Охладнели отношения

  • 5 200
  • 81
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
С мъжа ми сме заедно от 15години и имаме дете на 10г. Голяма любов, почти 5 месеца след като се запознахме заживяхме заедно. За съжаление още от началото се наложи да живеем при неговите родители,като идеята беше след време да се изнесем.Това така и не се случи, много компромиси съм направила през годините, с много неща трябваше да се примиря. Не стига че, ние се опознавахме и трябваше да градим нашата връзка, но и трябваше да живея с други хора. Аз съм от друг град, близките ми не бяха на близо, имах само него. Така минаха няколко години,аз направих компромис и реших да изчакам нещата са се случат от само себе си, като при повечето хора, вярвах, че рано или късно ще си създадем собствено семейно гнездо. Всичко беше прекрасно в отношенията ни, постоянно излизахме, забавлявахме се, в къщи се прибирахме само да спим. Но се появи детето, а с него и грижите и необходимостта да си стоим повече в къщи. Постоянното съобразяване със ситуацията, че живеем с неговите родители, започна осезаемо да ми тежи и да ме натоварва. Напрежението ме изяждаше вътрешно. Започнах по често да му споделям , че искам да живеем самостоятелно, да се отделим,но така и не срещах неговата подкрепа,нямало да ни стигат парите, щяла съм да мрънкам, че няма да можем да си позволим почивки, екскурзии, нови дрехи и т.н. С годините се промених, станах по студена и рязка, изнервена и мрънкаща, сигурно и досадна. Тежеше ми, че той не ме подкрепя в желанието ми да живеем отделно и му го казвах. Той пък ми казваше:ами хайде де направи ти нещо, защо не се задействаш, аз какво да направя. И двамата сме сложни характери, карали сме се много, но и много се обичахме. След една случка с негово напиване, където се държа грубо и арогантно с мен, пред наши близки приятели, с което ме за засрами и изложи пред тях, охладнях към него. Беше си грозна гледка и ми отне няколко месеца да го преодолея и забравя. Чувствах се нещастна и неразбрана, имаше дни в които си мислех, че не го обичам вече. Той отричаше да се е държал грубо, за него щом човек не бие и удря като се е напил, значи нищо не се е случило. След моето отдръпване, мина известен период в който той се опитваше да оправи нещата, позакрепихме отношенията. Междувременно аз реших да се задействам и намерих желания дом,нали нищо не съм правела, теглихме кредит... той не беше ентусиазиран, предвид, че ни предстои да го изплащаме 20г, но каза че ще ме подкрепи и ще ми помогне да сбъдна мечтата си. Но същевременно се отдръпна, вече не ми казва, че ме обича, не ме прегръща и целува. Оказа се, че опитвайки се да сбъдна мечтата си за собствен дом, съм изправена пред реалността да загубя любовта си. Опитах да поговорим, да ми обясни поведението си, споделих, че съм мислила въру проблемите и съм осъзнала моите грешки, работя върху себе си и още го обичам.... предложих му вариант и с раздяла в случай, че вече няма чувства към мен... отговорът му беше, времето ще покажело как ще вървим заедно напред. Сега ни предстои ремонт и преместване, а аз не мога да се зарадвам....извинявам се за дългия пост, просто исках да споделя....

# 1
  • Мнения: 21 438
Според мен всичко се дължи на това, че не сте били самостоятелни и между вас се е натрупало недоволство. Сега имате шанс да изградите заедно своя дом и да започнете всичко отначало. Сигурна съм, че ще успееш Simple Smile

# 2
  • Мнения: X
Всяко начало е трудно и стресиращо, идващо с куп въпроси и чуденки. Един голям кредит, един нов дом, едно отделяне от родителите на вече голяма възраст създават страх. Не се отчайвай. Не тръгвай да се разделяш. Дай му време, дай си време, дай и на двама ви време. Оправете си ремонта, нанесете се. След това, всичко ще се промени. Ще бъдете вече сами, отговорни, не само към детето, но и дома. Ще се преопознаете, ще си се разхождате голи (когато детето е при баба и дядо, нали Wink ), ще си говорите глупости и ще слушате музика толкова силно, колкото ви се иска. А едното води към другото.

# 3
  • София
  • Мнения: 12 632
Не е добре човек, който желае самостоятелен дом, да се събира с такъв, който иска при мама и тати. Мъжът ти сега недоволства и се опитва да те накаже. От друга страна, ти също си била недоволна години, а на него не му е пукало. Та и на теб да не ти пука. Радвай се на новия дом, не му позволявай да ти съсипе кефа. Туко виж пък оцени самостоятелността и вземе да му хареса в даден момент.

# 4
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 013
С годините се промених, станах по студена и рязка, изнервена и мрънкаща, сигурно и досадна. ------------вече не ми казва, че ме обича, не ме прегръща и целува. -------------Сега ни предстои ремонт и преместване, а аз не мога да се зарадвам....
Абсолютно нормално семейство сте, не се задълбавай в някакви малозначни детайли, това е подходящо само за литературното творчество. В живота давай по-напряко и по същество. Имаш съпруг, дете, жилище и ремонт, това са 90% от пълното щастие на съвременния човек 😉

# 5
  • Мнения: 794
Важното в случая е, че сте взели правилното решение, вече сте и майка, а не само съпруга, така че трябва да мислите и за детето, а на него ще му е по-добре в една спокойна среда. Винаги може да ходи при баба си и дядо си, но преди всичко трябва да живее с вас.
Още в началото сте допуснали грешката да останете при родителите му, едно е да теглиш кредит, да се местиш, да ремонтираш докато си все още без дете, друго е сега, но така или иначе станалото, станало. Все още нищо не е изгубено, а когато направите ремонта и заживеете тримата, покажи на мъжа си всъщност колко по-хубаво е така. Гледайте филми заедно, гответе си, докажи му, че сега всъщност ще сте много по-свободни и спокойни.

# 6
  • Мнения: 29 316
Съжалявам да го кажа,  но на мъжа едва ли ще му хареса самостоятелното жилище. Все пак в момента е при МАМА.... Той няма драми да се съобразява с чужди хора, сготвено, изчистено, изпрано, изобщо без да се напряга.
Предстоящите промени за него ще са натоварващи откъм пари и ангажименти.  Едва ли му е ок това.

# 7
  • Мнения: 9 680
Според мен има сериозна вероятност ситуацията да се влоши с преместването, ремонти, ново място, промяна на навици и т.н. Имам известен опит.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 782
Според мен има сериозна вероятност ситуацията да се влоши с преместването, ремонти, ново място, промяна на навици и т.н. Имам известен опит.

Това е основата на проблема - излизане от рутината и нови отговорности, а човек има нужда и от малко спокойствие, затова половинката е напрегната. Тия подмятания, че мъжът искал при мама са глупости. Ако мама е на 50-60 г. може и да му е хубаво. Ама после, старите хора с кривотията на възрастта, дразнят и собствените си синове.
Авторката да не се  стяга толкова, ако е убедена в правилността на решението си. Не мъжът е инициатор и все още е малко напрегнат в какво са се забъркали Частта с "заради дома може да изгубя любовта си" не я разбирам -  такъв риск се оценява предварително и тогава се действа, а щом си взел решение назад не се обръщаш. Аааа, фактът, че вече не казва на глас "обичам те" и не прегръща толкова често, не означава, че те е разлюбил. (след 15 години връзка се случва понякога, но колко здраво те притиска до себе си, когато го прави, това усети)

# 9
  • Мнения: 18 526
Имаш доста голямо търпение, дотук щом си изкарала, дай шанс да видиш как ще сте в новия дом.

Тази тема трябва да я прочетат всички, които смятат, че парите за наем са грешно дадени пари.

# 10
  • Мнения: 18 298
При проблеми с мъжа наблегни на секса, ще се разведри. Smile

# 11
  • Мнения: 14 835
Не виждам проблем. И двамата сте охладнели. Ти се мъчиш отчаяно да влезеш обратно поне в семейния коловоз, сигурно си търсиш някакъв пристан покрай нервите с жилището. Няма да намериш. По-скоро се разделете и всеки по пътя си.
Това, че нямало да си позволите почивки, нови дрехи и пр., ако си купите жилище... Явно приоритетите ви са били незрели, въпреки че сте станали родители, щом сте предпочитали нови дрешки, гарнирани с нерви, вместо самостоятелност.

# 12
  • SF
  • Мнения: 21 164
Ако в новото жилище, се усети пренатоварен откъм нови ангажименти по обслужването му, може да му се отрази зле. Сметките ще са само ваши, кредит, а и чистене, поддръжката, грижите за един дом... Ще трябва да поемаш голяма част от тези неща, за да не се усети липсата на мама и тати.
Ако не адаптацията към новия ви живот не се получи, дано и ти да се разочароваш и да приемеш по-леко решението му да се върне при родителите си.
Има и един още по-гаден вариант - да не тръгне да ходи никъде, а да живееш с незаинтересован хрантутник само и само да сте заедно в отделен дом.
Може да се окаже, че си имаш жилище, изплащате го заедно, а ти се чувстваш сама. Много сълзи са проляти заради сбъднати мечти. Казвам го шеговито. При вас нищо не е свършило и предстои нещо ново и различно. Въпросът е как ще постелеш новото жилище. Ще се чувства ли той притиснат и с извити ръце в него или ще усети свободата да си има нов и различен живот с тебе.

# 13
  • Мнения: 1 572
При проблеми с мъжа наблегни на секса, ще се разведри. Smile

Разсмя ме много, да знаеш! 😅👌
Ама нещо като е истина, истина си е😅

И аз не бих се тормозила толкова заради преместването.
Нанесете се, поживейте си, въведете си новите правила и ежедневие и отговорите за връзката ви сами ще дойдат, според мен. ✌️

# 14
  • Мнения: 18 526
15 години у родители и сега кредит за 20 години. Значи ще го изплащате докато детето стане на 30 години. Голямо общо начинание посред охладнели отношения обикновено не се прави, затова смятам, че има шанс.

Общи условия

Активация на акаунт