Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема № 8

  • 30 277
  • 757
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 20 168
И при мен така.

Последна редакция: сб, 29 фев 2020, 11:09 от Lemy

# 511
  • тук и там
  • Мнения: 11 529
Вълните  ,изпотяването  и дригите неприятни симптоми кога започват?Когато започне интервала да е повече от един месец или  и при що-годе нормален цикъл. Година-две след това  или по-рано? При мен има   твърде голяма емоционалност,чести смени на настроението, бърза избухливост или безпричинна тъга и т.н  и  влошена памет за сега . Не че са малко и тези симптоми де..Blush

# 512
  • София
  • Мнения: 6 182
Сънувам кошмари трите дни от цикъла. Няма как да не е от хормони. Точно пък в тези три дни и то вече сигурно 2 години. В началото беше 4 дни и кошмарите и те бяха 4 нощи. Може да не са точно кошмари, но са всякакви извратенящини и олигофрении. В други дни спя леко, но относително спокойно. А в тези все едно съм с температура и имам бълнувания (плача, викам на сън). Вече като съм в цикъл ме е страх да заспя Sad

# 513
  • Мнения: 3 265
elinor, колко време изкара от първото прескачане?

# 514
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Здравейте, момичета. Време ми е май, да се запиша тук. Не съм много сигурна все още, но усещам някакви нетипични промени у мен. Нямам топли вълни, все ми е студено, но се ядосвам по-често и понякога за пълни глупости. А и нещо съм станала много ревлива, аз това, дето изключително рядко плачех, сега всяко клипче със сладко бебче или която и да е позната песен ме кара да роня сълзи (ама буквално). Либидото ми никакво го няма - абе с 2 думи пълна трагедия съм, не мога, да се позная на моменти и не мога, да се понасям понякога.
Чудех се има ли някакви хормони, които да изследвам и да знам съм или не съм в критическа вече.

Последна редакция: пт, 28 фев 2020, 22:05 от Pesheck

# 515
  • Мнения: 1 226
marigold, половин година беше от първото прескачане до край на цикъла. После нямах 1 година, дойде  за два месеца пак и това беше.
Здравейте, момичета. Време ми е май, да се запиша тук. Не съм много сигурна все още, но усещам някакви нетипични промени у мен. Нямам топли вълни, все ми е студено, но се ядосвам по-често и понякога за пълни глупости. А и нещо съм станала много ревлива, аз това, дето изключително рядко плачех, сега всяко клипче със сладко бебче или която и да е позната песен ме кара да роня сълзи (ама буквално). Либидото ми никакво го няма - абе с 2 думи пълна трагедия съм, не мога, да се позная на моменти и не мога, да се понасям понякога.
Чудех се има ли някакви хормони, които да изследвам и да знам съм или не съм в критическа вече.
Същата картинка съм, изследвала съм естроген и прогестерон като започнаха аномалиите, бяха в граници на менопауза, ясна беше работата.

# 516
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Когато правих първия инвитро опит преди 7 години, естрадиолът ми беше критично нисък. Бях писала за това. Никакъв го нямаше. Акушерките казаха, че пункция няма да има. Докато не ми се обади доктора и не каза - искам да видя какво има в този фоликул  (имах един фоликул, според естрадиола той следваше да е празен). Направиха ми пункция с местна упойка, тъй като бях яла след думите на акушерките. Просто се бях отказала. При пункцията, която следях на екран, понеже не бях с пълна упойка, видях как от фоликула излезе яйцеклетка, не каква да е, а качествена, с оценка 10, както ги оценяват ембриилозите. А чудото беше, че тази яйцеклетка се оплоди и започна да се дели. Имах ембрионче, мое дете, което замразихме. Помня как вече бяхме на път, далеч от София, докторът ни се обади, почти не го чувах заради прекъсване на връзката, само се чуваха радостните му възклицания - честито ембрионче! Беше много щастлив и явно самият той не вярваше, че от този фоликул може да излезе изобщо нещо, камо ли да е читаво.
Пиша това в потвърждение на тезата, че едни изследвания могат да не значат нищо.

# 517
  • Мнения: 20 168
Пешек, това с ревовете и студа ми е познато, така бях преди да ми установят хиперфункцията на щитовидната, пусни едно ТSH.

# 518
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Lemy, ще почна да си правя списък с предложенията ви, че като ида при личния, да го сюрпризирам, какви неща искам, да изследмам.Laughing
За ТSH, когато правех опити, да забременея, винаги ми е било в норма, но това беше преди 11 години, нищо чудно вече да не е.
Иначе причина за чуденката ми е, че за разлика от повечето жени, нямам сигурен признак, за настъпване на климакс - проблеми с менструацията. Аз съм с хистероскопия и нямам кървене от 17.02.09., не че се оплаквам де.

# 519
  • Мнения: 20 168
Честно да ти кажа за мен полови хормони няма смисъл, какво ще промениш дори и да има нещо, а и както писа Перуника, медицината не е като математиката, не винаги две плюс две е четири 😸
Но всеки си преценява.

Последна редакция: сб, 29 фев 2020, 11:07 от Lemy

# 520
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Ще имам черно на бяло доказателство, че имам медицински причини, да крещя по мъжа си. Laughing Не че съм проклета и зла, неее, то от хормоните, нали.

# 521
  • Мнения: 39 331
Аз съм с хистероскопия и нямам кървене от 17.02.09., не че се оплаквам де.
По каква причина? Аз също имам хистероскопия за премахване на полип и следващите менструации са си ок. И за какво кървене говориш- нещо извън менструация или за самата менструация?

# 522
  • Мнения: 7 915
Пешек, освен тсх, изследвай фт3, фт4 и задължително антителата Тат и МАТ.
Даже антителата са по-важни, щом не си диагностицирана досега. Защото може хормоните ти да са все още в норма и да ти кажат, че нищо ти няма. Тогава ще се влачиш още дълго време без лечение.

# 523
  • Мнения: 89
Здравейте! Нова съм в темата, изчетох доста. На 48 съм, имам натрупани килограми за последните 2 години, какъвто проблем никога не съм имала. Цикълът ми напоследък е просто оскъден в най- оскъдния смисъл на думата. Ходя през 3-4  месеца на гинеколог. Този месец ми дойде на 19ти ден, иначе ми е точен като часовник, на 26ти. Почти нищо не изтича навън, само при ходене на тоалетна - доста чиста кръв. Случвало ли ви се е? Притеснена съм!

# 524
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
mariat, след секцио, матката ми не спря да кърви, събрах границите, направих сериозен вътрешен кръвоизлив и се наложи отстраняване на матката. Така че реално нямам и менснруално кървене, овулация никога не съм усещала, та макар че имам яйчници нито знам кой ден от цикъла ми е нито нищо. Смешно беше, когато отидох, да правя мамография и доктора ми казва „еее, сериозно сега, млада жена си, не помниш ли датата на последната си менструация“. Казах му, че помня, ама няма да му върши работа, защото е било преди 8 години.Laughing
Eva+, много отдавна не съм изследвала такива неща, даже по едно време, беше започнало, да ми липсва боденето за тестове Smiley Просто сега баш в това грипаво време не ми се ходи при ЛЛ, пък и той няма да иска, да ме види при него, смята, че съм податлива на вируси и предупреди, че не ме иска при него, ако не е много спешно.

Последна редакция: сб, 29 фев 2020, 21:20 от Pesheck

Общи условия

Активация на акаунт