Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 24

  • 32 854
  • 738
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 16 216
Стевията е инсулиногенна.

# 226
  • Мнения: 2 064
Повече от 50гр са вх в менюто наSinsinita. Аз при толкова вг дебелея.

# 227
  • Мнения: 24
Ами не са повече. Аз затова казвам, че количествата са съобразени, макар и нещата да изглеждат много като продукти. Нетните ми вх не минават повече от 18-20. За 6 месеца съм свалила 23 кг.
А за стевията не знаех. Докторите, които гледам в youtube са за използването на стевия като подсладител. На моята пише и че не влияе върху кръвната захар и инсулина. Така или иначе я ползвам в изключително монималки количества.

# 228
  • София
  • Мнения: 16 216
Всичко, което е сладко на вкус на езика, дава сигнал на тялото да изпуска инсулин. Без значение въглехидратния му състав...

# 229
  • Мнения: 32 352
Допускам, че може и да бъркам някъде.
Горе долу така изглежда един ден хранене:
Закуска: 2 яйца пържени в масло, 2-3 слайса бекон,около 20 гр гауда и половин авокадо+ Кафе със малко сметана и лъжица кокосово масло.
Обяд: голяма салата от около 150 гр айсберг, 1 авокадо, жълта чушка, няколко черита, малко сурови броколи и 100 гр пил. гърди, зехтин и чия или тиквени семки и синьо сирене
Късния следобед, ако огладнея няколко бадема или ореха
Вечеря: наденица( пържола, 2 кюфтета ) със салата или задушени броколи.
 2-3 пъти в седмицата като десерт си позволявам крема сирене със стевия и кокосови стърготини или лъжица фъстъчен тахан. Като колочествата на всичко са съобразени спрямо макросите. Калориите за деня са ми около 1300.
Преди 2 месеца захарта ми е била 5.27, и сули а 6.62, Хома индекс 1.55
Към днешна дата захарта е 5.68, а инсулина 9.84, хома индекс- 2.48
Холестерола също значително е повишен, но това разбрах ,че донякъде е нормално.
С водата ми е малко трудно да я докарам повече от 1.5 л.


Трудно не трудно, ще трябва да вдигнеш водата.
Ако искаш де, твоя си работа.
Стевията е инсулиногенна. В първия пост е писано за подсладителите. Не са режимни, а по изключение.
Млечните също са инсулиногенни. Най-вече прясно мляко, кисело. Извара също, но не като прясното. Така че извара трябва с мазнина да се съчетава.
Нещо много миксираш нещата и се получава миш маш ми се струва.
Лично аз предпочитам по-прости яденета, а не пет протеина омешани.
Увеличи зелениите.
По връзка магданоз 2 пъти не ден на всяка салата.
И със стреса нещо направи.
Защото понякога и правилно да се храним, той може да преобърне нещата.
С чията не прекалявай.
Протеините, които купуваш трябва да са чисти.
Тоест сиренето, месото.
Тоя бекон ако е от пакетираните, а не е домашен и няма консерванти - ок.
Иначе не става.
Консервантите разболяват.

# 230
  • Мнения: 2 064
А бе как да не са много тия вг в менюто на Sinsinita вчера на обяд? Толкова голям брой вг като се смесят,  колкото и малки количества да са,  си става много. И само 100гр постно пилешко филе,  най-сухото месо! И семки (тиквено) и зърна (чия) омешани.

# 231
  • Мнения: 27 822
Синсинита, обичайно смесваш ли толкова източници на мазнини на закуска? Thinking

# 232
  • Мнения: 24
Комосово масшо не винаги слагам в кафето, но двете яйца с авокадо и малко бекон и парче гауда са редовни.
А относно салатата на обед.. опитвам се да включвам разнообразни зеленчуци, за да не се лишавам от фибри. Чията е по скоро за украса, ако изобщо я има, а тиквеното семе е 5 гр.
Бих приела съвет за по " простичко"  меню, но просто ужасно обичам голяма зелена салата.
Извара, кисело мляко и прясно изобщо не консумирам.
Смятате ли, че някоя от храните може да е причина за повишаване на инсулина?

# 233
  • Мнения: 5 086
И двете изследвания ли прави след 10-12  часа глад?

# 234
  • Мнения: 24
И двете, да. Ама като гледам май и трето ще правя. През изминалата седмица се занимавах с болници заради дискова херния и стреса май в повече ми дойде. А сега покрай последните резултати реших, че всичко съм оплескала и се притеснявам още повече.

# 235
  • Мнения: 5 086
Нищо не си оплескала,  храненето изглежда чисто. Пусни нови изследвания след време в същата лаборатория. И пий повечко вода

Последна редакция: нд, 19 яну 2020, 20:54 от Фръц!

# 236
  • Мнения: 7 271
Според мен причината за повишения инсулин не е храненето. Читаво ми се струва. Може от лекарствата за хернията нещо да е оказало влияние.

# 237
  • Мнения: 2 064
Според мен в някои от храненията си Sinsinita се наяжда с въглехидрати, макар и полезни, липсва качествен протеин, който засища. След такива хранения огладнява по-бързо и тогава възниква нуждата от междинно похапване.

Прекалено многото фибри в диетата продължително време не е  добре. Червата губят капацитета си за самостоятелно изпразване без стимулация на фибри. Стават по-мързеливи, чакат помощ отвън. Накрая забравят как да се свият. И настъпват усложнения - запек, хемороиди, фисури и др.

# 238
  • Мнения: 27 822
Може от лекарствата за хернията нещо да е оказало влияние.
Аз исках да допълня същото. Доста обезболяващи/антибиотици/др. вид лекарства въздействат на КЗ. А и повишението не е чак "сензационно"...
Близък беше в болница и пиеше антибиотик- с Д1! Такива необясними хипер и хипо гликемии имаше! При хипер си бие инсулин и после следваше хипо...А лекарите не му вярваха и си мислеха, че просто е ял много! Наложи се да му внасят отвън нещо сладко (при Д1 хипо е много кофти нещо!)...Оказа се, че си го пишело в упътването, но лекарите пак нищо не казвали. След като зрението му се влошило много близките изискали и прочели листовката- и пишело и за вариране на Кз, и за влошено зрение....

Последна редакция: нд, 19 яну 2020, 21:52 от dolce miele

# 239
  • Мнения: 4 042
4 дни режим заради проблема с жлъчката, на 5тия кривнах и пак ме заболя. Добре че този път вече имах под ръка хапчета. Сега отново съм на тиква с извара - това ме засища и като нутриенти не е чак толкова зле, като варен ориз примерно (и през ум не ми минава да го ям). Чувствам се като наказана да изям всички тикви, за всички тези прасета, които съм изяла през последните 2 години. Какво възмездие, каква ирония на съдбата... Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт