Пазаруване от Fashion Days. Тема 3

  • 148 692
  • 1 472
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 6 930
Като връщам нещо, винаги отива в Русе, та явно там е някаква гара разпределителна. И може би част от нещата са им на склад там.

# 646
  • Мнения: 388
Преди няколко дни харесах дънки на Десигуал, които реших да погледна и в сайта на марката.
Стана ми интересно защо има разлика в десена на плата, затова се свързах с фешъндейс който категорично заявиха, че имат договор за продажба на марката, но бил конфеденциален, затова ако искам да се свържа директно с Десигуал.
Това и направих, прикачвам снимки на дънките, както и отговора на марката, сами си направете изводите. От Фешъндейс щяли на направят проверка и да ме уведомят. (едва ли) [/img][/img]

# 647
  • Мнения: 549
Не ми се зарежда снимката. Sad
Преди няколко дни харесах дънки на Десигуал, които реших да погледна и в сайта на марката.
Стана ми интересно защо има разлика в десена на плата, затова се свързах с фешъндейс който категорично заявиха, че имат договор за продажба на марката, но бил конфеденциален, затова ако искам да се свържа директно с Десигуал.
Това и направих, прикачвам снимки на дънките, както и отговора на марката, сами си направете изводите. От Фешъндейс щяли на направят проверка и да ме уведомят. (едва ли) [/img][/img]

# 648
  • Варна
  • Мнения: 3 251
И на мен не ми зарежда.

# 649
# 650
  • Русе
  • Мнения: 499
Хаха, поне ще имаме 1 наум и за други марки. Все по-рядко пазарувам от там.

# 651
  • Мнения: 6 930
На мен все пак не ми става ясно какво доказва горния мейл? Да не говорим колко точно е наясно някой случаен къстъмър сървис агент с всичките канали за продажба на стоки. Манго, Бенетон и какво ли не се продава във ФШ. Твърде голям и международен сайт ми се струва, за да не са си опекли нещата... и договорили добри отстъпки от различните марки. И то често за не най-актуалните колекции, така че си изглеждат като аутлет (с големите отстъпки и ограничен асортимент) и нищо чудно не виждам в това.
Сериозно ли смятате, че ФШ ще ви продава фалшиви Десигуал и то на почти същата цена като във всеки друг аутлет? Параноята е в повече...

Последна редакция: чт, 17 юни 2021, 16:56 от tuali

# 652
  • Мнения: 3 932
Mango и доскоро NEXT дори си предлагат нови колекции, не тип аутлет.

# 653
  • Варна
  • Мнения: 3 251
Нека да изчакаме развитието по въпроса (или неразвитието) и тогава да си съставяме мнения и изводи.

# 654
  • Мнения: 6 930
Mango и доскоро NEXT дори си предлагат нови колекции, не тип аутлет.

О да, има и много неща от актуални колекции. Но и много от предишни, на съвсем справедливи цени.

# 655
  • Мнения: 2 664
Аз след онези маратонки, които открито смятам за фалшификат, повече няма и да купя нещо от там.
На Манго един модел от дънките във ФД е нон стоп на цена 60 лв, в аутлета на марката  повече от 25 не е бил никога.
Това ми беше достатъчно да си направя сметката.

# 656
  • Мнения: 388




Освен, че разликата в десена е очеизвадна, има разлика и в надписите, в сайта никъде няма надпис desigual на предния джоб както е във фешъндейс. Ако на някои му е интересно може да провери разликите и в задните джобове.
Освен всичко това, след като изпратих отговора на марката към ФД, те ми казаха, че поискали от Десигуал да им изпратят договора който имат, тук ми възникна въпроса, защо те трябва да им пращат нещо което имат и твърдят, че не могат да покажат на мен, тъй като е конфиденциална информация.
Не мисля, че е параноя, случва ми се за втори път да забележа разлики в продаваното от тях. Първоначално си помислих, че грешката е в моя телевизор, тъй като вс пак продукта е с определен десен и може би не всички дънки от конкретния модел биха били еднакви, но все пак моля да имате предвид, че марката Десигуал ми изпрати становище, в което твърдят, че не работят с този сайт. Становище което вместо обявените 48 h за отговор те изпратиха след близо седмица, което ме навежда на мисълта, че едва ли някои просто сам е решил на собствена глава, без да провери, да ми напише, че нямат договорни отношения с ФД.

# 657
  • Мнения: 6 930
На мен тези от ФШ не ми изглеждат менте. И ще се аргументирам защо.
1. Desigual си е конфекция и като такава вероятно шият на поне 5 места, което може да обясни леките разлики в десена.
2. Тази машинна бродерия вероятно се прави на плата преди да се ушие панталона или дори преди да се скрои, така че ми се вижда напълно допустимо два панталона да не им се падат шарките на точно едни и същи места.
3. Копчето, което е синьо, е много специфичен детайл, както и това с бродерията. Някой, ако ще ментосва, няма да се пъне да прави повече бродерии (идеално изимитирани като стил и контур) и да намери точно същото копче, че и допълнителна бродерия с логото да прави (допълнителен разход) -това са все скъпи детайли, които обезсмислят упражнението с ментосването. Че и струват почти едни и същи пари накрая.
Според мен, просто става дума за различни партиди и кой какво е снимал-резултата го виждаме.
Дънките, предполагам, идват с всякакви етикети и баркодове, така че едва ли е супер трудно да се провери произход.

Последна редакция: чт, 17 юни 2021, 19:39 от tuali

# 658
  • Мнения: 388
Затова написах, всеки да си прави изводите за себе си.
Конкретно аз не бих дала 150 лв за дънки и да търся няколко дни истински ли са, не са ли. Затова и приключвам с ФД като търговец. Естествено всеки е свободен сам да реши за себе си. Достатъчен ми беше отговора на марката.

# 659
  • Мнения: 1 176
Тук ги има в същия десен като във ФД. Доколкото ми е известно са официални представители.
https://www.globalbrandsstore.com/bg/boyfrend-danki-s-broderii

Чакам тези от ФД. Миналогодишният модел Алоха беше с номер уголемен. Предполагам и с тези ще е така.

Последна редакция: чт, 17 юни 2021, 19:31 от besyto

Общи условия

Активация на акаунт