За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 81

  • 30 185
  • 751
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 844
martinsitka, възможно е да прави реакция, да. Говори си с педиатъра.
Освен това.. моето момче също беше с разтроено коремче, леко подсечено дупе (най-вероятно от разтройството) и температура - изби ни зъбче. Педиатърката му му изписа лекарство, но аз не го усещах така (медицински работник съм, изобщо не казвам да не слушате лекарите си) и дадох само Панадол да го облекча. Отмина все едно нищо не е имало

# 121
  • Мнения: 444
Здравейте,
Днес сутринта забелязох тези червени пъпки по лявата ръка на малката. Другаде няма. Имат си връхчета и не забелязвам да сърбят.
Някой има ли си представа какво може да бъде?
Бебето е на 46 дни.

# 122
  • Мнения: 844
Колебая се между ухапано и контактен дерматит (ако ръчичката е била в досег с друг прах за пране, някакъв препарат, нова дрешка)
И в двата случая препоръчвам да почистиш със сребърна вода и да нанесеш някакво защитно кремче (може и судокрем колкото и да не го харесвам), витаминска македонска мас използвам и съм страшно доволна.
Наблюдавай я и се свържи с педиатъра

# 123
  • Г. О.
  • Мнения: 1 705
Martinsika, да, на моето бебе така се подсече дупето точно от Зинат. Имаше разтройство всеки ден по 5-6 пъти, въпреки пробиотика. Едвам оправих кожата в тази зона.

# 124
  • Мнения: 444
Колебая се между ухапано и контактен дерматит (ако ръчичката е била в досег с друг прах за пране, някакъв препарат, нова дрешка)
И в двата случая препоръчвам да почистиш със сребърна вода и да нанесеш някакво защитно кремче (може и судокрем колкото и да не го харесвам), витаминска македонска мас използвам и съм страшно доволна.
Наблюдавай я и се свържи с педиатъра

Благодаря!
И аз веднага си помислих за ухапано.
Не съм слагала нови дрехи или сменяла препарати...

# 125
  • Перник
  • Мнения: 435
Martinsika, да, на моето бебе така се подсече дупето точно от Зинат. Имаше разтройство всеки ден по 5-6 пъти, въпреки пробиотика. Едвам оправих кожата в тази зона.
Благодаря! Сред всичко опитано най-ефикасен се оказа спреят Джинджира алба бейби, споделям, ако на някого се наложи.

# 126
  • Мнения: 45
Здравейте мами имам бебе.на 17дни от 3 дни е със запушен нос и снощи почна понякога да кашля, днеска бяхме на преглед гърдите бяха чисти, кръвна картина црп беше добре изписаха ни адреналинови капки и инхалация, понякога все едно и се повдига, преглъща и кашля(гадно) притеснявам се дано от носа да е и да спре да кашля Pensive

Последна редакция: пн, 03 фев 2020, 00:58 от Джейлян Дж. 642001

# 127
  • Мнения: 799
Здравейте мами имам бебе.на 17дни от 3 дни е съъ запушен нос и кнощи почна понякога да кашля, днеска бяхме на преглед гърдите бяхя чисти кръвна картина црп беше добре изписаха ни адреналинови капки и инхалация, понякога все едно и се повдига, преглъща и кашля(гадно) притеснявам се дано от носа да е и да спре да кашля:pensive:
Сигурно има задна хрема. При нас се появи заради стафилококи в носа, прихванати от родилното. Най-добре пуснете носен секрет да проверите.
Аз почиствах с аспиратор за нос, след впръскване на спрей за нос и мажех с антибуотични капки. Най-важното е да почиствате нослето, за да може бебенцето да диша.

# 128
  • Мнения: 45
Исках днеска ама нямаше микробиолог в болтицата, въвможно ли е след толкова време.да се запуши от бактерията изписаха ни на 22.01 в болницата беше на АБ, мм.на работа е 2 дена ще наблюдавам дали има промяна от капките до тогава 😔
Здравейте мами имам бебе.на 17дни от 3 дни е съъ запушен нос и кнощи почна понякога да кашля, днеска бяхме на преглед гърдите бяхя чисти кръвна картина црп беше добре изписаха ни адреналинови капки и инхалация, понякога все едно и се повдига, преглъща и кашля(гадно) притеснявам се дано от носа да е и да спре да кашля:pensive:
Сигурно има задна хрема. При нас се появи заради стафилококи в носа, прихванати от родилното. Най-добре пуснете носен секрет да проверите.

# 129
  • Мнения: 799
Исках днеска ама нямаше микробиолог в болтицата, въвможно ли е след толкова време.да се запуши от бактерията изписаха ни на 22.01 в болницата беше на АБ, мм.на работа е 2 дена ще наблюдавам дали има промяна от капките до тогава 😔
Здравейте мами имам бебе.на 17дни от 3 дни е съъ запушен нос и кнощи почна понякога да кашля, днеска бяхме на преглед гърдите бяхя чисти кръвна картина црп беше добре изписаха ни адреналинови капки и инхалация, понякога все едно и се повдига, преглъща и кашля(гадно) притеснявам се дано от носа да е и да спре да кашля:pensive:
Сигурно има задна хрема. При нас се появи заради стафилококи в носа, прихванати от родилното. Най-добре пуснете носен секрет да проверите.
При нас се появи малката лато беше на 20 дена и още 1 път Н 2 м и половина.

# 130
  • Мнения: 2 062
Същото е и с носа при нас... На месец и седмица след много хъркане и запушен нос пуснахме микробиология и се оказа стрептококи в носа. Слагахме 10 дена антибиотични капки, след още 10 пуснахме контрола и беше отрицателен резултата, както и определено имаше подоброние. Но всичко това за няма и 3 седмици.... Носа му в момента е по-зле и от преди... Не може да спи от хъркане и запушен нос, та пак ще пускаме микробиология... Съответно всичко това + многото лиги го карат и да кашля и да се дави.
Правя промивки с физ.разтвор и почти нищо не излиза с аспиратора, слагам и капки низита, ефект 0. Сигурно и при нас вече е станало задна хрема..... Бебо утре прави 3 месеца.

# 131
  • Мнения: 45
ох ужас 😔
толкова малки и се почва с болестите
Същото е и с носа при нас... На месец и седмица след много хъркане и запушен нос пуснахме микробиология и се оказа стрептококи в носа. Слагахме 10 дена антибиотични капки, след още 10 пуснахме контрола и беше отрицателен резултата, както и определено имаше подоброние. Но всичко това за няма и 3 седмици.... Носа му в момента е по-зле и от преди... Не може да спи от хъркане и запушен нос, та пак ще пускаме микробиология... Съответно всичко това + многото лиги го карат и да кашля и да се дави.
Правя промивки с физ.разтвор и почти нищо не излиза с аспиратора, слагам и капки низита, ефект 0. Сигурно и при нас вече е станало задна хрема..... Бебо утре прави 3 месеца.

# 132
  • Мнения: 2 352
Малкият е на 3.5 м. Имаше по същия начин хрема. Изписаха капки корлагол и инфлуцид. Питах за адреналинови капки, казаха ми че не са подходящи ьа толкова малки бебета. Пооправи се, сега е по добре. Пак прохърква, но слабо.

# 133
  • София
  • Мнения: 360
Момичета, да не ви плаша, но борбата със задна хрема е дългогодишно занимание. Аз не съм лекар, но на толкова малки бебета да се изписват аб и адреналинови капки, ако няма други оплаквания или установено заболяване - грип, вирус и тн, не е нормално. Моето от 2ри месец започна със задна хрема, та и сега се случва като се разболее /на 1.9г./ Почистване на нослето за мен е най-доброто решение, но не 1-2 пъти на ден. Имало е случаи, когато на кръгъл час съм пръскала спрей и дърпала с прахосмукачката. Не помня кога ЛЛ разреши и инхалации с физиологичен разтвор - това също помага. Бактерии от време на време всичко деца имат и не само в носа, ами и в гърлото. УНГ твърдят, че е нормално и няма нужда всеки път да се третират, стига да не са безброй колонии.

# 134
  • Мнения: 442
На малко бебе коларгола така ще му изгори лигавицата на носа. А и стафилококи в носа сигурно 50 % от хората имат. При моя син също ги открихме, но той имаше и в червата. Изписаха ни само пробиотик и след месец в червата вече ги нямаше, но за носа нищо не са ни изписвали. Според нашата лекарка хъркането е защото на бебчетата секретите няма как да се изтичат и се събират в нослето. Аз също само промивам с Марисол и понякога ги дърпам.

Общи условия

Активация на акаунт