За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 81

  • 30 342
  • 751
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 784
Възможно ли е от смяната на АМ да получи колики .. сега се чудя на АМ на марката на ДМ четох доста полужителни отзиви .. също Така имаме 1 голяма кутия  НАН купена от дядо защото нямало Бебелан в аптеката и се чудя да му го давам ли или не...

# 286
  • Мнения: 433
Възможно ли е от смяната на АМ да получи колики .. сега се чудя на АМ на марката на ДМ четох доста полужителни отзиви .. също Така имаме 1 голяма кутия  НАН купена от дядо защото нямало Бебелан в аптеката и се чудя да му го давам ли или не...
Пебълс, моят съвет е да спреш да мислиш за смяна на АМ на 10 дневно бебе - защо искаш да го сменяш - ти нали основно кърмиш, на предната страница се коментира и ти дадоха съвети как постепенно да махнеш добавката...ако не държиш да кърмиш - давай си АМ, Бебелан в твоя случай, коликите със смяна на млякото няма да минат, ще стане по-зле.

# 287
  • Мнения: 3 943
И ние имахме такава възглавничка с костилки. Затопля се малко в микровълновата и се слага на коремчето. Облекчаваше временно коликите. Виждала съм я Айко и Хиполенд.

# 288
  • Мнения: 293
Здравейте, да питам колко е нормално бебе на 1 месец да наддаде в обиколка на глава и гърди и ръст? Моето бебче е пораснало с 6см на ръст и 6см обиколка на глава. Като чета обикновено наддават 2 3 см и затова се притесних.

# 289
  • Мнения: 3 943
Един и същи човек ли го е мерил? 6 см наистина са доста.

# 290
  • София
  • Мнения: 18 699
Кплко см/кг  се е родило дете?

# 291
  • Мнения: 293
3200/51см. Не е един и същи човек. Това днес е от месечната консултация. Педиатъра нищо не каза, само да вдигна витамин д.

# 292
  • Мнения: 3 943
Вероятно ги мерят по различен начин. Моята дъщеря в болницата я измериха 50 см, а след 2 седмици на консултация я измери педиатъра 48 см. Каза че в болницата са издърпвали крачето, а не трябвало. Не се притеснявай, виж следващия месец на консултацията колко ще е пораснало.

# 293
  • Мнения: 3 096
Ние имаме възглавницата от гроздови семки на ДМ, но много по-добра ми се стори тази с черешови костилки в Айко, защото е като колан и не пада постоянно като другата.

Не го намирам, явно е изчерпан, но беше ей такъв: https://babydream.bg/product/%D0%BF%D0%BE%D1%8F%D1%81-%D0%BF%D1% … 0%B8%D0%BB%D0%BA/

# 294
  • Мнения: 4 045
Здрaвейте, дa питaм мaмите, които живеят в чужбинa, можете ли дa cподелите caйтове, от които дa могa дa купя cтолче зa хрaнене, килимче зa подa, обиколници и други нещa 🙂

# 295
  • Мнения: 2 362
Не съм вярвала , че една година по-късно ще се появя със същия въпрос, но ето на ..тук с последна надежда за адекватен съвет.
Бебето ни вече е на година и пет месеца, но продължава да пие АМ пред нощта-по няколко пъти! Не знам дали е навик или ожаднява, но не се издържа през два часа да ставаме. А и вече не е полезно, не съм чула друг такъв случай. Тъй като имаше периоди да се буди през нощта и да теве с часове, ние даваме постоянно мляко, защото ни е страх да не стане пак така. Обаче докога? Все си мислех, че до този момент ще откаже сам. Най-интересното е , че пие само докато спи-отказа млякото преди заспивсне преди месец , но продължава да се буди. Ако не дадем мляко , в най-добрия случай ще се върти с часове и няма да заспи, т.е и ние.
Аз мога още известно време така,  но мъжът ми вече не издържа и иска изведнъж да спрем. Та-какво мислите? Да пробваме ли да спрем млякото изведнъж или постепенно? Или да заменим с вода? Или да продължаваме така още няколко години Simple Smile

# 296
  • Мнения: 515
Не живея в чужбина. Но за столче за хранене мога да препоръчам тези на Икеа /2 модела/ - лесно се чисти, разглобява и удобно да се вземе при пътуване /последното предстои да го направим тепърва др.седм./

Честит празник, мами! Споделям ви това мило стихотворение:
"❤️🤱❤️😍🥰🤱🤰👪😍🥰❤️
Ти не си биберон-залъгалка,                                                 
ти ме кърмиш, ти си любов.
Мила майчице, аз те обичам,
обещавам да се отбия
когато бъда готов!

И на час, и на ден,                                                                 
и на месец,
на годинка или пък на три,                                               
прегърни ме, дай ми целувка,
всъщност, просто ме накърми!

Аз не суча от скука, по вредна привичка
или пък защото съм лош.
Кърмене значи обичам
без значение ден или нощ.

С куп съмнения, дори без подкрепа,
уморена се чудиш сега
„Колко критики трябва още да приема
и въпроси „ама как?, „докога?““

Мила мамо, аз те обичам,
накърми ме точно тук и сега!
И прости им, те не разбират,
че за мен това е обичта!

Всеки делник за мене е празник,                                                     
всеки път аз суча любов пристрастен
и в твоята топла прегръдка,
сит, щастлив и доволен,
заспивам от любов опиянен.

Честит Всеки-ден Окситоцин!

автор Maria Myparade
публикувано за първи път на страницата на Ла Лече Лига Плевен"

Здрaвейте, дa питaм мaмите, които живеят в чужбинa, можете ли дa cподелите caйтове, от които дa могa дa купя cтолче зa хрaнене, килимче зa подa, обиколници и други нещa 🙂

# 297
  • София
  • Мнения: 360
Не съм вярвала , че една година по-късно ще се появя със същия въпрос, но ето на ..тук с последна надежда за адекватен съвет.
Бебето ни вече е на година и пет месеца, но продължава да пие АМ пред нощта-по няколко пъти! Не знам дали е навик или ожаднява, но не се издържа през два часа да ставаме. А и вече не е полезно, не съм чула друг такъв случай. Тъй като имаше периоди да се буди през нощта и да теве с часове, ние даваме постоянно мляко, защото ни е страх да не стане пак така. Обаче докога? Все си мислех, че до този момент ще откаже сам. Най-интересното е , че пие само докато спи-отказа млякото преди заспивсне преди месец , но продължава да се буди. Ако не дадем мляко , в най-добрия случай ще се върти с часове и няма да заспи, т.е и ние.
Аз мога още известно време така,  но мъжът ми вече не издържа и иска изведнъж да спрем. Та-какво мислите? Да пробваме ли да спрем млякото изведнъж или постепенно? Или да заменим с вода? Или да продължаваме така още няколко години Simple Smile

Не се стресирай толкова! Моето е на 1г и 9м и все още има случаи, в които се буди нощем и не заспива, ако не му се даде мляко. Останових, че при нас се случва, ако не му е стигнала храната през деня или ако е болен. През другото време пак се буди, но минаваме само с вода. Мисля, че и до някаква степен е навик или неправилен режим. Чела съм, че ако вечерята е твърде рано, огладняват през нощта. Опитвала съм да не давам мляко в тези случаи, но резултата винаги е един и същ - рев и безсъние за цялата къща... С възрастта се случва все по-рядко и това ми дава надежда, че има светлина в тунела.

# 298
  • София
  • Мнения: 18 699
И двете ми деца пиеха нощем до 2г.въьраст.Налката е на 2,4 г и понвкога се буди още.Никакъв проблем не виждам.Тя е  на кисело мляко врче.По 1 кофичка пие за 24ч.

# 299
  • Мнения: 823
Синът ми е на почти 3,все още пие АМ през нощта.Предпочитам да си пие мляко ,вместо като повечето на неговата възраст ,да тъпче шоколади и зрънчо.Спокойно ,няма да продължи вечно .Какво означава година по-късно ? Искали сте още като е бил на 5 месеца ,да спре да се събужда ли ? Той и да не се събужда за храна ,все ще промрънква за нещо друго.

Общи условия

Активация на акаунт