За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 81

  • 30 183
  • 751
  •   1
Отговори
# 30
  • В страната на мечтите
  • Мнения: 737
По въпроса за бебето и котките - моето момиче има контакт с косматка от съвсем малка, не е проявявало никакви реакции. Като новородено, докато спи бебето, аз гушкам котката, после само си миех ръцете и обирах космите от дрехите, преди да гушна бебето пак. На 3-4м вече ги събирах в една стая, лежали са заедно без проблем, около 6м сигурно вече контактуваха активно, пък като почна дребната да се придвижва самостоятелно (7м) си деляха пода Simple Smile
Дори да е реакция някаква, по-добре изчакай и не ги разделяй напълно, за да може да свикне организма и да намалее чувствителността, следи и за следващи прояви, може да е съвпадение.

# 31
  • Мнения: 42
Здравейте, момичета. На 26.10 родих със спешно секцио и си имах около 40 дни лохии. Нямах успех с кърменето и малкия е на АМ, съответно като по часовник на 28я ден от спиране на лохии си имах съвсем нормален цикъл, но този месец отново като по часовник на 28я ден зацапване, но си имам по 5 капки на около 2-3 часа вече втори ден. Знам, че отнема време хормоните да се нормализират, но все пак случвало ли се е на някоя от вас ? Бях на преглед преди седмица и ще си запазя час за другата седмица според това кой ще гледа бебчо. В началото се шашнах, сега съм малко по спокойна.. А и да спомена, че от 6ти месец по време на бременноста та до вечерта преди това зацапване нямахме полов контакт с мм. Споделете при вас как е било моля Flowers Bouquet

# 32
  • Мнения: 2 124
Здравейте, момичета. На 26.10 родих със спешно секцио и си имах около 40 дни лохии. Нямах успех с кърменето и малкия е на АМ, съответно като по часовник на 28я ден от спиране на лохии си имах съвсем нормален цикъл, но този месец отново като по часовник на 28я ден зацапване, но си имам по 5 капки на около 2-3 часа вече втори ден. Знам, че отнема време хормоните да се нормализират, но все пак случвало ли се е на някоя от вас ? Бях на преглед преди седмица и ще си запазя час за другата седмица според това кой ще гледа бебчо. В началото се шашнах, сега съм малко по спокойна.. А и да спомена, че от 6ти месец по време на бременноста та до вечерта преди това зацапване нямахме полов контакт с мм. Споделете при вас как е било моля Flowers Bouquet
Това питане не е за тази тема определено.

# 33
  • Мнения: 42
Извинявам се, че е извън темата. Не намерих правилна тема и за това си позволих да пиша тук, чета ви отдавна макар и да не коментирам, та нали всички сте родили по един или друг начин и имате опит.. Много от вас кърмат и нямат цикъл, но все пак си мисля, че дори и извън темата можеше да уважите нечие притеснение. Объркала съм се, ще се поправя!

# 34
  • Мнения: 422
Дори да не е за тук въпроса, няма да ми падне ченето, ако отговоря.
При мен цикъла беше така - един месец нормален, след това 3-дневен и много оскъден. Ще се нoрмализира след 2-3 месеца, не се притеснявай, Petetu.

# 35
  • Мнения: 42
Благодаряза разбирането и споделения опит!

Дори да не е за тук въпроса, няма да ми падне ченето, ако отговоря.
При мен цикъла беше така - един месец нормален, след това 3-дневен и много оскъден. Ще се нoрмализира след 2-3 месеца, не се притеснявай, Petetu.

# 36
  • Мнения: 2 352
Извинявам се, че е извън темата. Не намерих правилна тема и за това си позволих да пиша тук, чета ви отдавна макар и да не коментирам, та нали всички сте родили по един или друг начин и имате опит.. Много от вас кърмат и нямат цикъл, но все пак си мисля, че дори и извън темата можеше да уважите нечие притеснение. Объркала съм се, ще се поправя!
При мен първият цикъл беше по слаб, но си беше цикъл. При вторият започна много бавно, пет дена само капеше и леко кървене. Сложих спирала и тя явно подпомогна процеса. Потече си както трябва. Не ти казвам да си сложиш спирака, просто явно стават бавно нещата. Не се притеснявай, мисля че е нормално.

# 37
  • Мнения: 844
И аз родих със секцио, кърмех, но на втория месец цикъла ми се върна с пълна сила. Изключително обилен. Та при всеки е различно, хормони, стрес. Не се притеснявай, но консултация винаги е добре да направиш

# 38
  • Мнения: 5 468
Темата е за бебета и деца. Това е идеята на заглавието. Hands V

По въпросът за менструацията или може да пишеш в по-подходяща тема, или да направиш своя тема. Ако тръгнат всички да отговарят на странични въпроси, то цялата тема ще се измени. Не се заяждам, а обяснявам.

# 39
  • Мнения: 515
Здравейте, мами. Мисля, че тук бях срещнала коментар за  ортопед, който е за късното сядане на бебета /към 8-9м/. И се чудя на кое да вярвам.. тъй като вчера бяхме при ортопед и каза да я слагам по на често, но за малко през деня - на 6м3дни момиче.
 Има ли мама, която е захранила по ЗВБ и е за късното сядане и как е процедирала в началото при неседящо дете, колко голямо е било при старта на захранване? Иска ми се на 6м и половина да започна да й предлагам парченца храна, но ме притеснява това със сядането.. за късното сядане съм.

# 40
  • Варна
  • Мнения: 3 415
life_is_love, много благодаря. Всяко такова мнение ми е полезно.

# 41
  • София
  • Мнения: 360
Здравейте, мами. Мисля, че тук бях срещнала коментар за  ортопед, който е за късното сядане на бебета /към 8-9м/. И се чудя на кое да вярвам.. тъй като вчера бяхме при ортопед и каза да я слагам по на често, но за малко през деня - на 6м3дни момиче.
 Има ли мама, която е захранила по ЗВБ и е за късното сядане и как е процедирала в началото при неседящо дете, колко голямо е било при старта на захранване? Иска ми се на 6м и половина да започна да й предлагам парченца храна, но ме притеснява това със сядането.. за късното сядане съм.

Моето също не седеше самостоятелно като започнах захранване. Хранех в столче/шезлонг в полуизправена позиция, за да не се задави. Мисля, че започна на около 8м да седи седнал сам. За София препоръчвам д-р Алексиев, ако решите да направите консултация.

Добавям, че никога не съм го слагала да седи - когато реши сам си седна, преди това се търкаляше или лазеше по корем.

# 42
  • Мнения: 515
За ЗБВ не трябва да са  полуседнали, аз и затова толкова го мисля..
Ако може някой за Варна да препоръча. Аз ходих при Маринов в майчин дом.
Здравейте, мами. Мисля, че тук бях срещнала коментар за  ортопед, който е за късното сядане на бебета /към 8-9м/. И се чудя на кое да вярвам.. тъй като вчера бяхме при ортопед и каза да я слагам по на често, но за малко през деня - на 6м3дни момиче.
 Има ли мама, която е захранила по ЗВБ и е за късното сядане и как е процедирала в началото при неседящо дете, колко голямо е било при старта на захранване? Иска ми се на 6м и половина да започна да й предлагам парченца храна, но ме притеснява това със сядането.. за късното сядане съм.

Моето също не седеше самостоятелно като започнах захранване. Хранех в столче/шезлонг в полуизправена позиция, за да не се задави. Мисля, че започна на около 8м да седи седнал сам. За София препоръчвам д-р Алексиев, ако решите да направите консултация.

Добавям, че никога не съм го слагала да седи - когато реши сам си седна, преди това се търкаляше или лазеше по корем.

# 43
  • София
  • Мнения: 360
Разбирам, аз не бих забавила захранване, само защото не мога да го случа по определен начин. То така и така доста бавно върви, особено ако детето реагира на данени храни. Успех!

# 44
  • В страната на мечтите
  • Мнения: 737
Аз захраних успешно по ЗВБ при късно седящо дете.
Госпожицата имаше проблем с гърба и ходехме на физиотерапия, смея да твърдя терапевтката си разбираше от работата и е налице отличен резултат. Та от там бях инструктирана в никакъв случай да не насилвам детето за сядане и да не го слагам аз в седнала позиция, да не го подпирам с възглавници и т.н., защото щом не може да седне само, значи не е укрепнало достатъчно за такава позиция на тялото. НО за хранене от порядъка на 10-15мин няма проблем бебето да седи в столче за хранене с изправен гръб, стига наистина да е само за храненето. Така и процедирах, задавяне не съм имала (захраних 5++), а самостоятелно сядане успя да докара чак 8-9м., след като започна да пълзи. И до ден днешен (15м) хапва стабилно, проблема с гърба изчезна напълно.

Общи условия

Активация на акаунт