За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 81

  • 30 185
  • 751
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 433
Ама то е момЧенце бебето...

# 211
  • Мнения: 754
Да момЧенце е , звъннах на педиатърката понеже доста ми е протеснено тя каза че било нормално ,хормони от кърмата ..

# 212
  • Пловдив
  • Мнения: 545
Извинявам се, явно съм за очен лекар, прочетох, че е момиче. 🙂
И от мен въпрос, дъщеря ми 9+ от седмица прави интензивни движения с главата ляво-дясно, все едно казва не. Прави го доста често и изглежда малко странно, направо не знам как не й се завива свят. Случвало ли се е при някой? Канех се да питам педиатърката, но отмениха консултацията, заради грипната.

# 213
  • София
  • Мнения: 39 718
Happy_life, повечето деца минават през този период.
Можете да се консултирате с педиатър разбира се.

# 214
  • София
  • Мнения: 18 635
Нормално е,и моято го правеше.Върти ди на ляво~ дясно гкавата супер бързо.Ще спре.

# 215
  • Мнения: 6 411
Моя го прави, когато се приспива.

# 216
  • Мнения: 1 071
Привет, на 9м и половина е дъщеря ми. Не се изправя сама,понякога се мъчи да седне сама. Не пълзи, само бегли опити, вдига задника и свива колене, но до там. Като я хвана под мишниците уж да стъпва тя само подскача и е общо взето макарон. Знам, че всичко е индивидуално, но вече се чудя нормално ли е?

# 217
  • София
  • Мнения: 360
Посъветвайте се с лекар. Колкото и да е индивидуално, е добре ако има проблем да се разбере от рано и да се работи за отстраняването му.

# 218
  • Мнения: 632
Може ли малко разяснение каква е разликата между тези термометри?
https://www.hippoland.net/nuk-termomet-r-bezkontakten-flash-10256380

https://www.hippoland.net/nuk-termometar-2v1-10-256-345

# 219
  • Германия
  • Мнения: 3 399
Първият е безконтактен, мерси температурата от разстояние 3 см. Мери на челото, ако съдя по картинките
Вторият мери в ухото или на слепоочието, не е безконтактен.

# 220
  • Мнения: 5 468
Извинявам се, явно съм за очен лекар, прочетох, че е момиче. 🙂
И от мен въпрос, дъщеря ми 9+ от седмица прави интензивни движения с главата ляво-дясно, все едно казва не. Прави го доста често и изглежда малко странно, направо не знам как не й се завива свят. Случвало ли се е при някой? Канех се да питам педиатърката, но отмениха консултацията, заради грипната.

И моят отскоро прави нещо подобно-мърда си главата, но като за "да". Grinning Явно е нормално.

Привет, на 9м и половина е дъщеря ми. Не се изправя сама,понякога се мъчи да седне сама. Не пълзи, само бегли опити, вдига задника и свива колене, но до там. Като я хвана под мишниците уж да стъпва тя само подскача и е общо взето макарон. Знам, че всичко е индивидуално, но вече се чудя нормално ли е?

Нормално е. Понеже все четем за бързо развиващи се бебета, и в един момент се чудим дали е нормално, ако нашето не е  "по график". Но истината е, че сядането, лазенето, изправянето варират в много широки граници. Познавам бебе, седнало без опора на 5 месеца, и такова, седнало на 11 месеца. Ако това ще те успокои, моето бебе е на 9 месеца(наближава 10) и от около 2 седмици сяда стабилно без опора сам, изправя се сам и лази на четири крака. Както не можеше да прави нищо от тези неща, изведнъж за няколко дни придоби всички тези умения.

Ако се притесняваш, може да направиш консултация с лекар, но на твое място изобщо не бих се тревожила.

# 221
  • В страната на мечтите
  • Мнения: 737
Това с главата и моята го прави, според педиатърката не е проблем (дори показах клип на телефона).

# 222
  • Мнения: 681
Момичета, пак е изчезнал Вигантола от аптеките. Някой има ли представа защо?

# 223
  • Г. О.
  • Мнения: 1 705
Моят син си клати главата точно така, все едно казва НЕ. Вече го прави и като е легнал, не като преди само в седнало положение. Сега е на 10 м, а това го наблюдавам от около месец. Явно е нормално и повечето деца го правят.

# 224
  • Мнения: 6 539
Привет ! От два дни бебка(4 седмична) е със нещо като секрет от едното оче като плаче има гурлички залепва чак ....почиствам с памуче и физ.разтвор ...на някой да му се е случвало ..ще звъня на педи

Общи условия

Активация на акаунт