Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 24

  • 32 820
  • 738
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 1 518
Точно. За да не го пиеш всеки ден, еднократно в седмицата. А и К2 се включва, когато Д е над 5000 единици на един прием.

# 661
  • Мнения: 272
Аз бях с тежък дефицит на вит.Д, под 10 му беше стойността. И на вит.Б12 имах недостиг. Имах депресия и силна тревожност, симптомите изчезнаха, но след продължителен прием. Успях да вдигна вит.Д до 31, а Б12 до 264. Пъпки ми излизаха доста, подкожни. Случайно прочетох някъде, че витБ5 помага в такъв случай. Започнах да го приемам. И не знам дали заради него, но спряха да ми се появяват. Но ползвам и третиноин, та не знам от кое точно изчезнаха
Ps: мисля че Денис от темата за добавките беше споменала за Вит Б5, но не съм сигурна изобщо, може ако някой се интересува да я попита

# 662
  • Мнения: 27 759
Чакайте малко, какви левкемии...Аз не казах всеки да пие допълнително Б 12! Stuck Out Tongue Winking Eye Казах, че който се интересува как и къде се абсорбира, може да погледне съответната тема и да се информира. Нали тук някой спомена, че в дебелото черво се абсорбира, а аз споменах, че усвояването му всъщност е доста сложно. Никога не съм насърчавала да се приемат добавки ей така заради спорта. Hug

# 663
  • Мнения: 5 459
Сиси , и аз съм с много висока тревожност и депресия. Витамин Д беше мисля, че 6 при мен....По принцип ми става зле от слънцето и не стоя много на слънце, така, че е ясно защо е нисък. Пих Д и К преди 3 месеца, но само по 1000 еденици и той беше на хапчета. Не съм го замервала отново, но вероятно си права, че трябва да се пие продължително...

# 664
  • Мнения: 18 542
Точно. За да не го пиеш всеки ден, еднократно в седмицата. А и К2 се включва, когато Д е над 5000 единици на един прием.
Д-то ми е 4000IU, а К2 е 100 микрограма течност и препоръчителната доза за него е 10 капки. Не разбирам в каква доза да взема К2-то и в каква Д-то ако е веднъж седмично.

# 665
  • Мнения: 272
Сиси , и аз съм с много висока тревожност и депресия. Витамин Д беше мисля, че 6 при мен....По принцип ми става зле от слънцето и не стоя много на слънце, така, че е ясно защо е нисък. Пих Д и К преди 3 месеца, но само по 1000 еденици и той беше на хапчета. Не съм го замервала отново, но вероятно си права, че трябва да се пие продължително...
О, това е прекалено малко! Има тема за вит.Д, момичетата могат да ти дадат съвет. Но най-добре е да посетиш и лекар, ако вече не си. На мен ми изписаха Вигантол, до колкото знам се усвоява добре, а и никак не е скъп.
Миоки, на мен ми бяха казали, че ежедневната доза, която са ми изписали, мога да я приема цялата, веднъж седмично. Нали не е водно разтворим вит. и затова нямало значение, по кой от двата начина ще се приема. Това от лекар, не знам колко е вярно, че то знае ли вече човек. Но вит.К2 не съм приемала, мислех да го проуча, но така и не стигнах до там:)

Последна редакция: чт, 30 яну 2020, 20:17 от sisi..

# 666
  • Мнения: 27 759
Алина, да не те отчайвам, но аз пих към половин година капки витамин Д по 1000-2000 единици дневно (понякога и по повече + К 2) и вит. Д ми беше към 30.....Хем не съм се пазила чак толкова от слънчева светлина...
Миоки, 100 микрограма са ок. Доколкото помня. Колко К 2 има в 10 капки?

# 667
  • Мнения: 18 542
Миоки, 100 микрограма са ок. Доколкото помня. Колко К 2 има в 10 капки?
100 микрограма са в 10 капки и препоръчаната дневна доза на опаковката, за възрастни е 10 капки.

# 668
  • Мнения: 4 042
Аз пък като се пържих това лято на плажа, както никога и познай? Точно след това си мерих витамин Д и под минимума. Търсих одеве пак за връзката на витамин Д с ИР, със сигурност има, но беше доста дълга статия, а на английски по-бавно чета.

Витамин К има доста в магданоза, ама дали е К1 или К2 не ми показва приложението. Изобщо в зеленолистните. Ох, тя Миоки не ги яде. Simple Smile Ама поне магданоз? В 5 грама магданоз има 80 мкг витамин К. На мен витамин Д 2500 iu, който пия, ми е в комбинация точно с 80 мкг К2. Остава въпросът само от кой вид е витамин К в магданоза Confused

# 669
  • Мнения: 1 518
Миоки, избираш ден от седмицата. Пиеш 28 000 единици и една доза (100) К2. Знаеш, че е след нахранване. Аз го пия заедно с омега3 от гледна точка на мазно.

Лятно време и сами можете да се ориентирате дали имате недостиг на Д. Хората с недостиг само червенеят и изгарят, не могат да направят тен. А това, че не ни се вдига на слънце вероятно пак има отношение към другите липси и проблеми в тялото.

# 670
  • Мнения: 18 542
В растенията е К1 който е различен и има различна функция от К2.

bongobongo, благодаря! Ще пробвам този вариант поне докато ми свърши К2-то да не го хвърлям и май повече няма да купувам.

# 671
  • София
  • Мнения: 16 213
Aз съм единствения ви "клиничен" случай, който успя да предозира магнезия и Б12 Simple Smile. Витамин Д ми е в норма, с елементарно непазене от слънце.

# 672
  • Мнения: 4 042
Миоки, ясно.

Бонго бонго, преди бях точно така, само изгарях, тен не правех. Това лято не изгорях, хем без слънцезащита, и успях все пак малко тен да хвана. И бях чела за това, което казваш, и много се изненадах, че все пак се оказах с дефицит - 17.77. Преди това не мога да си представя колко зле е било.

# 673
  • Мнения: 27 759
Чела съм инфо, че носенето на очила пречи на синтеза на вит. Д. Слънчеви очила със защита.

# 674
  • Мнения: 4 042
Очила ту слагам, ту свалям, само с лунички се "синтезирах", нищо друго не направих. И реших вече да си пия витамина, и пак ще си ходя на плаж да плувам, и ще се пека, но със защита. Цял живот съм си била луничава, като нищо ще си докарам ако не се пазя някоя по-гадна пигментация.

Общи условия

Активация на акаунт