Кюретаж и забременяване след това - тема 83

  • 24 691
  • 755
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 7 480
В 6гс само сакче се вижда, важното е, че е в матката. Успокой се и си изчакай следващия преглед Heart

# 121
  • Мнения: 2 523
evtixia123 - Изчакай прегледа. Много зависи с каква машина те гледат. Дано на следващия преглед има добри новини!

Момичета, може ли да ми помогнете с мнение за следните резултати:



Благодаря предварително! Flowers Hibiscus

# 122
  • Мнения: 1 333
JessitoBG  тъй като антителата са в границата за негативни, най-вероятно е лека хипофункция на ЩЖ.. по-малкото зло, регулира се лесно с прием на хормон - ендокринологът ще каже как да действате. По принцип и TSH ти е в норма и при други обстоятелства е ок и най-вероятно не биха назначили лечение с хормон, но за забременяване се цели TSH под 2.5. Също в момента, в който разбереш, че си бременна отново задължително си пусни пак TSH, защото много бързо се повишава при бременност.

# 123
  • Мнения: 2 523
Мерси много ButterflyFlowers Blossom
Ще отида при ендокринолог още другата седмица. Дано успеем да понижим ТСХ за да помогнем на бъдещото бебче.

# 124
  • Мнения: 1 333
Мерси много ButterflyFlowers Blossom
Ще отида при ендокринолог още другата седмица. Дано успеем да понижим ТСХ за да помогнем на бъдещото бебче.
Не се притеснявай, не е високо и много бързо ще се коригира с ниска доза Wink

# 125
  • Мнения: 42
Antonelly, много съжалявам. Каквото и да кажа, думите не могат да изразят достатъчно.
Благодаря ти за съвета и споделеното и загрижеността ти.
Много кураж, сили и колкото може по-леко да изминете този път до най-голямото щастие и да ви радва и пълни дома и душата!

Ох, надявам се. след хиперстимулацията и този шокиращ развой, искрено се надявам всичко да е наред.

Успех и на теб!

# 126
  • Мнения: 1 715
Момичета, някоя от вас имала ли е задържана кръв в матката след кюртаж ?как се справихте ?

Бях на преглед след 2-рия ми кюртаж. Имам кръв в матката. Изписаха ми 3 амп метергин - по една на ден. Казаха,че и една ще ми свърши работа, но за да сме сигурни, че всичко ще излезе да са 2 или 3. Метергинът би трябвало да предизвика контрахиране на матката, което да изхвърли тази задържана кръв. Да, ама не - днес изпих втората ампула - НИЩО! Нито капка не излиза 😞 много стана сложно при мен 😢😢😢 този ад не свършва!

# 127
  • Мнения: 2 523
bonibon_- Съжалявам. Освен да ти дам подкрепа, не мога да помогна по друг начин. Много се измъчи. Дано всичко приключи вече!

# 128
  • Мнения: 1 333
bonibon_ ужас, дано в най-скоро време всичко да приключи вече. И аз не знам как да ти помогна, освен да стискам палци.
Освен да увеличат дозата на лекарството или да го сменят? 🤔 На мен след аборта ми пуснаха система с окситоцин.

# 129
  • Мнения: X
boinibon_ Аз имах задържана кръв в матката и това се установи няколко дни след кюртажа. Понеже имам хиляда алергии от всичко, лекарката каза, че няма да ми дава лекарства, ами да се напрегнат малко повече физически и ще тръгне сама. Не знам до колко е свършило работа, но в същия ден ми се наложи да изкачвам и слизам по стълбите до 6тия етаж на Тина Киркова 3 пъти. После се прибирах пеша и на вечерта тръгна да изтича останалата кръв....Опитай така, пък дано помогне.❤️

# 130
  • София
  • Мнения: 616
Момичета, някоя от вас имала ли е задържана кръв в матката след кюртаж ?как се справихте ?

Бях на преглед след 2-рия ми кюртаж. Имам кръв в матката. Изписаха ми 3 амп метергин - по една на ден. Казаха,че и една ще ми свърши работа, но за да сме сигурни, че всичко ще излезе да са 2 или 3. Метергинът би трябвало да предизвика контрахиране на матката, което да изхвърли тази задържана кръв. Да, ама не - днес изпих втората ампула - НИЩО! Нито капка не излиза 😞 много стана сложно при мен 😢😢😢 този ад не свършва!
Ох, милата ти, не свършват тревогите ти. Аз имах задържана кръв след кюретажа, още на изписването ми казаха, ама аз бях сигурна, защото изобщо не кървях. Изписаха ми 3 дни да пия някакви лекарства на няколко часа и малки дози, в понеделник като отидох(изписаха ме петък) имах 4 капки кръв и мислих, че ще искат пак да влизам в болница, НО лекаря каза, че кръвта вече е под опасната и ще изтече. Каза ми да ходя много, за да подпомогна процеса, дори ми препоръча секс, но ми се стори абсурдно. Както и да е - от Майчин дом до вкъщи се прибрах пеша с майка ми, обиколих мол Сердика за покупки и воала - вечерта започнах да кървя! Изчистих се за три дни Simple Smile)) След процедурата всеки ми казваше да лежа, почивам и да не се натоварвам, но точно обратното ме спаси. Стискам ти палци! 😘

БТВ 34 ден без цикъл след първия дошъл...моля се да ми дойде, ама засега нищо....

# 131
  • Мнения: 1 715
Благодаря много на всички за подкрепата и съветите! Ще опитам с физическо натоварване дано тръгне.

Благодаря ви много!

# 132
  • Пловдив
  • Мнения: 49
Момичета, здравейте. И аз се сдобих с най-голямото богатство. Днес малкият мъж става на цели 3 месеца. Пожелавам това щастие на всяка една от вас! Не се предавайте и не спирайте да вярвате в чудеса! Те се случват!!!

# 133
  • Мнения: 2 523
Chakaron Честито! Да ти е жив и здрав и скоро да има братче или сестриче!
Може ли да ни кажеш колко време след кюретажа забременя?

# 134
  • Пловдив
  • Мнения: 49
Първият път забременях 6 месеца след кюретажа, защото толкова се пазихме, но бремеността приключи още в 5 г.с. и не се наложи намеса от лекар изчистих се сама, но не бях готова психически веднага да започнем пак с опитите и пет месеца по-късно отново пробвахме и се получи и този път стигнахме и до успешен финал!

Общи условия

Активация на акаунт