Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема № 8

  • 30 273
  • 757
  •   1
Отговори
# 450
  • Пловдив
  • Мнения: 869
Благодаря ви за отговорите 🌺
Явно е търпима болката, надявам се да свикна бързо с нея .
И доктора казва, че ще си реша проблемите с нея.

# 451
  • Мнения: 7 914
Не мога да се справя с безсънието. Отскоро е, може би месец-два. Лежа и потъвам в депресивни мисли. Днес съм на ендокринолог и ще питам за хранителна добавка или друг цяр. Лошото е, че се вкарвам сама в изкуствена депресия и това влияе на живота и работата ми.

# 452
  • Мнения: 39 330
Когато не мога да спя веднага се изнасям на дивана в хола. Пуснатият телевизор ме приспива.

# 453
  • тук-там
  • Мнения: 5 696
Аз пък спя, но сънувам кошмари. Имам някаква тревожност само през нощта. Като се събудя, съм като нова. Ако знаете лек, казвайте.

# 454
  • Мнения: 8 076
Аз пък спя, но сънувам кошмари. Имам някаква тревожност само през нощта. Като се събудя, съм като нова. Ако знаете лек, казвайте.
Подобно при мен, но не се будя като нова, а като пребита... Алора  (с пасифлора) ми препоръчаха фармацевтите, действа ми добре. Спя дълбоко и спокойно, но не го взимам всяка вечер. Казаха ми, че не приспива, а успокоява и да взимам сутрин и вечер, ама не смея. Simple Smile

# 455
  • Мнения: 39 330
Аз пък спя, но сънувам кошмари. Имам някаква тревожност само през нощта. Като се събудя, съм като нова. Ако знаете лек, казвайте.
А чаша вино вечер, която да те отпусне, топла вана?

# 456
  • тук-там
  • Мнения: 5 696
Не пропускам виното. И вана взимам. И не съм тревожна през деня и вечер. Но явно подсъзнателно нещо работи и няма нощ без кошмари. Четох някъде, че първият и неразпознаваем (неосъзнат) обикновено от  “публиката” симптом на пременопаузата е непредизвикана тревожност.

# 457
  • тук и там
  • Мнения: 11 529
И аз като ударя една чаша вино и ми се доспива веднага.Нямам проблеми със съня(за сега).
28 дни закъснение  ,днес уж трябва да ми дойде. Гърдите ми са доста напрегнати,вчера май имах и сърцебиене леко,наболява ме и малко кръста..Дано да дойде този месец.

Това със кръста  е много странно. Винаги когато съм имала проблем(разбирайте да се скова и да не мога да стана и да съм на коктейл от инжекции)е било по време на цикъл. Казвала съм на лекарите-всички казват че нама връзка,а е съвпадение. И трите пъти когато съм била на легло- съм била и в цикъл,значи три пъти съвпадене..Е как да няма връзка,като само по това време на месеца се обажда кръста ми .Няма логика-обаче е факт при мен.Та трябва да се пазя тези дни-иначе мога да се скова пак.

# 458
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Аз пък не мога да се отпусна. Малките постоянно крещят, дъщеря ми нон-стоп ме дърпа и вика, иска постоянно внимание. Вечер не заспива сама, както и не спи сама. Всичко съобразяваме с нея. Мен ме боли глава, имам сърцебиене, а тя все ме дърпа за ръкава и настоятелно с градиращ глас вика - мамо, мамо, мамоооооооооо....
Откачам.
Спасявам се с готвене, най-ме разтоварва.

# 459
  • Мнения: 39 330
О, и аз много обичам да готвя, но като те прочетох си плюх в пазвата, че децата ми са вече големи. Това, естествено не означава спокоен сън, щото с ММ спим пред телевизора, докато не се прибере каката от разходка.

# 460
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Ние поне ТВ не гледаме, защото какафонията ще е пълна. Седим и мълчим с ММ.

# 461
  • Мнения: 10 263
Аз спя като пън за сега, ще видим до кога....Но съм и много изморена. Лягам и умирам до сутринта. Добре че и моето диване поотрасна, но сега пък трябва да го чакам да се върне от забавления също.....

# 462
  • тук и там
  • Мнения: 11 529
При нас  като гледам ще съвпадне по време пубертета на каката и моето навлизане в менопауза.А  когато свърши менопаузата,малкото ще започне пък пубертета."Голяма веселба " се очертава  и при мен..

# 463
  • София
  • Мнения: 11 489
Аз спя на пресекулки. Поне 5 - 6 пъти през нощта се събуждам, понякога заспивам бързо, друг път - не.
Затова гледам да си лягам рано (не по-късно от 22.30), та до 8 без нещо да ми се съберат някакви часове сън.
Не съм се сещала да взема някаква добавка. Ще попрочета.

# 464
  • Мнения: 20 168
Едно време се тюхках, че рано съм родила, но като ви чета, май не е било толкова зле : ))
Сега само като мина покрай някоя детска площадка, и подскачам от писъците там.

Общи условия

Активация на акаунт