ДЕКЕМВРИйски мами са щастливи - гушкат бебета красиви!

  • 17 425
  • 731
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 354
Ние режим нямаме Sad яде , когато си иска, цока , когато си иска и вече тотално ме е побъркал... през деня се лигави цока веждъж- два пъти и само се цедя, вчера вечерта изяде света от 20:30 като започна изяде 190 цедено и в 23 като започна едно цокане( аз излизах и не се бях целила от 17часа и бях препълнена), докато не ме опоска не миряса, изял е поне 150 да не кажа 200 и заспа до 6:30... Как не оповръща света не знам. Чудя се защо прави големи паузи с малко храна , а после няма наяждане...
за коликите всяко нещо е с временен ефект - сега давам абоколикена и има някакъв напредък спрямо първите два дни, но той категорично вечерно време си се дере и не мога да хвана от колики или от глад, защото аз му давах само веднъж да яде към 21-22 и после не му предлагах, а както вчера яде започвам да си мисля, че може хем да е гладен, хем да му се спи и да го боли...
Иначе наистина започва вече да се заглежда гука, цвърка и е мн сладък 🐥
За млечницата на каката правих 2-3 курса с този фунгостатин и ефект имаше мн малък и временен, но при нея беше само езикът обложен , не е имала по бузите к небцето. Правихме почистване на езика с марла , напоена със сода и вода и имаше по- добър резултат.

# 376
  • Мнения: 63
Калоян реве от два дни около часовете за баня и след това до към 22:00 часа. Обикновено къпем към 20:00 ч, защото тогава му се пада и времето за ядене. Снощи се сетих, че роднини от Гърция ми бяха пратили сироп против колики, който сестра ми също ползваше с племенника и имаше голям ефект. Направо го бях забравила. И след банята му дадох сиропа, вместо капките Еспумизан. След 30 мин имаше ефект. Не можах да повярвам. Детето се кротка и 1 час си игра на активната гимнастика, докато заспа. Смя се, гукаше си...абе идилия. Ще го давам само вечер, че е 10 евро шишето, а като гледам бързо ще свърши. То детето само тогава има колики. Преди бяха търпими, но от два дни се засилиха и се дереше няколко часа. Ще пробвам със сиропа още две вечери и ако има ефект ще публикувам снимка. Надявам се да не е било случайност. Хубавото е, че сиропчето е с копър и не съдържа симетикон, така че не би следвало да запича.
Как разбирате за млечницата? Плаче ли бебето? Защото на мен понякога ми се струва, че Коко има, но се оказва мляко, защото като му дам вода и се отмива.

Точно аз давам вода и не се отмива. Благодаря за съветите момичета.

# 377
  • Мнения: 882
Привет  момичета и аз да се похваля с 6 часова пауза тая нощ от 23 до 5 направо не можех да повярвам а аз два потника смених, че  ми изтекоха гърдите докато се събуди.  Сега през деня на 3часа е . Ходихме и навън малко си поспа повече днес да видим как ще е вечерта . Къпем се според малкия и смяната на таткото . Моя малкия все още само главата си мести в двете страни , тялото само от едната страна към средата това може  . Слагам го по корем вдига си главата но не може дълго да я задържи иначе с крачета рита и се набира като да лази 😁 косичката от пред от шапката и на нас и опада  но гледам че расте нова . Мигли също още му пораснаха и с тия крусти се борим.  Лицето го чистя с лайка и мажа със зехтин и пада даже леко ако натисна ще го изчистя но ме е страх да не го нараня  и да не го заболи.  Главата още с нищо чакам педиатърката да каже , но четох че с кокосово масло Може да го мажа.  Иначе аз цялата кожа със зехтин мажа и преди мн му се белеше , но сега му е супер меката и гладка . Единствено по гърдите му е по грубо и точно там ни бяха и пъпчиците . Подозирам че му е сухо там и трябва по често да го мажа а аз гърдите само след баня мажа или ако се преобличаме.  Пъпчиците почти не се виждат , но като стане червен и мн затопля за баня се виждат та почвам да мисля дали пък не са наистина от топлото  въпреки че на 22 градуса се гледаме.

Последна редакция: сб, 25 яну 2020, 18:19 от monikrisi

# 378
  • Мнения: 290
Привет  момичета и аз да се похваля с 6 часова пауза тая нощ от 23 до 5 направо не можех да повярвам а аз два потника смених, че  ми изтекоха гърдите докато се събуди.  Сега през деня на 3часа е . Ходихме и навън малко си поспа повече днес да видим как ще е вечерта . Къпем се според малкия и смяната на таткото . Моя малкия все още само главата си мести в двете страни , тялото само от едната страна към средата това може  . Слагам го по корем вдига си главата но не може дълго да я задържи иначе с крачета рита и се набира като да лази 😁 косичката от пред от шапката и на нас и опада  но гледам че расте нова . Мигли също още му пораснаха и с тия крусти се борим.  Лицето го чистя с лайка и мажа със зехтин и пада даже леко ако натисна ще го изчистя но ме е страх да не го нараня  и да не го заболи.  Главата още с нищо чакам педиатърката да каже , но четох че с кокосово масло Може да го мажа.  Иначе аз цялата кожа със зехтин мажа и преди мн му се белеше , но сега му е супер меката и гладка . Единствено по гърдите му е по грубо и точно там ни бяха и пъпчиците . Подозирам че му е сухо там и трябва по често да го мажа а аз гърдите само след баня мажа или ако се преобличаме.  Пъпчиците почти не се виждат , но като стане червен и мн затопля за баня се виждат та почвам да мисля дали пък не са наистина от топлото  въпреки че на 22 градуса се гледаме.
Мони, и при нас след баня се появяват пак пъпчиците и стават червени. Също мисля, че е от топлината. Аз съм скептично настроена към мазания със зехтин, олио, мас и т. н. Мажа я само с олиото на Мустела след къпане, но мисля да го сменя с Хип. В болницата това използваха и много ми харесваше миризмата му, пък и и действаше добре. Пъпчиците ги мажа с крем на Avene XeraCalm и действа добре.

# 379
  • Мнения: 11
Тъкмо да се бях зарадвала, че сме изпратили коликите и днес от нищото рев, истерии, викове... В чудо се видях! Кога отминават тия пущини, бе?!
Иначе, Сладурче, удома идва веднъж една кинезитерапевтка, по препоръка на доц. Георгирва, та тя ми показа масажи и упражнения, които да правим всекидневно. Ако искаш мога да ти пратя на лично клипче, да се ориентиташ за какво говоря.

# 380
  • Мнения: 882
Привет  момичета и аз да се похваля с 6 часова пауза тая нощ от 23 до 5 направо не можех да повярвам а аз два потника смених, че  ми изтекоха гърдите докато се събуди.  Сега през деня на 3часа е . Ходихме и навън малко си поспа повече днес да видим как ще е вечерта . Къпем се според малкия и смяната на таткото . Моя малкия все още само главата си мести в двете страни , тялото само от едната страна към средата това може  . Слагам го по корем вдига си главата но не може дълго да я задържи иначе с крачета рита и се набира като да лази 😁 косичката от пред от шапката и на нас и опада  но гледам че расте нова . Мигли също още му пораснаха и с тия крусти се борим.  Лицето го чистя с лайка и мажа със зехтин и пада даже леко ако натисна ще го изчистя но ме е страх да не го нараня  и да не го заболи.  Главата още с нищо чакам педиатърката да каже , но четох че с кокосово масло Може да го мажа.  Иначе аз цялата кожа със зехтин мажа и преди мн му се белеше , но сега му е супер меката и гладка . Единствено по гърдите му е по грубо и точно там ни бяха и пъпчиците . Подозирам че му е сухо там и трябва по често да го мажа а аз гърдите само след баня мажа или ако се преобличаме.  Пъпчиците почти не се виждат , но като стане червен и мн затопля за баня се виждат та почвам да мисля дали пък не са наистина от топлото  въпреки че на 22 градуса се гледаме.
Мони, и при нас след баня се появяват пак пъпчиците и стават червени. Също мисля, че е от топлината. Аз съм скептично настроена към мазания със зехтин, олио, мас и т. н. Мажа я само с олиото на Мустела след къпане, но мисля да го сменя с Хип. В болницата това използваха и много ми харесваше миризмата му, пък и и действаше добре. Пъпчиците ги мажа с крем на Avene XeraCalm и действа добре.
Ами може  и от топлото да са гледам, че като си спи и е спокоен няма ш следа  от тях. А за зехтина и аз бях така . Има си на мустела козметиката обаче педиатърката всеки път ме питаше д какво го мажа и настояваше и аз не мога да лъжа  и затова реших да пробвам . Купувам хубав и чист пресован и наистина за сега кожата му е супер иначе мн се белеше. И за мен за остаряла методи  ей сега от погачата имам подарък на колоран  някой ползва ли с невен са . Ухаят мн хубаво . Момичетата с  бебето със сополки зелени ли са . Аз всеки ден чистя тоя  нос от бели сополки и гледам че продължава да киха често  .

# 381
  • Мнения: 5 524
Мони, имай предвид, че зехтина загрява и няма значение, че го гледаш на 22 градуса, той запушва порите и загрява кожата.
Ние сме с козметика хип - гела за къпане и олиото, а млякото ни е на здраве бебе. Доволна съм от всичко.

# 382
  • Мнения: 941
И ние тази вечер яка истерия,от колики и за ядене..в чудо се видях.
Дария май има бебешко акне,вие с какво мазахте лицето?
Яна,щом тя е назначила,съм сигурна че ще е добре.Прати ми клипче, благодаря предварително.Ние февруари сме на ТФЕ,а март при доц.Георгиева.
Днес минах на лекар, всичко е наред с мен,каза лекарката много пазене сега,че ставали сериозни изненади,даже съм си имала овулация преди 2,3 дни.
Водих децата при лекарката която ми прави процедурата, много им се радва,снимки, прегръдки.. много мило ми стана.Ще съм и благодарна цял живот.
Голяма разходка направихме днес до София,даже и в Лидл влязох 😁

# 383
  • Мнения: 112
Ние днес бяхме на разхадка със слинга и много му хареса. Спа си през цялото време, но за сметка на това като се прибрахме си помрънка цял следобяд.
Ние ползваме козметиката на биодерма и сме доволни. Четох много добри отзиви за козметиката на бебо-някой ползвал ли я е ?
Днес за първи път му правих масаж, ама малко на бързо, че орева света.
Вие колко често ги оставяте  по коремче и за колко време. На нас ни казаха 3 пъти по 3 мин, но той мн плаче. Няма как 3 мин за го оставя да се дере..

# 384
  • Мнения: 856
Здравейте момичета,
2 дена не съм влизала и докато наваксам..Grinning
Аз мляко правя за не знам дали има и 2 мин, имам винаги топла вода в термоса, която преди това е изварена в Ел кана.
Малкия през деня яде на 3 часа, на обяд често и на 4.а вечер напоследък прави почивка към 6 часа, да видим дали ще си стане тенденция това. Режим му правех на 3часа,но сега спрях, когато се събуди.
Симка по корем слагам 2,3 пъти на ден, когато е буден и е минал поне час и половина от яденето, не засича по колко време, не е много. Слагам го вдига си главата, когато видя, че се изморява и почва да поляга, го веъткам на страни за почивка, така и той взе да се учи да се завърта, изчакам малко и пак го завърта по-корем.
Последните два три дена нямаше Колики, но тази вечер пак по плака, за радост не много, дадох му от чайчето на хип и бързо се успокой.

# 385
  • Мнения: 633
Мами, някоя да дава такъв пробиотик сашета?

# 386
  • Мнения: 856
Мами, някоя да дава такъв пробиотик сашета?
Давам такъв но на капки

# 387
  • Мнения: 354
И аз давам такъв на капки сега, преди давах на сашета на каката Simple Smile доволна съм Simple Smile в капките има и витамин Д

# 388
  • Мнения: 633
Четох някъде че се дава на бебета над 6 месечна възраст, а на кутията има дозировка за кърмачета...и сега незнам да давам ли или да не давам?!

# 389
  • Мнения: 354
Сашетата ги давах на каката от 3ти месец някъде , защото тогава го открих.
Педи ми ги е одобрила са малчо Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт