Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема № 8

  • 30 195
  • 757
  •   1
Отговори
# 585
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Ха ха, Шани, баща ми навремето така каза "не че не виждам, просто ръцете ми станаха къси". Майка ми пък с -3 диоптъра, започна с годините да сваля очилата, като чете и пише.
То това далекогледство досадна работа - тъкмо мине детското (-2,5) и минат се не минат 30 години и айде старческо.

# 586
  • Мнения: 8 049
Тъй като се събрахме доста очиларки в темата, да питам и нешо друго. Преди 10 години лекарят е измерил едно разстояние между очите, а сега- друго. Т.е. има разлика от 3мм. И това ли е нормално. Преди е било 65, сега- 68. А в рецептата за очила за четене- разстоянието е 66. Направо ме е страх да отида и да си поръчам нови.
От поне 25 години съм с очила (за далеко) и никога не са ми измервали различно междуочното разстояние (1mm си е нормално, не е робот). 3mm разлика си е значително... Я прочети пак Smiling Imp да не е написал лекаря рецептата с "левия заден крак" 8 като 5! Помоли и в оптиката да ти го измерят и им кажи за това разминаване...

# 587
  • Мнения: 39 292
Оптиката е на жена му, а той си е в кабинета. Ще питам, определено. Мерси.

# 588
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 263
Аз като си правя очила отивам в оптика Джой май се казваше имат си лекар и на място си ми измерва и ми правят очилата Simple Smile И на мен ми намаля диоптъра само на едното око - което е странно - късогледа съм от ученичка Simple Smile Винаги поръчвам очила с потъмняващи на слънце стъкла - през годините са ми ги наричали хелиосоларни, хелиоматик и др. Simple Smile

# 589
  • София
  • Мнения: 11 482
Ха, октомври бях на очен, похвали ме, че имам перфектно зрение.
Благодарих с усмивка, а тя ми каза - "Няма нужда от благодарности. Очаквайте зрението да започва да се влошава. След 40 е така."

# 590
  • Мнения: 39 292
Това число 40 за нищо го нямат.... Всеки го набеждава....

# 591
  • София
  • Мнения: 11 482
Да. Честно казано, неприятно ми стана.

# 592
  • Мнения: X
Здравейте,да ви попитам кога е най добре да се пие вечерна иглика9сутрин или вечер,а другата добавка е за коса ,кожа и кости ,нея я пия на обяд.Просто се замислих има ли значение.

# 593
  • Мнения: 10 256
Вечерна иглика се пие 2х1300mg на ден, след хранене. Аз я пия сутрин и вечер.

# 594
  • В градината...
  • Мнения: 15 929
Като малка бях далекогледа. Постепенно диоптрите намаляха и изчезнаха. Тогава още ми казаха, че след 40 пак ще започнат да растат. Така и стана.
Обаче .... като си сложа новите цайси и имам един колега, чието чене увисва /завалията по-млад с 10 години/.

# 595
  • Мнения: 22 827
Като малка бях далекогледа. Постепенно диоптрите намаляха и изчезнаха. Тогава още ми казаха, че след 40 пак ще започнат да растат. Така и стана.
Обаче .... като си сложа новите цайси и имам един колега, чието чене увисва /завалията по-млад с 10 години/.
Хаха..нали! И аз придобивам едно такова изражение ..мхм..

# 596
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Как го придобивате това изражение? Аз само като даскалица гледам, по разкази на потърпевши. Но си имах личен пример, от мама, така гледаше над очилата, че веднага ми ставаше ясно, че нещо съм загазила. И ѝ се връзвах до 11 клас, нищо че и аз бях далекогледа като дете и знам, че тя, късогледата, като погледне над очилата не вижда нищо. Чак на 17 години се осмелих да я питам, какво ме гледа над тия очила, като не вижда без тях. Призна, че съм права, но продължи да го прави.

# 597
  • Мнения: 39 292
При мен положението е по- зле- аз така над очилата гледам ММ, че и челото сбръчквам.

# 598
  • София
  • Мнения: 11 482
Само очила ми липсват. То и без тях почти на нищо не приличам, а с тях ще е ..... олеле майко Confounded

# 599
  • Мнения: 20 152
Между другото, сега има всякакви страшно готини рамки, и много хора придобиват по-интересен и фешън😸 вид с очила.

Общи условия

Активация на акаунт