За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 81

  • 30 296
  • 751
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 823
Стига бе ,как плодово мляко на 4 месеца..Синът ми е почти на 3 години,още не съм купувала .Тези педиатри къде ги четат тези неща ..аз още давам АМ.

# 196
  • Мнения: 505
Нашия педиатър изрично каза кисело мляко следд годинка и то само ако е домашно заквасено.
 Слагах я на проходилка след 8-ми месец максимум за половин час и то не всеки ден. Активно си лазеше и към 9-ти месец се изправяше по меблите. Никога не съм я държала да ходи, към годинката проходи сама и беше абсолютно стабилна. Имах и колани за прохождани така си и стоят. Не знам да ли е съвпадение, но точно след две седмици ходине по площадките проходи преди това никакво желание. Явно като гледа другите деца и се сети какво да прави. Вече е на 1г. 4м. единствено й помагам по стълбите и тротоарите.

Последна редакция: пт, 07 фев 2020, 21:03 от ♡~☆~z~☆~♡

# 197
  • Мнения: 943
Happy_mommy, бих те посъветвала да превържеш пръстчето с нещо. Аз до много късно си смучех пръста (щом чак имам някакъв спомен за това) и знам, че ме водиха на лекар, който ми го бинтова и така отвикнах.

# 198
  • Мнения: 5 468
Happy_mommy, бих те посъветвала да превържеш пръстчето с нещо. Аз до много късно си смучех пръста (щом чак имам някакъв спомен за това) и знам, че ме водиха на лекар, който ми го бинтова и така отвикнах.

Да, и моята идея засега е такава. Мисля да го превържа с бинт. Пробвах с лепенки, но той като ги наплюнчи и се намокрят успява да ги махне.

Малко ще изместя темата, но да попитам от кога започнахте да ползвате проходилка?
Моя бебо все още не се изправя сам, но иска ние да го държим прав и да "ходи" по пода, смисъл мърда си краката все едно ходи. Издържам обаче едва 1-2 мин,защото много ме заболява кръста. Той е на 7+++ мес и е към 10.5 кг

Малко е бебето за проходилка и за водене за ръчички. Това водене е отречено от ортопедите, особено на такава ранна възраст. Препоръчва се бебето да се насърчава да пълзи, което е много полезно. А и като го научите така за ръце да го водите, това означава че до прохождането ще иска все да го водите, което за мен е абсурдно. Най-добре е бебето да бъде оставено само' да се учи, т.е. да проходи естествено. Първо пълзят, после се изправят хванати за опора, после започват да ходят настрани, като се държат за мебелите, после се пускат за по няколко крачки и се хващат за някъде и накрая прохождат. Така и за родителите е по-лесно, защото свеждат воденето за ръчичка до минимум.

Проходилка може да ползвате към 9-10 месеца, но тя не е препоръчително да се ползва прекалено много, защото ортопедите я отричат. Аз съм слагала дъщеря ми в проходилка за по час, час и нещо на ден, но се уверих, че тя изобщо не помага за правилен баланс и прохождане, и спрях да я слагам. Оставих я да си пълзи, макар че наистина проходилката ми беше улеснение. Сина ми засега не мисля да го слагам в проходилка.

# 199
  • Мнения: 515
А някой да има актуална информация за бънджи/изглежда като проходилка/ дали е ок или и тях отричат?
Семейството на мъжа ми ни подариха такова. На мен не ми се ще изобщо да го ползвам, и от друга страна не мога и да излъжа. Засега стои опаковано и забравено, щото няма място в момента за него. И е въпрос на време да подсетят бащата.. Другата чуденка ми е после как да се отърва от това бънджи - не бих подарила подобно нещо на никой. Sad То може би въпросът ми е малко риторичен, но нали имат разлика с проходилката по отношение на положението на краката..

# 200
  • Мнения: 823
Синът ми не искаше проходилката,но в бънджито подскачаше по 10-15 мин.Та аз го използвах известно време.

# 201
  • Мнения: 505
И аз съм я слагала за 10 минути, бързо й омръзваше. Но много се забавляваше. Всичко ако се прави с мярка е добре. Но то си е и до дете.

# 202
  • Мнения: 433
Водих децата си при доц. Венелин Алексиев (доста препоръчван и тук) и той ми беше казал смело да слагам в проходилки, бънджита, раници. Та в тоя ред на мисли - не останах с впечатление, че проходилките се отричат от всички ортопеди. Между 8я и 9я месец сложих моите в проходилки, стояли са и повече, и по-малко - не съм засичала време. Ползваха ги 3 месеца, имаме пространство доста голямо у дома и си щъкаха и опознаваха стаите, аз имах време да си свърша нещо домакинско. Проходиха на 13 месеца, за ръце не съм водила никога-оставих ги сами  да се учат Simple Smile

# 203
  • Мнения: 123
Нашия ортопед също не отрече проходилките, нито бънджитата, каза че може. Аз обаче съм доста резервирана към тези приспособления ...
За момента използвам кошара, тя обаче дава възможност за свободно движение, макар и ограничено в пространството. Иначе пускам на пода когато имам възможност да съм до детето.

# 204
  • Мнения: 5 468
Аз не казвам, че изобщо не трябва да се използва проходилка, а по-скоро ако се използва, да не е за много дълго време. Но както казах, тя не помага особено за прохождането, така че е най-вече за улеснение за нас, родителите. Затова реших с второто дете да не използвам, защото той вече лази стабилно и се изправя за където успее да се хване, и не ми се иска да го ограничавам и да го обърквам. Иначе, за бънджи също не виждам проблем да се използва за по малко да се позабавлява бебето.

Относно ортопедите, разбира се, всеки има собствено мнение. Специално към Алексиев съм малко резервирана, защото той е доста "ларж" по тези въпроси. Беше ни казал, че новородено бебе може да стои в кошчето за кола без никакво ограничение във времето, което всички знаете, че не е съвсем така. Не казвам, че не е добър лекар, но си имам едно наум.

# 205
  • Мнения: 2 405
Абсолютно подкрепям мнението на Happy mommy! Също смятам, че проходилката е за улеснение на родителите и не помага особено за прохождането на децата. Има си естествен начин това да се случи и то се случва поетапно, без "помощ". Лазят, изправят се с помощта на опора(диван мебели), после се придвижват по тях и когато усетят, че са готови се пускат с малки крачки.
Нашият ортопед се изказа против Проходилките и го послушах. Въобще не купихме. Проходи сама на 11 месеца с крачки.

Последна редакция: сб, 08 фев 2020, 14:38 от Be_Special

# 206
  • София
  • Мнения: 360
И аз не съм ползвала проходилка - моето проходи на 10 месеца, но почти прескочи лазенето. За мен проходи много рано и затова купихме един дървен уолкър, за да има в началото опора - ползвахме го около месец и това му беше. Много зависи от детето.

# 207
  • Мнения: 5 468
Да, и от детето зависи, но се оказва много важно и ние да им осигуряваме терен за свободно движение, т.е. широко място на пода. Дъщеря ми около месец я слагах в проходилка(от 10 месечна), защото все не можех да се престраша да я пусна да си лази на пода. После, обаче, се поинтересувах по въпроса и разбрах, че съм малко в грешка. Grinning В момента, в който я пуснах свободно долу(на 11 месеца) тя започна да се развива много повече двигателно и си проходи сама на 14 месеца. Сега си давам сметка, че с проходилката съм й забавила прохождането, защото те прохождат, когато се почувстват сигурни, а това става най-вече като са имали възможност да усетят пода и да изпробват собствените си възможности. Някои бебета наистина много за кратко лазят или пропускат този етап, докато други, както беше дъщеря ми, имат нужда да си полазят няколко месеца за да станат по-уверени.

# 208
  • Мнения: 783
Идвам с един въпрос който ме притеснява .. забелязвам че момченцето ми което е на 8 дни е с твърди зърна (гърди) от какво може да е това и как да се оправи ..моля за съвет .Cry

# 209
  • Пловдив
  • Мнения: 545
Идвам с един въпрос който ме притеснява .. забелязвам че момченцето ми което е на 8 дни е с твърди зърна (гърди) от какво може да е това и как да се оправи ..моля за съвет .Cry

Pebals, нормално е, не се притеснявай. Веднага след раждането и в продължение на няколко седмици момиченцата имат физиологическата особеност да се изчистват от хормоните на майката. Тоест гърдите може да са твърди като копченца, а от срамните устни може да изтича лек секрет.

Общи условия

Активация на акаунт