За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 81

  • 30 360
  • 751
  •   2
Отговори
# 135
  • Мнения: 632
Някой с мнение за този Инхалатор?
https://agu-baby.bg/agucategory/zdrave/tomchi.html

# 136
  • Мнения: 844
Моя син беше същият, изследваха го за какво ли не и всичко беше чисто, а детето се мъчеше, не можеше изобщо дабдиша и се будеше с писък.
Единствено, което ми погна, често стеримар в нослето, преди лягане (и то не всяка вечер Носко - с прахосмукачка, друго не помага), на котлона вода с лайка и сода да овлажнява въздуха в стаята и да спи леко повдигнато, милия ми спеше на ръцете. Отминава, израстват го, но знам колко е неприятно и тревожно.
Пак казвам, това е, ако изследванията са чисти. Пробвали сме какво ли не, нищо друго не помага (от сорта на капки за очи, капене на кърма) стеримар е с накрайник за бебета, много съм доволна. Пръскам по два пъти на ден. Хубаво се напръсква и преди изтегляне с прахосмукачка, а с него не трябва и да прекаляваш.
Стискам палци

# 137
  • Мнения: 687
Бебето ми е на 4 месеца изключително кърмено. Понякога в акото има 1,2 точици кръв. Буквално едва забележими. Ака 4,5 пъти дневно. Показала съм на педиатъра назначи ентерол и вит. Ц. Пи го но отвреме навреме пак се появяват. педиатъра каза, че мога да давам еднтерола 20 дни но това не ми се струва като подходящо лечение.пие пробиотик. Храня се правилно Ограничила съм млечните. Незнам какво да правя. Дали да искам да му пуснем някакво изследване на акото?

# 138
  • Мнения: 183
Здравейте! Момиченцето ни е на почти 2 месеца и по скалпа се вижда, че има люспички, т.нар. крусти може би. Дали някой може да сподели с какво и как са преминали тези корички? Използвам измиващ гел 2 в 1 на А-Дерма Прималба и хидратиращ балсам на А-Дерма Екзомега (серията за атопична кожа). По челцето изчезнаха след мазане с балсам, но навътре в косата не става да мажа

# 139
  • Мнения: 505
Има крем и шампоан за крусти на мустела. За една седмица изчезнаха.
Ето тук в моминта са на промоция до 10.02:
https://sanita.bg/kozmetika/mustela-3661/mlechni-korichki-krusti … -cap-cream-40-ml/
https://sanita.bg/kozmetika/mustela-3661/mlechni-korichki-krusti … -new-borns-150ml/

Последна редакция: пн, 03 фев 2020, 19:06 от ♡~☆~z~☆~♡

# 140
  • Мнения: 844
За крустите ни помогна този крем, намазва се 15 минути преди да се измие главицата, после миеш както обикновено. После може да сложиш малко хидратиращо кремче
Скрит текст:
Измих го два пъти така и не сме имали повече
За този на мустела съм чувала, но ми направи алергия към друг крем на марката и нямам опит

# 141
  • Мнения: 799
За крустите ни помогна този крем, намазва се 15 минути преди да се измие главицата, после миеш както обикновено. После може да сложиш малко хидратиращо кремче
Скрит текст:
Измих го два пъти така и не сме имали повече
За този на мустела съм чувала, но ми направи алергия към друг крем на марката и нямам опит
И аз взех същия.

# 142
  • Мнения: 2 405
С кокосово масло махнах крустите. И със зехтин съм пробвала, пак паднаха много лесно, но пък миризмата ме дразнеше, иначе действа!
Продукти специални за крусти не съм купувала.

# 143
  • Мнения: 2 098
Сутрин мажа с крема на Мустела, вечерта преди баня разресвам и падат и след това къпем малкия Simple Smile Така 3 дни и паднаха крустите.

# 144
  • Мнения: 293
Здравейте, малкия има страшни колики - дере се буквално по 2 часа и не спира.Давам колийф и инфакол - ефект кой знае какъв не виждам. Може ли според вас това да се дължи на АМ - давам аптамил комфорт? Препоръчаха ми да взема Фризовом, но аптамила не е ли по-хубав?
И още един въпрос - препоръчайте ми чай за колики? 

# 145
  • Мнения: 442
Аз издавах всички капки за колики и малко ефект имаше от Коликинд, но окончателно коликите спряха като започнах да давам Омни Биотик Панда. Иначе за мляко не мога да дам мнение. Ние сме на Хип ХА. От Аптамила повръща след едно даване и го спрях

# 146
  • София
  • Мнения: 360
Здравейте, малкия има страшни колики - дере се буквално по 2 часа и не спира.Давам колийф и инфакол - ефект кой знае какъв не виждам. Може ли според вас това да се дължи на АМ - давам аптамил комфорт? Препоръчаха ми да взема Фризовом, но аптамила не е ли по-хубав?
И още един въпрос - препоръчайте ми чай за колики? 

При нас беше така до 4тия месец - два часа минимум по едно и също време. Никакви капки не помогнаха. Носене на ръце или в слинг, както и разходки навън пак в слинг, разбира се според сезона. Ние сме на Аптамил и не е имало приблем, но зависи от детето.

# 147
  • Мнения: 108
Здравейте, малкия има страшни колики - дере се буквално по 2 часа и не спира.Давам колийф и инфакол - ефект кой знае какъв не виждам. Може ли според вас това да се дължи на АМ - давам аптамил комфорт? Препоръчаха ми да взема Фризовом, но аптамила не е ли по-хубав?
И още един въпрос - препоръчайте ми чай за колики? 
На синът ми коликите почнаха на втория ден след раждането. Изпробвах всякакви капки, чайове, мазила, след което реших да взема Аптамил за колики (но от Германия) положението стана по-зле. Веднага след хранене почваше едно напъване и рев, целия почервеняваше. След което се наложи да се приберем в България и за добро или лошо точно този Аптамил, който кувах от Германия, в България го нямаше, та реших да пробвам с Лактана био. Еми...положението коренно се промени. Не че коликите изчезнаха напълно, но промяна имаше определено. Та това е моят опит с Аптамил.

# 148
  • Мнения: 784
Здравейте и от мен , вчера ни изписаха снощи беше ад , 40 мин спи и 2 часа плаче и се дундуркаме ,възможно ли е да е от колики не е ли рано за такива и какео давате за колики

# 149
  • Мнения: 1 134
Ами, не е рано. Моята я хванаха още в родилното....аз издавах всичко на аптеките без ефект. Спеше на корема ми, пусках бял шум и леко я повивахме - това я кротваше, но си е период и няма лек. Иначе колийф давах най- често.

Общи условия

Активация на акаунт