Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема № 8

  • 30 270
  • 757
  •   1
Отговори
# 570
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
На 41 ходих на очен, защото недовиждах. И попитах лекаря - нали  с годините е нормално. А той каза - рано ви е още, след 40 ще е проблем. Взе ме за млада.
Но е факт, след 41 нещата драстично се влошиха. И сега имам очила за четене и за компютър с различни диоптри.

# 571
  • София
  • Мнения: 1 109
Това е нормално със зрението. От 6 години променям диоптрите. Важното е да няма други екстри.

# 572
  • Мнения: 22 887
А аз се завърнах от очен лекар с рецепта за 2 чифта очила. Съвсем нормално се обясни, че след 40 години това често се случва... Защо трябваше да ми напомня за годините?
Хаха, аз съм с 3 чифта от мин.седмица!😱

# 573
  • Мнения: 10 263
Аз на 45 все още киризя, но ми казаха след 2 години на профилактичен. Според доктора, тогава със сигурност няма да си тръгна без очила. На работа с такива дребни неща се занимавам, като точки. И в точките други точки. Това го виждам без очила и лупи за сега. Само светлина ми трябва. На тъмно не виждам, но това не можа да се засече на прегледа. КАзах му на доктора, за пръв път чувал. Викам си щях да се очудя ако беше го чувал. Баща ми ми каза, като взел да не вижда, така първо търсел повече светлина и не след дълго сложил очила.

# 574
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Ха, аз на 41 като отидох на очен лекар, че трудно фокусирах наблизо, жената много притеснено ми съобщи диагнозата - старческо далекогледство. То май има друго медицинско име, но това е присобило популярност. Аз го знам (баща ми имаше), но жената се притесни, как ще реагирам - е то как да реагирам, аз си знам възрастта. Сега на 48 имам нови, за трети път сменени, очила за четене, от 1 стигнах до 2 диоптъра. Ама това да ми е кусура, поне добре съм се научила, да гледам над тях.

# 575
  • Мнения: 22 887
Аз вече
нося 4 + диоптъра за четене и работа наблизо(досега 3, а започнах с 2 преди 8г.)
Остават ми досегашните 3+ за надалеч
И ми вкарват още един чифт очила 1 + , защото с лещите 3 + диоптъра не виждам наблизо!!! Да си ги слагам като работя или чета и съм с лещи!!!
Как сега да чета на плажа с очила и слънчеви очила!!!?
Не искам да си правя слънчеви с диоптър, защото навън предпочитам да съм с лещи, заради удобството, при спорт и тн.
Уффф...!

# 576
  • София
  • Мнения: 6 182
A aз понеже съм силно късогледа -6, за сега все още само си вдигам очилата на главата и забивам нос в ситноте букви. Преди бях с лещи, ама там няма ка да ги махна за секунди и трайно минах на цайси. ММ виждаше като орел, то и сега вижда надалеч, ама я да се опита да прочете надписите на някой сапун или батерия, без очила.
Обичам да бродирам, но ми е трудно, защото за да виждам бодовете трябва да съм без очила, а за да гледам схемата, трябва да сложа очилата...мъка

# 577
  • Мнения: 13 806
Аз вече
нося 4 + диоптъра за четене и работа наблизо(досега 3, а започнах с 2 преди 8г.)
Остават ми досегашните 3+ за надалеч
И ми вкарват още един чифт очила 1 + , защото с лещите 3 + диоптъра не виждам наблизо!!! Да си ги слагам като работя или чета и съм с лещи!!!
Как сега да чета на плажа с очила и слънчеви очила!!!?
Не искам да си правя слънчеви с диоптър, защото навън предпочитам да съм с лещи, заради удобството, при спорт и тн.
Уффф...!
Аз съм с минус 4,75 за далеч и - 2,00 за близко.

Открих че мога да намеря по-широки тъмни очила и да ги нося върху диоптричните. Така правя вече 7-8 години. Просто слагаме едните върху другите.

# 578
  • Мнения: 22 887
Аз вече
нося 4 + диоптъра за четене и работа наблизо(досега 3, а започнах с 2 преди 8г.)
Остават ми досегашните 3+ за надалеч
И ми вкарват още един чифт очила 1 + , защото с лещите 3 + диоптъра не виждам наблизо!!! Да си ги слагам като работя или чета и съм с лещи!!!
Как сега да чета на плажа с очила и слънчеви очила!!!?
Не искам да си правя слънчеви с диоптър, защото навън предпочитам да съм с лещи, заради удобството, при спорт и тн.
Уффф...!
Аз съм с минус 4,75 за далеч и - 2,00 за близко.

Открих че мога да намеря по-широки тъмни очила и да ги нося върху диоптричните. Така правя вече 7-8 години. Просто слагаме едните върху другите.
И аз правех така преди, но сегашните ми цацки са с по-големи рамки..
Тези дни ще ходя да гледам за рамки, ужас..Вече имам сменени 4 чифта очила за 8г. ...

# 579
  • Мнения: 13 806
Аз затова престанай да нося големи пластмасови или по-тежки рамки като преди. Ходя с много тънки метални които се побират зад очила със ширина на л цевото рамо 14см и нагоре. Купила съм си 4типа тъмно очила от най-бледи те стъкла до най-тъмните. Дори имам такива с които ми е комфортно почти до здрач. Проблем ми е че имам наследствена бавна реакция на зеницата при смяна на нивото на светлината. Докарва ми главоболие. Опитвах с рамки с тъмни диоптрични но смяната на рамки пак и докарва главоболие. Опитвах фотосолар, пак не ми е комфортно. Така че с този вариант очила върху очила ми е екстра.
В цикъл съм но вчера се събудих в пет сутринта в някаква тъмна страшна паника и тревожност. Предпочита да съм без цикъл и с мокри вълни отколкото притеснена, с разтуптяно сърце и мисли че всичко в живота ми е извън контрол.

# 580
  • Мнения: 3 927
С цайсите имаме съвпадение. От тийн съм късогледа с около 1 диоптър, така повече от 20 г. От няколко години имам бавна промяна в зрението, но само спрямо късогледството - очилата бавно и много плавно ми пречеха да гледам с тях и на близо. Сега вече не мога да чета етикети с тях, но още не съм за очила за близо - чета книги, работя на компа и плета без нужда от такива. Чакам да ми потрябват втори чифт ...

Между другото дъщеря ми също е с очила и й взех рамка с една допълнителна със тъмни стъкла, която се лепва отпред магнитно върху основната. Много е практично.

# 581
  • София
  • Мнения: 63
Както е казъл оптимистът: винаги може да е по-зле. На мен на 47 ми правиха операция от катаракта на двете очи, разви се за около година.

# 582
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
А аз се завърнах от очен лекар с рецепта за 2 чифта очила. Съвсем нормално се обясни, че след 40 години това често се случва... Защо трябваше да ми напомня за годините?
Хаха, аз съм с 3 чифта от мин.седмица!😱

точно това е формулата:
Човек се нуждае от 3 вида очила:
- пърият е за далеч;
- вторият е за близко:
- и трети... за намиране на първите два Wink

Споко. Всичко е под контрол Очаквано след 40-45г се появява нужда от очила за близко. Така да се каже - ръцете са ми къси и не мога да чета Simple Smile)

# 583
  • Мнения: 22 887
Хаха...Моите ръце окъсяха доста рано, но не очаквах очила върху лещите Sad((((
Днес цял ден седя  и мисля дали да купя нови рамки или да сменям стъклата на досегашните.
Предпочитах да дам едни пари за дрешки и козметика, не за поредните цайси.

# 584
  • Мнения: 39 330
Тъй като се събрахме доста очиларки в темата, да питам и нешо друго. Преди 10 години лекарят е измерил едно разстояние между очите, а сега- друго. Т.е. има разлика от 3мм. И това ли е нормално. Преди е било 65, сега- 68. А в рецептата за очила за четене- разстоянието е 66. Направо ме е страх да отида и да си поръчам нови.

Общи условия

Активация на акаунт