и медикаменти със сигурност повишава шансовете за износване на бременността.

Междувременно трябва да се изключат причини като инфекции.

Можеш да погледнеш изследванията на първа страница на темата, за следващата бременност да си подготвена. Пусни и тромбофилия ако искаш, но цервикална недостатъчност не се причинява от тромбофилия.

За възстановяване на матка, шийка и хормони вероятно ще ти кажат да изчакаш колкото е бил срока на бременността. Може би преди да почнете опити отново е добре да ти направят и колпоскопия, за да се види шийката.

Прегръщам те и стискам палци за бързо възстановяване - и психическо и физическо.

Последна редакция: нд, 19 апр 2020, 18:20 от delisardeli

Общи условия

Активация на акаунт