Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема № 8

  • 30 279
  • 757
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 1 226
Едно време се тюхках, че рано съм родила, но като ви чета, май не е било толкова зле : ))
Сега само като мина покрай някоя детска площадка, и подскачам от писъците там.
И аз така
Освен това, когато дъщеря ми беше в пубертета аз бях в разцвета си и ни мислеха за сестри, беше ми кеф естествено. Май е по-добре млади да гледаме деца.

# 481
  • Мнения: 13 807
Ние с малкия ни син сме в страхотно съчетание - той в пубертета аз в критическата. Доста сходни симптоми освен горещите вълни Wink.
Не знам как ни търпи мъжа ми.

# 482
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Като гледам младите майки колко безотговорни са, та те са още деца. Добре, че не съм млада майка. Сега от тази позиция го казвам.

# 483
  • Мнения: 8 077
Е, айде сега... Чак пък безотговорни! Така обобщено е много невярно. Хората са много различни, майките също. Аз с първото бях значително по-стресирана, изпълнителна, внимателна в действията си до вманиачаване (на 24), на 34 бях по-спокойна и уверена и по този случай и по-безотговорна (от сегашна гледна точка)... На 44 съм станала "скатавка" - ако мога да си спестя нещо (чистене, гладене, пеене, търчане в игри... дори четене преди лягане), спестявам си го!
Та не бих определяла така младите майки Hands V

# 484
  • тук-там
  • Мнения: 5 696
И според мен енергията е по-малка на 40+. Аз съм с тийн-ка почти на 16, а моя милост в премено на 46. Тя е доста по-спокойна от мен. Аз по отношение на децата имам теория - тяхната нужда от внимание е като жаждата за вода - ако пиеш вода, когато си жаден, вече си обезводнен. Т.е ако детето си търси целенасочено внимание, значи не му го даваме в нужното количество и качество и то е вече “обезвнимено”. Това по повод коментарите по-горе на Перуника. Все едно на каква възраст сме като станем родители, важо е осъзнато да работим за развитието на децата си. Ако детето се бори за моето внимание, аз бих преразгледала собствените си подходи и стратегии за възпитание. Тук темата не е за тоес. С горното исках да кажа, че на мен лично никой и нищо не ми е оправдание за начина, по който се чувствам в премено. За това и търся как да облекча симптомите, за да не товаря близките си с моите хормонални неврастении.

# 485
  • София
  • Мнения: 1 109
Мисля,че като си млад е по-лесно да се гледат деца. На 23 родих дъщеря ми, на 32 сина. Сега на 48 някак гледам по различно. Опитвам се да се въздържам ,за да не напрягам мъжете, макар че имам моменти, когато е трудно. Но и този период ще отмине. Време за децата имам винаги, обожавам да съм сред млади хора. По интересни са ми от малките деца.

# 486
  • тук и там
  • Мнения: 11 530
И според  мен по-рано е по-добре,човек има повече енергия и общо взето и тялото и нервната система реагират по-добре на стрес..Но това  само  на теория.Живота е друг и не се интересува от нашите планове,а се случва въпреки тях..Да са живи и здрави децата ни и ние,все някак ще се оправим с останалото.

Нямам горещи вълни,нищо нямам аз-обаче ми е притеснено-посленият ми цикъл е бил на  втори януари.За второ път в живота ми се случва да не ми дойде.(извън двете бременности).Октомври ми прескочи,но тогава бях на прогестерон и реших че е от него.След това-всичко нормално.До сега..Гърдите ми са напрегнати както преди цикъл.Август като пусках хормони- FSH беше 5,5-5,8 по спомен.Аг-то каза че не става въпрос за ранна менопауза.Хормоните на щитовидната и те бяха наред(аз съм със половин жлеза,но не съм на хормони)
До сега да съм отишла на гинеколог ако бях във БГ,тук не съм доволна от последният при когото ходих,и не знам пак на какъв ще попадна.Това едно на ръка,ами  всеки ден съм в очакване на цикъла.Но ще чакам до понеделник и ще звъня да вземам час. Гледах сайт на една болница,има двама на които пише че са специалисти по  менопауза -ще гледам при тях да взема час.
Изнамерих си резултатите в старата тема( от края на юли са),копирах ги ..
Скрит текст:
    Хормони                                                    Референтна ст-ст
FSH                           5.3       U/l            3,5 - 12,5   
Естрадиол           17.92  pg/ml            12,5 - 166   

TSH                     2.58   ulU/ml            0,27 - 4,20   
 fT4                   12.54  ng/l                         9,30 - 17     
fT3                    2.8   ng/l                          2 - 4,4             

Последна редакция: пт, 28 фев 2020, 09:27 от Kaisia

# 487
  • тук-там
  • Мнения: 5 696
И аз съм с ФСХ 6, но определено съм в предмено. Не знам какво ме се обърква. Предполагам, че балансът между естрогените и прогестерона не е съвсем наред. При мен главно емоционално - по-тревожна съм, по-нервна на моменти и сънувам кошмари. Сега започнах ето това:
https://shop.nadiapetrova.bg/shop/хранителна-добавка-one/?v=461b1990fe86

# 488
  • Мнения: 20 168
За тази добавка четох че е поредният маркетингов трик.

# 489
  • тук и там
  • Мнения: 11 530
Да,и аз съм в предмено.То общо взето повечето след 42- 43 навлизат в предмено.Аг -то не пусна прогестерон даже,защото за него си е ясно че намаля със годините.  Но за същинска менопауза е рано.

# 490
  • София
  • Мнения: 1 109
Не съм си пускала разни хормони, защото реално не виждам какво ще се промени. Така и така вървя към менопаузата. Отклонения имам доста, но го приемам.
Чета ,че доста от вас имат проблеми с тревожност и сън. Така бях и аз в началото към 42. Оттогава ми започнаха промените.

# 491
  • тук-там
  • Мнения: 5 696
За тази добавка четох че е поредният маркетингов трик.
Аз съм точно преди цикъл, обикновено сама себе си не трая в този период. от няколко дни пия този “коктейл”, без да спирам и винцето вечер Wink Ще докладвам дали има някаква промяна.

# 492
  • София
  • Мнения: 1 109
За тази добавка четох че е поредният маркетингов трик.
Аз съм точно преди цикъл, обикновено сама себе си не трая в този период. от няколко дни пия този “коктейл”, без да спирам и винцето вечер Wink Ще докладвам дали има някаква промяна.
Само един съвет от мене. По принцип на тревожността алкохолът пречи. От собствен опит говоря.

# 493
  • Мнения: 7 917
Вчера купих спрей Сомни екс. Уж трябваше да ме гипсира след 5 минути. Мъжът ми се мъчи на дивана да спи, да се наспя добре аз, файда нямаше.

# 494
  • Варна
  • Мнения: 25 241
О, много добре ми се отразява виното на тревожността Sweat Smile Само че от него ми се доспива.

Общи условия

Активация на акаунт