Къдрокоси красавици - 4

  • 36 757
  • 750
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: X
Има ли разлика между оригинален Tangle Teezer и имитация? Аз съм си доволна от имитацията и се чудя има ли смисъл да си взема оригинална. Видях че имат и кръгла четка за изправяне и много ми се иска да я пробвам, че обикновените са отвратителни.

# 121
  • Мнения: 5 634
Аз съм използвала и Dessata, не виждам разлика с тангъл тийзъра. След като си доволна от твоята четка, защо се чудиш дали да купуваш друга?

# 122
  • Мнения: 94
Spiritlight , какъв тип са къдриците ти,че доста се чудя за крема на Маракеш. Използвам спрея за обем и съм супер доволна не съм ползвала други техни продукти. Къдриците ми са 2с-3а и незнам дали няма да ми идва тежичък

# 123
  • Мнения: 5 634
3b са моите. Не знам дали да ти го препоръчам, нямам представа как ще се отрази на по-чуплива коса. Може и да е тежичък, но все пак зависи и от количеството, което слагаш. Ето, аз снощи попрекалих и днес ми е малко отнет обема, който очаквах...
Преди малко ми излезе пост в една от CG групите във фейсбук, че няма да одобряват повече постове, свързани с DevaCurl. Явно твърде много жени се оплакват от косопад и други проблеми след употребата им. Води се и някакво дело. Общо взето се заформя скандал около марката.

Последна редакция: чт, 06 фев 2020, 11:48 от Spiritlight

# 124
  • Мнения: 94
Да и аз така разбрах за марката. Аз прекратих всичко свързано с CG метода след последното ми миене се изморих да чакам резултати,косата ми изглежда толкова зле че вече каквото и да сложа ефекта е кошница меко казано. Сега се чудя с какво да започна че да е оправя малко. Ако някой е стигнал до тук моля да ми помогне как да оправя щетите, не ми пука за състава само да ми се пооправи косата.

# 125
  • Мнения: 5 634
Ами аз си възстановявам косата от великия метод със силикони... Даже умишлено следя продуктите да имат силикон - маски, стилизанти...

# 126
  • Мнения: 94
Spiritlight, много правилно го нарече" великия". Направо съм бясна как можах да се подведа на подобни глупости. Ще ми споделиш ли какво точно използваш? И да Сега ще сложа 1тон силикон на главата си. Загледах се в шампоаните на  Керастаз, но незнам кой да си взема . Ако нещо си ползвала ще ми споделиш ли МОЛЯ!!!.

# 127
  • Мнения: 5 634
Шампоан - редувам Shea Moisture с ямайското рициново масло и Macadamia - безсулфатни и хидратиращия на Aphogee - той е със сулфати. Маски - Macadamia, храната на Гарниер с макадамия. Стилизант - крема на Балеа, онова нещо на Ревлон и крема на Маракеш. Всички неща ги редувам, не слагам много продукти по косата си. Като цяло следя да не оставам без силикони - ако в маската няма, задължително да има в стилизанта. Ако слагам гела от ленено семе например, задължително гледам в маската да е имало силикони. Успех във възстановяването!

# 128
  • Мнения: 94
Spiritlight! Благодаря!!!

# 129
  • София
  • Мнения: 5 161
Аз съм като Spiritlight с тази разлика, че така и не изпробвах докрай прословутия метод, защото не мога без топъл сешоар. И не мога като луда да чета етикети...
Използвам шампоан на NatureBox, сега си взех макадмията и съм доволна. Няма сулфати, силикони и парабени. Ползвам храната за коса на Garnier с макадамия - отново е без сулфати, силикони и парабени.
За сметка на това стилизантите ми са с алкохол и силикони. Ползвам пяна за коса, а последните две миения - въпросният крем за къдрици на Balea, от който оставам все по-доволна. Ходещо опровержение съм на CG метода, защото косата и скалпът ми са чисти, въпреки безсулфатния шампоан и уж "вредните" стилизанти.
Членувам в една българска група на къдравите. Мацката, която я основа, е много готина и много й се кефя, въпреки че не я познавам лично. Ама в тая група е някаква лудница. Свалят се приложения, изчисляват се колко са "чисти" продуктите, разменят се реплики "Аз не купувам нищо под сълза от девствена кошута"... Това за мен е лудост и е прекалено.

# 130
  • Мнения: 1 340
Нищо прекалено, за мен не е добре.  CG не отича изобщо стилизатните, още по малко безсулфатните шампуани, нито всеки алкохол е лош, но има и такьв който изушава косата. При мен  CG работи. Bажното е да си харесваме косите, без значение с CG или без него

# 131
  • Мнения: 134
От коя пяна за коса си доволна, Sunshine_Reggea? Искам да редувам Balea-та с друг продукт. На Ревлон активатора за къдрици ми е слабичък, ще мина пак на някаква пяна, но се чудя коя.

# 132
  • София
  • Мнения: 5 161
От коя пяна за коса си доволна, Sunshine_Reggea? Искам да редувам Balea-та с друг продукт. На Ревлон активатора за къдрици ми е слабичък, ще мина пак на някаква пяна, но се чудя коя.

Taft Power and Fullness, в черната опаковка. Силна е много, но всичко под нея пък ми идва слабо и обезсмисля слагането на пяна...

# 133
  • Мнения: 947
В ютуб драмата с Дева Кърл се задълбочава между другото. Интересно ми е има ли нашенки пострадали по някакъв начин от продуктите им. Никога не съм ги пробвала и мислех скоро да си взема нещо, но сега смятам да пропусна.

Аз пак отскочих до любимия магазин и забърсах един гел с по-силна фиксация. Нямам търпение да го пробвам. Този е.
https://www.rainhadoscachos.com.br/embelleze-novex-meus-cachos-g … derosa-500g-p191/

# 134
  • София
  • Мнения: 5 161
Това с DevaCurl ми се струва поредната мода. Доскоро се скъсваха да ги хвалят, сега - "разпни го". И всичко тръгва от няколко блогърки със снимки "преди" и "след" и твърдения, че точно DevaCurl са им унищожили косата...
Държа да отбележа, че никога, ама никога дори не съм виждала на живо продукт от тази марка. Канила съм се да си поръчам, все съм си казвала - хайде, следващия път. Все си казвах - ето, имаш шампоан, балсам, маска, стилизант, може да почака. И така и не съм си купувала.
Но това "активно мероприятие" и то от жени, които доскоро се кълняха, че ТОВА са продуктите за къдрава коса... Нещо прекалено ми идва. Моята коса няма един и същи вид след две последователни измивания, какво остава ако сменя продуктите.

Общи условия

Активация на акаунт