Къдрокоси красавици - 4

  • 36 524
  • 750
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: X
Ванеса, благодаря! Както винаги безценни съвети и помощ!
За теб може всеки метод да е обикновен и стар, ама аз пробвам всичко ново като малко дете, че сешоар не бях ползвала две години, не съм фен.
Методът, който пробвах вчера е вариант на дифузия от разстояние. Дифузера се слага на силна струя и температура върху равна повърхност, косата се навежда и се застава на дистанция отпред. Долната част на косата се полага в хавлия или тениска и така се съши, все едно косата е в хамак. Така е кръстила метода - hammock diffusing. Има клипове пак в Инстаграм с този хаштаг. Изглежда странно, но така хем се пази косата от топлината в някаква степен, хем се поддържат къдрици, от това, което видях. Не знам до колко е полезно това и дали го обясних като хората Grinning

# 526
  • Sofia
  • Мнения: 4 397
Да попитам с определени продукти косата е добре само след измиване или се задържа и следващи дни? На следващия ден какво правите, за да освежите къдриците? Клечкосани не харесвам, така че нищо с фиксация не се ползва в къщи.
Кремът на Andalou е супер след измиване, но на следващия ден косата става много суха и хвърчаща. Не мога да го похваля.

# 527
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 759
Момичета, ползвали ли сте тези продукти:

# 528
  • Мнения: 1 396
Лита, аз съм ползвала коприната с червената капачка и не ми хареса, но в темата за профи продукти за коса в момента много хвалят марката и може да видиш мнения там.
Да ви попитам, след като подсушите косата с кърпа или тениска и нанесете някакъв продукт ( крем, гел, пяна) разресвате ли или само мачкате косата?

# 529
  • Мнения: 4 585
Аник, аз използвам гел от ленено семе и в следващите 3 дни всяка сутрин мога само да намачквам съвсем леко с вода. Запазват се къдриците. Щом след кардиото и фитнес 2 часа (разбирай мокра като от дъжд без чадър) си застава перфектно само с издухване със сешоара, значи гелът е моят избор докато съм жива Grinning
Буболита, разресвам единствено в банята при измиване на маската/балсама. През останалото време не се реша, оформям с пръсти.

# 530
  • Мнения: 5 482
Оф, трябва да се отпиша от тази тема Grinning Чакам от Рибката ДПШ на Лакме, а сега скокнах и до ДМ и си взех и на Балеа Joy Като се има предвид, че се ползват рядко, мога да смятам, че за 2 години съм заредена с ДПШ Grinning Ще дам отзиви като пробвам, за Балеа нямам търпение и още утре ще видя как ще е, за Лакме - по-нататък ще ви докладвам.

# 531
  • Мнения: X
Joy Spiritlight, и аз. Днес получих от рибката на Лакме, но хидратиращ, както и крема на Макадамия, който мисля, че ти похвали, и нямам търпение да го пробвам. А на обяд скочих и до ДМ. Взех ДПШ на Балеа, млякото за къдрава коса, който невярващо вече бяха заредили, и една маска пак на Балеа с кокос, която за пръв път виждам и реших да я пробвам и нея.
Благодарско на момичетата с ценните съвети HugHeart

Последна редакция: пт, 22 май 2020, 15:42 от Анонимен

# 532
  • Мнения: 1 148
Аз също взех нова опаковка Лакме. На Балеа не съм ползвала, но този Лакме много харесвам. Не ми пресушава или премива скалпа, а го ползвам понякога 3-4 пъти в месеца (мия косата 2 пъти в седмицата). Предишната му формула също не беше лоша, даже ми беше по-силно пречистваща. Паралелно използвам шампоан и от серията им анти-фриз, чудех се и на крема за къдрици от същата серия, но имам 3 различни отворени стилизанти 😁 и се отказах за сега.

# 533
  • Мнения: 33
Момичета може ли да ми препоръчате протеинов шампоан за тънка коса и хидратираща маска или балсам пак за тънка коса 🥰

# 534
  • Мнения: 2 937
Ох, така и така давате съвети, да поискам и аз един.
Преди две-три седмици направих домашно боядисване с боя на Phito. По принцип се боядисвам рядко и на фризьор, но сега нямаше как. Хубаво, ама косата ми сега е, жива слама, че се и изправи. Кичурите седят на разстояние един от друг, като дамаджана съм. Чак на третия ден, като почне да се омазнява добива вид, но тогава вече в корените се сплесква. Не знам как да я оправя....

# 535
  • Мнения: 422
Боите на Фито са доста агресивни. Веднъж се боядисах с нея и не повторих.

# 536
  • Мнения: 2 443
Днес поръчах и протеиновата серия на Joico, но колко често да я ползвам?
Ти ползваш вече доста време хидратация,така че,протеинът ще ти дойде добре,но максимум на две поредни миенете,даже за всеки случай пробвай веднъж и виж как ще ти се отрази.

сешоар не бях ползвала две години, не съм фен.
Разбирам,че не си фен,но когато косата изцяло се остави да изсъхне сама,възможно най-много влага се изпарява от косата и тя с времето става суха и неуправляема.Това с CG методът за мен е меко казано несериозно.Някой ще каже,да,ама навремето бабите ни не са ползвали сешоар и са имали разкошни коси...Да,ама бабите ни не са си боядисвали косите,не са ги третирали с преси,не са лежали по плажовете цял ден,и въждухът е бил чист...
Това е мнение на професионалисти,не съм си го изсмукала от пръстите,но съм на 100% съгласна

aniK пробвай да освежаваш само с намаслени ръце,не с вода и още продукти.
Инстаграм девойките дават хубави идеи,но не мисля,че в реалния живот правят точно това.Повечето казват,че мият косите си веднъж в седмицата,уж,и всеки ден освежават с тонове продукти...Тая коса на третия ден ще е леш, си мисля аз.А и аз не харесвам тоя луук, като след тридневен ленен гел,косата ми изглежда мазна,чак лъщи,а къдриците едни такива изкуствени...не е мойто абсолютно,аз обичам свеж вид

Iseis вкарай хидратация в рутината и изхвърли Фито-то

# 537
  • Мнения: 4 585
Явно зависи от косата. Аз мога да я мия веднъж в седмицата, но не го правя, защото тренирам. Ползвам лененото семе, не ми се разваля вида на къдриците и чак на 6-ти, 7-ми ден ми се омазнява корена. Сутрин само я намачквам леко с мокри ръце и е готова. Мия я по-често, защото на работа се пуши и се вмирисва на цигари.

# 538
  • Мнения: 489
А след протеинова серия да я запечатва ли с хидратиращ балсам?

# 539
  • Мнения: X
Ванеса, напълно разбирам аргументите. Аз не съм фен, не заради самото сушене, а защото косата ми е супер гъста и ми отнемаше повече от половин час да я изсуша. Но с метода с хамака открих, че мнооого по-бързо изсъхва, така че сега преоткривам дифузера, особено като целта са и по-оформени къдрици.

Общи условия

Активация на акаунт