Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема № 8

  • 29 823
  • 757
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 20 086
За тази добавка четох че е поредният маркетингов трик.
Аз съм точно преди цикъл, обикновено сама себе си не трая в този период. от няколко дни пия този “коктейл”, без да спирам и винцето вечер Wink Ще докладвам дали има някаква промяна.
Да знаеш, ако имаш подобрение, от винцето ще да е 😸

# 496
  • тук и там
  • Мнения: 11 383
Твърдият алкохол има обратният ефект при някои хора и ги прави по превъзбудени.Аз съм един от тях. От виното ми се доспива, от друг алкохол -напротив,не мога да мигна цяла нощ .За това си пия винце и спя добре.

# 497
  • София
  • Мнения: 11 408
На мен бирата ми се отразява много добре в момента на консумация Grinning.
Но на другия ден по някое време се появява жестоката тревожност.
Не се напивам, все пак ходя на работа.
Може и да е от съчетанието с цигари.
Вино и твърд алкохол не съм пила повече от 15 години.

# 498
  • Мнения: 20 086
И аз съм на винце.

# 499
  • В градината...
  • Мнения: 15 928
Аз заради кръвното ми се наложи да спра алкохола, почти де /сега започвам с бяло вино постепенно/. След алкохол нощите ми са като някакъв екшън, такива чудеса сънувам и имам чувството, че съм будна /това след твърд алкохол, малко повечко ако е/.
Сега, без алкохола, отслабнах малко /понеже и мезетата намаляха покрай него/ и съм много по-спокойна. Минус - така си седят домашните сланинка, пастърма, бузи и др., които правих Sad
На мен днес ми е 28-ми ден  и няма пак цикъл, а имах симптоми.

А за младите майки днес какво имах предвид
Скрит текст:
Ходят на тумби, в малък град сме, по кафета. Децата се забавляват с един телефон, а майките си пият кафето и си показват новите прически и дрехи. Хранят ги с храна от детската кухня, дават пръчици, солети, бисквити и т.н., без изобщо да се съобразят кое е подходящо и кое не. Масово захранват твърде рано, въпреки последните препоръки на СЗО. Аз правех домашни пюрета, купувах домашно месо и зеленчуци, отглеждах такива. В малкия град почти всеки има село и възможност за това. На детските площадки бяхме единствените, които носехме ябълка вместо снакс и вода вместо купешки сок с неизвестно съдържание.

# 500
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Факт, че като цяло младите майки сега нямат общо с младите майки от едно време. Така че няма причина някоя майка тук да се чувства засегната. Изобщо между поколенията няма общо, нито днешните деца са като едновремешните, нито тийновете, нормално. Нещата се променят, ценности, технологии, всичко е различно от едно време.

# 501
  • тук и там
  • Мнения: 11 383
Аз не съм от младите майки, едното го родих на 35,другото дете-на 40 гд. Обаче  хич не съм от перфектните майки,даже -напротив. Постоянно допускам грешки,имам доста пропуски също.Мисля че на 20 имаме много повече енергия и сме по-близо до децата като възраст и това  помага .Ясно е че всички се учим в движение да бъдем"майки". На някои им се отдава по-добре това. На 20 гд  по-лесно прощаваме на себе си обаче,както и по-леко гледаме на всичко около нас и това е най-хубавото. Но темата не е за тук.

 Общо взето да играят хормоните и на децата и на майката едновременно -хич не е окей.Аз се оплаквам,обаче ММ ще е най за оплакване в тази ситуация.Когато съм във ПМС не се трая направо,голяма драма куйн съм-редувам дни със сълзи (мога да се разстроя от някаква незначителна глупост) и такива със нерви и  гняв(пак предизвикани от  едното нищо)..ужас! Сега и детето като го хванат хормоните ...Scream

# 502
  • Мнения: 20 086
Аз като родих нямаше кафета наоколо, нямаше мобилни телефони, нямаше готови храни, даже нищо нямаше, че беше кризата на 90-те години, така че си готвехме, седяхме по детските площадки пред блока, а храната от детската кухня беше много хубава и вкусна. : ))

# 503
  • София
  • Мнения: 1 099
Аз като родих нямаше кафета наоколо, нямаше мобилни телефони, нямаше готови храни, даже нищо нямаше, че беше кризата на 90-те години, така че си готвехме, седяхме по детските площадки пред блока, а храната от детската кухня беше много хубава и вкусна. : ))
1995 гледах дъщеря ми с памучни пелени. А вечер за разкош трето качество памперси. 😥

# 504
  • София
  • Мнения: 13 200
Май е по-добре млади да гледаме деца.
Несъмнено е така. Природата дори така ни е устроила Simple Smile Аз съм раждала на 30 и 38 и определно бих предпочела да съм по-млада Wink

За алкохола говорите. Аз почти не пия алкохол. Заради едни хапчета, които взимам и не се комбинират с алкохол. Обаче преди да ги започна забелязах, че хич не ми понася вече какъвто и да е алкохол. За съжаление, защото обичам и винце и коктейлчета Wink

# 505
  • тук-там
  • Мнения: 5 606
Аз пия само бяло вино (червеното не ми понася) и имам две фази: първо се развеселявам, после заспивам.
Иначе като родила на 31 не бях нито млада, нито стара майка. И аз само кърма и после домашни манджи. Но доста грешки направих по отношение на възпитание и емоционална грижа за детето. Сега съм наясно, като стана баба живот и здраве, ще се пробвам да съм по-добра в това. Така е в живота - учим се непрестанно. Дано имаме шанс да приложим наученото!

# 506
  • В градината...
  • Мнения: 15 928
Аз пък ракийка обичам, мога да карам на ракия и много салата. Любима комбинация. Обаче. И вино обичам, и бяло, и розе, и червено. Но също и бира - светла и тъмна. А мартини със зелена маслинкаааа... Вчера си купих от Лидъл, че е на промоция. Имам и чаши за целта. Утре със зелени маслини ще се сдобия. Много съм добре.

# 507
  • тук и там
  • Мнения: 11 383
Да се похваля -дойде ми днес. Ден 29-ти според календара,само дето миналият месец прескочи.
Чудя се от сега нататък така ли ще е?

# 508
  • В градината...
  • Мнения: 15 928
Кайсия, честито.
А дано и аз след теб.
Явно така ще е. Затихващи функции. На майка ми това й се е случило на 53. На мен - на 45.

# 509
  • Мнения: 1 217
На мен като ми прескочи за първи път, после пак ми идваше. После пак прескоци на периоди, докато спря.

Общи условия

Активация на акаунт