За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 81

  • 30 332
  • 751
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 3 439
Дали не е гладно? С какво се храни? За зъби ми се струва рано, макар че се подготвят венците по това време горе долу.

Знаци, че бебето е гладно:

# 421
  • Мнения: 5
Ami vse o6te sme na AM sega po4vam da mu davam pure i biskvitki v mlqkoto po malko mi ne za6toto sam probvala da mu pravq po pove4e i pak izqjda sa6toto po 120 prez 3 4asa ina4e e mn nervno kato bebe be6e mnogo revlif do posinqvane tva go minahme sq ot izvestno vreme e mn nerven i iska samo v racete nervi se kogato me vijda i ne go vzimam i kogato se nervira trese ra4i4kite
______________
Пишете на кирилица.

Последна редакция: чт, 27 фев 2020, 12:36 от AnMary

# 422
  • Мнения: 784
Ние сме на 28 дни и сме точно както го описвате, това не ме притеснява понеже мисля че е нормално за преди заспиване . Притеснява ме че на моменти е много неспокоен , спи но когато примерно дръпна леко одеялцето да го завия и се стряска ..

Здравейте имам един въпрос, който не знам дали е за тук , но не ми се отваря нова тема за това. Бебето ми е на месец и четири дни. Забелязвам, че като се унася преди да заспи прави странни физиономии - усмихва се и се мръщи, но това, което ме притеснява е ,че си върти очите в различни посоки и поглежда нагоре като все едно ги забелва. Това се случва само преди да заспи. Случвало ли се е при вас, дали е нормално поведение . Първо дете ми е, надявам се притесненията ми да са напразни .

# 423
  • Мнения: 5
Ми нормално е и той още се стряска не искам да те плаша ама ще береш ядове той не спи през деня от парвия ден в които се прибрахме от болницата и така до днес и мисля че затова е толко нервен коликите ни бяха ужас на квадрат сега следват зъбки дано не са като коликите,успех и много тарпение😀

# 424
  • Мнения: 5 468
Здравейте бебчо е на 5 месеца и е много нервно бебе когато е нервен му треперят ръчичките и много агресивно си паха ръцете в устата постоянно иска в ръце оставяли го почва да се нерви,за ръцете нормално ли е да треперят при нервност плач дори когато се смее,по принцип през деня не спи по много 2 часа на ден вичер спи без проблем, ама през деня е голям нервак дали защото не спи.Благодаря

Малко му е спането през деня и може затова да е нервен. Бебетата са най-изнервени, когато им се спи. Опитай да го приспиваш по-често.

Другата възможност е да е от зъби. При някои бебета избиването на зъби е свързано с много нервност и мрънкане.

П.П. Между другото, никак не е рано за зъби. Дразненето на венците започва преди появата на самото зъбче. На моето бебе първите 2 зъбчета му избиха на 4 месеца, а малко по-рано(на 3 месеца), започна да става нервен и да слюноотделя.

# 425
  • Мнения: 3 439
Ами да пита майка си на нея на колко са й излезли и да спре да дава бисквити на 5 месечно, че още повече ще реве.

# 426
  • Мнения: 5
Да и аз мисля че му е малко спането спи през 2 часа и полвина по 3 пъти ама по 15 мин макс някога 30мин още от бебе е така а му се спи и неможе да заспи пробвала съм по често без успех повече се нервира а иначе спи цяла нощт без мрънкане по един път става за ядене и пак заспива а през деня е кошмар,а иначе се лигави много и му треперят ръчичките когато е нервен и само мрънка постоянно му са юмручетата в устата

Ми бисквитите са на Плазмон и от скоро ги давам по 1л в млякото,ми даже тук една комшийка му дава пюре вече,а нейното е на 3 месеца

Последна редакция: чт, 27 фев 2020, 17:07 от AnMary

# 427
  • Мнения: 844
Спрете да гледате комшийките какво правят, цивилизовани сме, образовани има толкова много информация по темата... Пюре на 3-месечно е престъпление спрямо детето! Коремчето, целия му организъм не е готов за такова нещо... Нямам думи

# 428
  • Мнения: 1 134
Да и аз мисля че му е малко спането спи през 2 часа и полвина по 3 пъти ама по 15 мин макс някога 30мин още от бебе е така а му се спи и неможе да заспи пробвала съм по често без успех повече се нервира а иначе спи цяла нощт без мрънкане по един път става за ядене и пак заспива а през деня е кошмар,а иначе се лигави много и му треперят ръчичките когато е нервен и само мрънка постоянно му са юмручетата в устата

Ми бисквитите са на Плазмон и от скоро ги давам по 1л в млякото,ми даже тук една комшийка му дава пюре вече,а нейното е на 3 месеца
Напълно съм съгласна с Happy_mommy, сънят му е малко и затова е нервно бебето. Тъкмо чета книгата на Джина Форд " The one-week  baby sleep solutiоn" и за бебе на тази възраст е необходима сутрешна дрямка(около 2-3 часа след ставане от сън) за  около един час и следобедна дрямка за 2 до 3 часа. В противен случай детето винаги ще е преуморено.

Последна редакция: чт, 27 фев 2020, 22:25 от Sunny555

# 429
  • Мнения: 5
Да и аз така мисля,то за 15мин. няма как да се наспи и сега в 19ч.той вече спи става кам 2 да хапне и пак заспива до 6,после кам 8 и 30 пак си взима дрямката за 15 мин.и така през 2,3 часа докато стане 19 и заспи дълбоко,ама много нервничи и това е от скоро, преди 2 месеца пък само ревеше,от коликите имаше много беше кошмар,сега поне не реве ама от скоро само мранка и нервничи взема ли го в ръце всичко е наред😀

# 430
  • Мнения: 5 468
Щом като знаеш, трябва да го приспиваш по-често. Колкото повече им се спи на бебетата, толкова по-трудно заспиват. Осигурявай му спане в тиха стая, защото може да му пречи шума. Може и обратно-да спи по-добре навън в количката на фонов шум. Ти си познаваш бебето най-добре.

И моето бебе имаше такъв период, в който денем дремваше само, а не спеше продължително. За да не е кисел, го приспивах на всеки час и половина-два. После премина този период.

Сънят е дори по-важен от храненето, така че вземи мерки. Бебето ти сега няма нужда от пюре и бисквити, а от мляко и повече сън. Не знам защо хората все си мислят, че бебето е нервно и плаче, защото е гладно, а пропускат толкова важно нещо като здравия сън.

В 21ви век сме и бисквити на малко бебе не се дават! Захранването трябва да стане около 6тия месец и то постепенно, като до 11-12 месеца основната храна трябва да е млякото, т.е. млечните хранения трябва да са повече от тези с твърда храна. Несериозно е при толкова информация да се гледат бебета по "комшийски".

# 431
  • Мнения: 3 439
Това хората аз ли трябва да съм?

# 432
  • София
  • Мнения: 360
Може и проблема да е това, че не го носите достатъчно. Знам, че не е лесно, но ако виждате, че детето е спокойно като е във Вас, защо не си го носите?! Слингове, раници и тн има много варианти. Моя си го носих четири месеца нон стоп. Е да, мислех, че ще умра от изтощение, ама това беше варианта да е спокоен. Ако нарочно не го взимате - да не свиква, защото някоя баба така е казала, сама си правите детето нервно... Съгласна съм и със съфорумките, че съня също му е малко. Моят опит показва, че ако се направи добър режим, който да се спазва, нещата се случват. Но ако всеки ден по различно време храните, приспивате и тн, е нормално да е нервно. Децата се чувстват добре, когато имат утвърден график и “знаят” кога какво следва. Успех и дано се успокои детето!

# 433
  • Мнения: 230
Фикрие, съгласна съм със всичко изписанодо тук. Добре е бебенцата на тази възраст да спят повечко. Само още едно предположение да вметна, понеже напоследък доста съм се заровила да чета за съставките в различните АМ. В много от млеката се съдържа таурин, който е важна амино киселина. Рядко, но все пак се случва някои деца да реагират с превъзбуденост спрямо него. Ако ползваното от теб АМ има таурин може просто да пробваш АМ без. Ако е от него, промяна ще настъпи веднага. Надявам се бебчо скоро да се успокои и на теб също да ти е по-спокойно

# 434
  • Мнения: 784
Ох и ние имаме моменти в който спи 15 мин и се събужда и това не само през деня ,а и вечер направо е кошмар. Колкото до носенето нашето бебче е на почти 30 дни и вече си свикна на ръце , а най се дразня като ми кажат не го учи на ръце - как за бога да стане това ? Милото ми да се дере и аз да го гледам отстрани ,само защото някой е казал че не е ок да се учи на ръце ...

Общи условия

Активация на акаунт