Неоткриевама причина- някой изпитвал такова чувство?

  • 3 753
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 41
Здравейте,

На 29 години съм и от няколко месеца имам странни симптоми, които за съжаление ме превърнаха в Хипохондрик/ дано отшуми някога или не се задълбочава/.
Всичко започна преди 4 месеца, когато за съжаление бременността ми (първата) приключи спонтанно в 3ти месец, поради проблем с плода. Първо бях в шок , след това го изживях/ така си мислех/ и продължих уж напред. Няма да открека че от време на време изниква в съзнаието ми случилото се... Но в един момент, след 1 месец, започна едно прескачане на сърцето/ консултации с кардиолози, холтер, кръвни, щитовидна жлеза- нищо, "вегетативната нервна система е причината"-казват те/. След това започнаха чести болки  в главата и ухото/от ляво/, чувство за виене на свят, странна миризма в носа,изтръпване на ръка/  от ляво/, трептене на вежда, минавайки през кардиолози, реших , че е време за Невролог. Консултирах се, правиха ми съдов холтер, ЕЕГ, ЯМР на глава - нищо. Прегледа ме УНГ - казаха малко възпаление на носа, но нищо сериозно./това се случва края на дек 2019/
Дори сега ходя на зъболекар, но и там нищо сериозно.
Реших уж да се стегна, казвам си че е на психическа основа, и за да не започвам анти-депресанти реших да и започнах малко йога упражнения, масажи, кростренажор, чести разходки с кучето ми, но продължават тези гадни симптоми на нестабилност, леко виене на свят, усещане за налягане в ухото и пукане, дори и паник атака, на 2 пъти. Започнах да се притеснявам,че нещо се изпуска, нещо ми има и не го откриват. А толкова искам да се чувствам добре, за да може да пробваме пак за така мечтаното дете..
Пия витамини, гледам здравословно да се храня и все пак не ми е странно да се на психическа основа и тия симптоми да са толкова реални?
Някой случайно да му се е случвало или да предложи решение?/ Знам че не сме доктори тук,но ми се иска да чуя странично мнение/
Благодаря Ви!

# 1
  • Мнения: 5 425
Направете ЯМР на шийния дял на гръбначния стълб. Също така проследете дали симптомите не се появяват след прием на храна.

# 2
  • Мнения: 41
Направете ЯМР на шийния дял на гръбначния стълб. Също така проследете дали симптомите не се появяват след прием на храна.

Благодаря за отговора! Не, симптомите не се проявяват след хранене, даже понякога са сутрин и като си меря кръвното , всичко е ок: 120/70 или 120/80.

То сега след като съм имала толкова скоро ЯМР, предполагам няма да позволят да правя друго..

# 3
  • Мнения: 5 425
ЯМР не е ренген - няма проблеми да се направи и на шията.
Моят съвет е да се заемете с активен спорт. Такъв, който да ви изпоти обилно поне три пъти в рамките на един час. И да го практикувате поне през ден.
30 мин разходка преди сън. И не се плашете от симптомите си.

# 4
  • Мнения: 41
ЯМР не е ренген - няма проблеми да се направи и на шията.
Моят съвет е да се заемете с активен спорт. Такъв, който да ви изпоти обилно поне три пъти в рамките на един час. И да го практикувате поне през ден.
30 мин разходка преди сън. И не се плашете от симптомите си.

Благодаря Ви! Плашат ме защото наистина причиняват дискомфорт и понякога се получават изненадващо.
За активен спорт да.. може би и това трябва.
В интерес на истина, доста често имам болка и във врата, незнам защо не ме насочиха първо на ЯМР там..

# 5
  • София
  • Мнения: 38 489
Има тема за взаимопомощ при паник атаки.

# 6
  • Мнения: 844
От плексит може да ви се появяват изтръпванията и голяма част от другите симптоми. А плексит в днешно време има почти всеки. Проблем със зъб също може да доведе до изтръпване на ръцете, но стресът е отключващия фактор при вас. Направете нещо, за да се отърсите от него и ще се почувствате добре. Желая Ви здраве и съвсем скоро живо и здраво бебче!

# 7
  • Мнения: 41
От плексит може да ви се появяват изтръпванията и голяма част от другите симптоми. А плексит в днешно време има почти всеки. Проблем със зъб също може да доведе до изтръпване на ръцете, но стресът е отключващия фактор при вас. Направете нещо, за да се отърсите от него и ще се почувствате добре. Желая Ви здраве и съвсем скоро живо и здраво бебче!


Благодаря Ви!

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 22
Здравейте,  рано Ви е да се наричате хипохондрик. Аз съм в сходна ситуация, но с други симптоми.
Не изключвайте, че е на психическа основа, защото менталното и физическото здраве са равностойни по тежест и си влияят едно на друго.
Да се погрижите за психическото си здраве не значи да минете на лекарства. Чудесно е, че сте започнали йога, огледайте се около вас има ли нещо допълнително, което да ви натоварва психически. Близки, колеги, понякога пренебрегваме първопричината. Прекъсването на бремеността едва ли може да я преживеете за няколко месеца. Дайте си време.

Аз започнах от изтръпване на ръцете, което премина в краката. направих си разширен панел кръвна картина и отидох при ЛЛ. И от там се започна: Ендокринолог ( Хашимото, но е в ранен етап и не би трябвало симптомите да са от него, без терапия), Невролог (ЕЕГ, ЯМР- глава , резултати вродена аномалия на вертебрална артерия, невролога каза, че е често срещано и да си свиркам , и пак изтръпването не е от там.) Дерматолог ( че имам и проблеми с акнето от години, ама не ми е вързано с Хашимото, витаминни дефицити и хранителен режим). Сама съм си назначила изследвания, в допълнение на лекарите.  Преди да пиете, разберете къде са ви дефицитите. Например, аз си пуснах Б12 (пуска се заедно с хомоцистеин) , фолиева киселина и вит. Д. Георграфски почти всички в БГ сме с дефицит на вит. Д. При мен след 2 месеца, вит. Б12 подезичен, минах на инжекции и изтръпването намаля осезаемо. Дадох си почивка от изследвания и лекари, че фалирах  и ви разбрам добре като казвате, че имате симтоми, които ви изкарват осезаемо от нормалното ви състояние и всеки ви казва, че сте добре. Хубаво е и да имате подкрепа от близките си, на които също на пръв поглед може да им изглеждате добре. Пак казвам менталното здраве е изключително важно, и не трябва да сте "луда", за да имате нужда от помощ.
Успех.

# 9
  • Мнения: 8 952
Попийте малко магнезий. Ама в големи, терапевтични дози.
Много от симптомите, които описвате, може да се дължат на недостиг на магнезий.

Лично аз ползвам Магнерич и го пия, както е написано в листовката. Първата седмица се пие повече, после се намалява дозата.

В другите препарати магнезият е в по-малко милиграми и ми се струва, че няма да е достатъчен.

# 10
  • Мнения: 41
Здравейте,  рано Ви е да се наричате хипохондрик. Аз съм в сходна ситуация, но с други симптоми.
Не изключвайте, че е на психическа основа, защото менталното и физическото здраве са равностойни по тежест и си влияят едно на друго.
Да се погрижите за психическото си здраве не значи да минете на лекарства. Чудесно е, че сте започнали йога, огледайте се около вас има ли нещо допълнително, което да ви натоварва психически. Близки, колеги, понякога пренебрегваме първопричината. Прекъсването на бремеността едва ли може да я преживеете за няколко месеца. Дайте си време.

Аз започнах от изтръпване на ръцете, което премина в краката. направих си разширен панел кръвна картина и отидох при ЛЛ. И от там се започна: Ендокринолог ( Хашимото, но е в ранен етап и не би трябвало симптомите да са от него, без терапия), Невролог (ЕЕГ, ЯМР- глава , резултати вродена аномалия на вертебрална артерия, невролога каза, че е често срещано и да си свиркам , и пак изтръпването не е от там.) Дерматолог ( че имам и проблеми с акнето от години, ама не ми е вързано с Хашимото, витаминни дефицити и хранителен режим). Сама съм си назначила изследвания, в допълнение на лекарите.  Преди да пиете, разберете къде са ви дефицитите. Например, аз си пуснах Б12 (пуска се заедно с хомоцистеин) , фолиева киселина и вит. Д. Георграфски почти всички в БГ сме с дефицит на вит. Д. При мен след 2 месеца, вит. Б12 подезичен, минах на инжекции и изтръпването намаля осезаемо. Дадох си почивка от изследвания и лекари, че фалирах  и ви разбрам добре като казвате, че имате симтоми, които ви изкарват осезаемо от нормалното ви състояние и всеки ви казва, че сте добре. Хубаво е и да имате подкрепа от близките си, на които също на пръв поглед може да им изглеждате добре. Пак казвам менталното здраве е изключително важно, и не трябва да сте "луда", за да имате нужда от помощ.
Успех.



Благодаря че споделихте!⚘

# 11
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Дискова херния, шипове, плексит, схващания на гърба. Не винаги имат външен израз като болка, но създават проблеми. Това с носа може да е съвпадение. Въпреки, че при мен имат връзка.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 255
Имам приятелка, която години наред имаше паник атаки и бяха толкова реални, че получаваше такова сърцебиене (от страх от това, което й е в главата) и вдигаше кръвно. Няколко пъти я е откарвала линейка чак. Та от нея знам, че нещата изглеждат толкова реални, че не можеш да редположиш, че мозъкът ти прави номера. Тя ходи по психолози, психиатри, пи лекарства, ходи по разни срещи и най - накрая спря всичко и се научи да диша и по време на криза правеше много физически трудни упражнения, така, че да се умори, че да не може да си поеме дъх и да си ангажира мозъка с нещо друго и така го пребори. Но минаха години. Дано да съм била полезна. За мен проблемът ви е на психическа основа, щом до сега лекарите не са открили друго. Работете в посока на това какво го е отключило и много самоанализ и тактика за справяне в такава ситуация.

# 13
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Лекарите много често не могат да намерят причината за даден здравословен проблем. За това си измиват ръцете с модерните диагнози "стрес" и "паник атаки". Не, че не съществуват тези диагнози, но често проблемът е физически. А паник атаките са последствие от това, че ти е лошо, че не се знае причината и т.н. И мен са ме пускали по тази пързалка...

Последна редакция: чт, 16 яну 2020, 12:03 от Джулая

# 14
  • Мнения: 5 425
Нещата са малко като яйцето и кокошката. Заседналият начин на живот и стресът отключват (напълно обратими и неопасни) хормонални изменения. Последните се засилват от бременността, както и стреса, което води до безопасни, но крайно неприятни ефекти, които водят до ограничаване на движението и уплаха, които задълбочават хормоналните колебания и предизвикват нови инциденти...
Лечението е да не се плашиш на инцидентите (от тях не се умира) и да се захванеш на работа за подобряване на физическата форма.

Общи условия

Активация на акаунт